Kaip panaikinti pelėsio dėmes ir kvapą nuo drabužių

Kaip panaikinti pelėsio dėmes ir kvapą nuo drabužių

Šiandien papasakosiu jums, kaip panaikinti pelėsio dėmes ir kvapą nuo drabužių. Ši problema ypač aktuali, kai pradedame traukti iš spintos sezoninius rūbus.

Šiandien nenagrinėsime tokių klausimų, kokia pelėsio įtaka žmogaus sveikatai, pelėsio atsiradimo priežastys bei prevencija. Mums reikia kuo skubiau jo atsikratyti, todėl būtent apie tai ir kalbėsime.

Liaudiški būdai išvalyti pelėsį nuo drabužių

Pelėsis gali atsirasti ant viršutinių rūbų, avalynės, patalynės ir t.t. Įprastas drabužių skalbimas ne visada padeda atsikratyti pelėsio dėmių ir kvapo. O kartais to nepavyksta padaryti dėl neteisingai parinktų valymo priemonių. Liaudiški patarimai siūlo naikinti pelėsį su actu, druska, sausu muoliu, citrinų sultymi, amoniaku ir t.t. Tačiau būkite atsargūs su pasirinktomis priemonėmis. Klaidos atveju galite negrąžinamai sugadinti drabužius.

Kaip išvalyti pelėsį ir jo kvapą nuo įvairių audinio rūšių

Šilkas ir vilna

Terpentinas puikiai pašalina pelėsį nuo šilkinių ir vilninių audinių. Sudrėkinkite vatos tamponą terpentinu, apdorokite juo pelėsinę dėmę ir užberkite tą vietą sausu muoliu. Tada išlyginkite drabužį šiltu lygintuvu pro popierinį rankšluostį. Pabaigoje išskalbkite išvalytą drabužį.

Nuo šilkinio audinio pelėsį taip pat galima pašalinti su amoniako ir vandens tirpalu (proporcija 1:16). Atkreipkite dėmesį, kad po valymo reikia labai gerai išskalauti drabužius.

Balti audiniai

Jeigu pelėsis atsirado ant balto audinio, jį galima pašalinti su vandenilio peroksidu arba chloru. Taip pat galima ištirpdyti askarbo rūgštį 50 ml spirite (galima ir degtinėje). Su kempine ar vatos tamponu sudrėkinti pelėsio dėme gautu tirpalu, o audiniui išdžiūvus, išvalyti tą vietą su šepetėliu. Atlikus visus veiksmus, reikia būtinai išskalbti audinį.

Linas, medvilnė, satinas, drobelė

Lininius audinius nuo pelėsio valo su druskos tirpalu (du šaukštus druskos ant litro vandens ir įpilti 5 ml amoniako). Gauta tirpala reikia virti pusvalandį, o po to pamerkti jame audinį (tas vietas, kur yra pelėsis). Pabaigoje audinį reikia išskalbti, gerai išskalauti ir išdžiovinti.

Taip pat, su pelėsiu ir jo kvapu puikiai susidoroja actas arba citrinų sultys. Įmirkytą audinį reikia palaikyti porą minučių, o tada pabarstyti druska. Tik visiškai išdžiūvus audiniui, jį galima išskalbti šiltame vandens ir muilo tirpale

Spalvoti audiniai

Spalvotus drabužius nuo pelėsio galima išvalyti su amoniaku. Sumaišykite amoniaką su vandeniu 1:1 proporcijoje. Įtrinkite tirpalą į tą vietą, kurioje yra pelėsis. Po to, išskalbkite drabužius šiltame vandenyje su stipriais skalbimo milteliais. Prieš taikant šį būdą, išbandykite jį nedideliame ir nematomame drabužio plote, kad patikrinti ar jis neapgadins audinio ir neišblukins drabužio spalvų.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 1
  1. Svečio paveiksliukas
    rimas

    ciuzinys pradejo peliti.nes gulejo,ir dabar guli ant fanieros,fanera ant metalines lovos, plokstes.kaip atsikratyti pelesio kvapo,ir kokia pravencija ateiciai,kad tai nepasikartotu..suprantu reikia isgresti faneroja skyles..ar deti kokius pagalius?.jusu variantai..?.labai aciu…!

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: