10 būdų rasti laiką sportui

10 būdų rasti laiką sportui

Dauguma iš mūsų puikiai supranta fizinių pratimų naudą sveikatai. Tačiau, jeigu paklaust, kodėl mes nesportuojame, pačiu populiariausiu atsakymu bus visiems pažįstama frazė: AŠ NETURIU LAIKO. Šiame straipsnyje papasakosiu apie 10 būdų rasti laiką sportui.

Taip, mes gyvename dinamiškame pasaulyje ir dauguma mūsų tikrai turi įtemptus grafikus. Bet yra tūkstančiai žmonių, kurie dirba ne mažiau, o gal net ir daugiau už mus, ir tai netrukdo jiems skirt pakankamai laiko savo sveikatai. Taigi, jeigu pasistengti, ir jūs galite rasti pakankamai laiko bėgimui, fiziniams pratimams ar sporto salei.

Visų pirma, supraskite, kad gerai sveikatai turėti, nebūtinai reikia skirti sportui ir treniruotėms kelias valandas per dieną. Tiek laiko turi skirt sportininkai, kurių tikslas – rekordai ir medaliai. Paprastam žmogui užteks ir 10 minučių per dieną. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad jeigu anksčiau neaktyvus žmogus pradės užsiiminėti fitnesu bent 15 minučių per dieną, tai padidins jo gyvenimo trukmę iki 3 metų.

Be to, jums nebūtinai reikia lankyti sporto salę, viską galima daryti tiesiog namuose. Skirkite tam 15 minučių prieš darbą ir visą dieną būsite kupinas energijos bei geros nuotaikos. Na o toliau, kaip ir žadėjau straipsnio pavadinime, įvardysiu 10 būdų kaip rasti tam laiko.

Kaip rasti laiką sportui?

1. Kelkitės anksčiau

Miegas, be abejo, turi didelę įtaką bendrai organizmo būklei bei jūsų nuotaikai. Tačiau kodėl nepabandyt keltis 30 minučių anksčiau ir skirt šį laiką sau. Rytinė treniruotė turi daug pliusų: ji duos jums energijos visai dienai, pagerins apetitą ir nuotaiką. Bet svarbiausias dalykas yra tas, kad jūs treniruositės pačioje dienos pradžioje ir joks nuovargis jums nesutrukdys. O vakare jus galėsite daugiau laiko skirt poilsiui, šeimai ar laisvalaikiui.

2. Leiskite mažiau laiko prie televizoriaus ir kompiuterio

Atlikite nedidelį eksperimentą. Pabandykite suskaičiuoti kiek laiko per dieną jūs praleidžiate prie televizoriaus arba kompiuterio. Paskaičiuokite. Rezultatas jeigu ir neišgąsdins jūsų, tai tikrai nustebins. Aš nesiūlau jums visiškai atsisakyti šių dalykų bei išeit gyvent į vienuolyną, tačiau protingas jų apribojimas tikrai padės jums rasti laiką sportui. Ir ne tik jam.

3. Būkite aktyviu televizijos žiūrovu

Visiškai atsisakyti televizijos neįmanoma. Kitaip, kaip mes sužinosime kuo gi baigėsi mūsų mėgstamiausias serialas? Tačiau niekas gi nepririša jūsų prie sofos? Kol žiūrite televizorių, darykite atsilenkimus, pritūpimus bei atsispaudimus. Nuo tokio žiūrėjimo jums bus dviguba nauda. O reklaminės pertraukėlės tikrai būtent tam ir skirtos.

4. Keliaukite aktyviai

Kelias iš namų į darbą bei atgal – atima labai daug laiko. Tai kodėl neleisti šį laiką su nauda sau. Jeigu tai įmanoma, važinėkite į darbą dviračiu ar eikite pėsčiomis. Neišeina? Tada tiesiog išlipkite iš autobuso viena stotele anksčiau. Papildomi 1000 žingsnių teigiamai paveiks jūsų organizmą.

5. Paverskite sportą savo įpročių

Jums gi nėra sunku rasti laiką tam, kad išvalyti dantis ar parūkyti? Tai yra jūsų įpročiai ir jūs darote tai automatiškai. Įpročiams nereikia ieškoti laiko tvarkaraštyje. Pabandykite pradėti nuo neilgų pratimų. Pavyzdžiui, 10 minučių mankštos prieš pusryčius, pasivaikščiojimas prieš miegą ar atsispaudimai per reklaminę pertraukėlę. Paverskite sportą savo įpročiu.

6. Socialinis aktyvumas

Žmogus – padaras socialus ir negali gyvent be bendravimo. Tačiau kaip vyksta jūsų bendravimas? Televizoriaus žiūrėjimas kartu su šeima, alaus gėrimas su draugais ar pokalbiai su kolegomis rūkymui skirtoje vietoje? Pabandykite pakeisti tai žygiu į gamtą su artimaisiais ar pažaiskite krepšinį su draugais. Neišeina? Laikas keisti draugus.

7. Derinkite kasdieninius darbus su mankšta

Yra daug įvairių darbų, kurie neatneša mums malonumo, tačiau juos reikia daryti kasdien. Pabandykite derinti juos su fiziniais pratimais. Nustatykite laikmatį ant 20 minučių ir pradėkite tvarkyti namus. Paprasti veiksmai, atliekami greitesniu tempu, duos gerą apkrovimą jūsų kūnui.

8. Planuokite

Jeigu esate užsirašęs pas gydytoją, tikriausiai to nepamiršite? O kaip dėl svarbaus susitikimo? Manau, kad irgi ne. Būtent taip pat reikia elgtis ir su fiziniais pratimais. Jie yra ne mažiau svarbūs. Planuokite savo dieną atsižvelgiant į tai, kad jums reikia skirti laiką sportui.

9. Darykite tai, kas jums patinka

Esu tikras, kad jūs lengvai randate laiką savo hobiui ar kitiems dalykams, kurie jums patinka. Tačiau, jeigu kažkas jums nepatinka, tam dalykui visada trūksta laiko arba jūs apie jį pamirštate. Tai yra viena iš prokrastinacijos priežasčių. Todėl reikia rast tokius fizinius pratimus, kurie jums tikrai patinka. Neužsiiminėkite joga tik todėl, kad tai populiaru ir madinga. Nereikia užsiiminėt bėgimu tik todėl, kad visur rašoma, kaip tai sveika ir naudinga. Raskite tokius pratimus, kurie jums tikrai patinka. Taip jūs pagerinsite ne tik savo sveikatą, bet ir nuotaiką.

10. Pasakykite NE

Jeigu jūs perskaitėte visus aukščiau išvardytus punktus, bet vis tiek nesugebėjote rasti laiko sportui – viskas tikrai yra labai blogai. Jums reikia keist savo tikslų ir prioritetų sistemą. Ar jums tikrai reikalinga ta visuomeninė veikla mokyklos komitete? Ar esate tikri, kad pastoviai turite prižiūrėt savo sesers vaiką? O kam jums tas papildomas projektas darbe? Atsiminkite, nėra nieko blogo tame, kad kartais pasakyt žodį NE. Taip, visi mes turime pareigas kitiems, tačiau nereikia pamiršt ir apie pareigas sau. Mylėkite save, rūpinkitės savo sveikata ir kūnu. Niekas kitas už jūsų to nepadarys.

Įvertinimai
( 3 įvertinimai, vidutiniškai 3.675 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: