10 klausimų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

10 klausimų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Net jei iš karto negalėsite atsakyti sau į šiuos klausimus, tinkamu metu jie gali padėti jums pasikeisti ar nusiraminti.

Su kuo aš praleidžiu laiką?

Jeigu vaikas draugauja su ambicijų neturinčiais bendraamžiais, manome, kad ir pats jis gyvenime nieko nepasieks. Tačiau kažkodėl nepagalvojame, kad ta pati taisyklė galioja ir suaugusiesiems. Jei jūsų bičiuliai toleruoja nemėgstamą darbą ar nesveiką gyvenimo būdą, tikėtina, kad ir jūs priiminėsite panašius sprendimus. Pagalvokite apie savo draugus ir kolegas: ar jie jus įkvepia ir palaiko, ar, atvirkščiai, traukia žemyn?

Tą patį galima pasakyti ir apie tai, ką skaitote, ką žiūrite ir apie ką galvojate. Laikui bėgant mūsų gyvenimas ima panašėti į aplinką, todėl ją reikia rinktis atidžiau.

Ar galiu daryti tam įtaką?

Pasak Epikteto, pagrindinė filosofo užduotis – atskirti tai, ką jis gali kontroliuoti, nuo to, ko negali.

Dažnai daug laiko švaistome dalykams, kurių negalime kontroliuoti. Galime kontroliuoti savo veiksmus, mintis ir jausmus. Kitų žmonių, orų ir išorinių įvykių kontroliuoti negalime. Tačiau galime kontroliuoti savo požiūrį į žmones, orus ir išorinius įvykius. Kada tai suprasite, nustosite jaudintis dėl dalykų, kurių negalite kontroliuoti.

Kaip atrodo mano tobula diena?

Nežinodami atsakymo, negalėsite sudaryti tvarkaraščio taip, kad jaustumėtės gerai. Prisiminkite maloniausias savo gyvenimo dienas. Ką veikėte? Idealiu atveju jūsų darbas, asmeninis gyvenimas ir namai turėtų padėti jums taip gyventi kuo daugiau dienų.

Gyvenkite taip, kad galėtumėte būti savimi, o ne nuolat apsimetinėti kažkuo kitu.

Būti ar daryti?

Tokį klausimą savo potencialiems padėjėjams uždavinėjo karinis strategas Johnas Boydas. Kurį kelią pasirinksite? Sieksite sėkmės ar aukštesnio tikslo? Susikoncentruosite ties savo pareigomis, gerbėjų skaičiumi, atlyginimo dydžiu, ar ties tikrai reikšmingo pasiekimo? Kokį kelią pasirinksite?

Ką prarandu, kai gaištu laiką nerimaudamas ir baimindamasis?

Įvairios gyvenimo problemos kelia mums liūdesį, nerimą ir baimę. Vienintelis būdas išgyventi šias problemas – stengtis kontroliuoti šiuos jausmus. Taigi kitą kartą, kai pastebėsite, kad esate pasinėręs į neigiamas emocijas, priminkite sau, kokią didelę kainą už jas mokate. Blaškomi neigiamų emocijų galite praleisti kažką svarbaus.

Ar dirbu savo darbą?

Ar apskritai žinote, kas tai per darbas? Galima dirbti nenuilstamai, iki išsekimo, ir vis tiek neatlikti savų darbų. Dažnai paskęstame smulkmenose, atliekame kitų žmonių darbą arba tiesiog atidėliojame. Dėl šių dalykų jaučiamės užimti, bet jie nepadeda mums priartėti prie to, kas mums svarbu.

Kas man svarbiausia?

Jei nežinote, kas jums svarbiausia, negalite žinoti, ar tam skiriate pakankamai laiko ir pastangų. Kad ir kas tai būtų – šeima, pinigai, darbas – turite tai tiksliai žinoti. Tik tada nustosite lyginti save su žmonėmis, kurių prioritetai visiškai kitokie. Tik tada galėsite atsisakyti sėkmės lenktynių ir pasiekti tą ramybės būseną, kurią Seneka vadino „įsitikinimu, kad einate teisingu keliu ir nesuklydote, kai žvelgiate į jūsų kelią kertančių žmonių pėdsakus”.

Kam to reikia?

Jei ką nors kuriate, parduodate ar bandote pritraukti žmonių, turite žinoti atsakymą į šį klausimą. Turite pažinti savo auditoriją. Pagalvokite: „Ko šie žmonės nori? Ko jiems reikia? Ką galiu jiems pasiūlyti?” Nepasikliaukite sėkme. Užduokite klausimą ir pabandykite rasti aiškų atsakymą.

Ar tai tikrai taip svarbu?

Gyvenimas bėga labai greitai ir kada nors baigsis. Atsižvelgiant į tai, ar svarbu, ką jūs šiuo metu darote, ką galvojate ir dėl ko nerimaujate? Deja, dažniausiai atsakymas būna neigiamas.

Nepamirškite užduoti sau šio klausimo, kad negaištumėte laiko veltui. Imkite pavyzdį iš Marko Aurelijaus ir priminkite sau, kad bet kurią akimirką galite mirti. Tegul tai lemia jūsų veiksmus, mintis ir žodžius.

Ar esu tas, kuo noriu būti?

Mes esame tai, ką darome. Todėl, kai ką nors darysite kitą kartą, paklauskite savęs: „Ar tai atspindi, kokiu žmogumi noriu būti ir kaip aš save matau?”

Tai, kaip darome vieną dalyką, pasako apie tai, kaip darome visa kita ir kuo esame. Todėl stenkitės su kiekvienu veiksmu, kiekviena mintimi, kiekvienu žodžiu paklausti savęs, ar tai atspindi, kuo noriu būti.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: