15 nemokamų Windows programų, kurias privalo turėti kiekvienas

15 nemokamų Windows programų, kurias privalo turėti kiekvienas

Atrinkome jums geriausias nemokamas Windows programas, kurios bus naudingos kiekvienam vartotojui ir kurias būtinai reikia įrašyti po Windows perinstaliavimo.

Google Chrome

Google Chrome programa

Turbūt būtent interneto naršyklės yra pačios populiariausios programos kompiuteryje. Ir būtent naršyklė yra silpniausia Windows vieta. Dauguma vartotojų senai atsisakė Microsoft naršyklių dėl klaidų ir nepatogumo. Nauja Edge naršyklė šiek tiek pagerino situaciją, tačiau taip ir nesugebėjo prilygti Google Chrome.

Chrome palaiko daugybę įskiepių, kurie papildo naršyklę naujomis funkcijomis. Chrome gali sinchronizuoti duomenis tarp kompiuterio, telefono ir planšetės. Be to, Chrome kūrėjai operatyviai prideda į naršyklę naujausių technologijų palaikymą.

Atsiųsti Google Chrome

uTorrent

uTorrent programa

Naršyklės nelabai tinka, norint atsiųsti į kompiuterį didelės apimties failus. Siuntimas gali bet kuriuo momentu nutrūkti ir teks viską pradėti iš naujo. Be to, ir failų siuntimo greitis naršyklėje yra ne labai didelis. Šiam tikslui yra kitos programos, kurios greitai atsiunčia bet kokio dydžio failus ir nebijo problemų dėl sujungimo.

Geras pavyzdys – uTorrent programa. Ji išsiskiria aukštu greičiu bei turi didelį skaičių įvairių nustatymų.

Atsiųsti uTorrent

VLC

VLC programa

Windows Media Player palaiko daugumą bazinių video formatų, bet ne visus. Tokiu atveju į pagalbą ateis VLC programa. Tai paprastas, bet galingas vaizdo grotuvas, kuris palaiko didžiulį kiekį video formatų.

Atsiųsti VLC

Skype

Skype programa

Skype – populiariausia nemokamų video pokalbių programa. Nieko nuostabaus, kad Microsoft nupirko ją ir integravo į Windows operacinę sistemą. Jeigu jūsų kompiuteryje nėra Skype, visada galite atsiųsti programą iš oficialios svetainės.

Atsiųsti Skype

Google Drive

Google Drive programa

Debesų technologijos padeda išspręsti dvi užduotis, susijusias su darbu su dokumentais: padaro dokumentus prieinamais iš skirtingų įrenginių bei keliems žmonėms vienu metu ir padaro jų atsargines kopijas. Vienu iš geriausių servisų šioje kategorijoje yra Google Drive. Jis yra visiškai nemokamas, siūlo 15 Gb vietos dokumentams ir failams saugoti bei yra integruotas su daugeliu kitų Google programų ir servisų.

Atsiųsti Google Drive

7-Zip

7-Zip programa

Kartais reikia atidaryti užarchyvuotą failą, o padaryti tai neturint specialios programos neįmanoma. Tokiam atvejui geriau iš anksto įdiegti į kompiuterį 7-Zip programą. Ši programa išspręs bet kokius klausimus, susijusius su failų archyvavimu ir išarchyvavimu personaliniuose kompiuteriuose.

Atsiųsti 7-Zip

Foxit Reader

Foxit Reader programa

Atidaryti PDF failą galima bet kokioje naršyklėje. Tačiau kartais reikia ne tik susipažinti su dokumentu, bet ir atlikti tam tikrus redagavimus: parašyti komentarą ar konvertuoti PDF failą į kitą formatą. Padaryti tai padės specialus PDF redaktorius, pavyzdžiui, Foxit Reader.

Atsiųsti Foxit Reader

CCleaner

CCleaner programa

Darbo su kompiuteriu metu jame neišvengiamai susikaupia daug įvairių šiukšlių, dėl kurių kompiuteris pradeda lėčiau veikti ir strigti. CCleaner – tai universali, paprasta ir efektyvi programa, kuri išvalys jūsų kompiuterį nuo šių šiukšlių.

Programa atlaisvins vietą kietajame diske, pašalins laikinus naršyklės ir kitų programų failus, sutvarkys Windows registrą ir padės visiškai pašalinti nereikalingas programas iš kompiuterio. CCleaner veikia pusiau automatiniu režimu ir nereikalauja sudėtingų nustatymų.

Skaitykite plačiau apie CCleaner.

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus

Windows operacinėje sistemoje yra integruotos saugumo priemonės, tačiau jos visada gauna žemą įvertinimą iš nepriklausomų ekspertų. Tuo tarpu nemokamos antivirusinės programos nuo Avira dažnai užima aukščiausias vietas įvairiuose testuose.

Atsiųsti Avira Free Antivirus

f.lux

f.lux programa

Mažytė, bet labai reikalinga programa. Ji pritaiko ekrano spalvas prie paros laiko. Jums tereikia nurodyti gyvenamąją vietą ir apšvietimo sąlygas. Po to f.lux vakarais sumažins ryškumą ir mėlynos šviesos intensyvumą. Mėlyna šviesa slopina miego hormonų pagaminimą. Tai padės jums laikytis režimo ir sumažins akių nuovargį.

Atsiųsti f.lux

AIMP

AIMP programa

AIMP audio grotuvas pradžiugins vartotojus savo greičiu, gražiu interfeisu ir įvairiomis galimybėmis. Programoje galima klausytis interneto radijo ir visų populiarių formatų muzikos iš kompiuterio.

Atsiųsti AIMP

GIMP

GIMP programa

Nors GIMP ir nepakeis Photoshop’o profesionaliems dizaineriams, paprastiems vartotojams šios programos visiškai pakaks. Su GIMP galėsite pakeisti nuotraukų dydį, pakoreguoti spalvas arba pridėti įvairius efektus. Be to, programa veikia žymiai greičiau, negu jos mokamas konkurentas.

Atsiųsti GIMP

IrfanView

IrfanView programa

Standartinė nuotraukų peržiūros programa Windows operacinėje sistemoje pakankamai lėta, o labiausiai nukenčia tie vartotojai, kurie turi ne ypač galingus kompiuterius. IrfanView – tai lengva ir greita nuotraukų peržiūros programa, kuri akimirksniu atidaro beveik visų formatų nuotraukas. Be to, programoje yra nemažai paprastų nuotraukų redagavimo instrumentų.

Atsiųsti IrfanView

TreeSize Free

TreeSize Free programa

Net jei jūsų kompiuteryje yra talpus kietasis diskas, tai nereiškia, kad jame visada bus daug laisvos vietos. Kai kietajame diske neliks vietos TreeSize Free parodys jums kokie failai dėl to kalti. Jums teliks pažymėti ir pašalinti nereikalingus.

Atsiųsti TreeSize Free

LibreOffice

LibreOffice programa

Jeigu nenorite mokėti už Microsoft Office, tačiau jums reikia dirbti su dokumentais – išbandykite LibreOffice. Tai nemokamas programų rinkinys prezentacijų, lentelių, duomenų bazių ir teksto redagavimui. Be to, LibreOffice palaiko ir populiarius Microsoft formatus: DOCX, PPTX ir kitus.

Atsiųsti LibreOffice

O kokias nemokamas Windows programas naudojate jūs? Dalinkitės komentaruose!

Įvertinimai
( 2 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 1
  1. Svečio paveiksliukas
    Algis

    Man reikia programos, kuri po iš anksto nurodyto laiko praneštų, kad aš jau dirbu 30 minučių (45, valandą..) prie kompo.

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: