28 dienos be alkoholio: kas bus su tavo organizmu

28 dienos be alkoholio: kas bus su tavo organizmu

Britų Men’s Health žurnalo redaktorius Darelas Naitas ne alkoholikas. Tačiau Darelas pastebėjo, kad dažnas alkoholio vartojimas atima iš jo energiją, o mainais siūlo tik antsvorį. Šis drąsus žmogus nusprendė nevartoti alkoholio 28 dienas ir patikrinti ar nuo to pagerės jo savijauta. Lifehacks.lt siūlo susipažinti su Darelo ataskaita.

Prieš kurį laiką socialiniuose tinkluose buvo plačiai paplitęs juokelis, skambėjęs maždaug taip: „Alkoholis iš organizmo pilnai pašalinamas per 21 dieną, t.y. NIEKADA”. Pamenu, kai pirmą kartą pamatęs jį, aš pasijuokiau. Bet vėliau susimąsčiau.

28 dienos be alkoholio: kas bus su tavo organizmu

Iš tikrųjų, paskutinis mano 3 savaičių poilsis nuo alkoholio buvo dar mokykloje. Ir nuo to laiko aš niekada nebuvau savimi. Bet kuriuo pasirinktu momentu aš buvau arba girtas, arba kentėjau nuo pagirių, arba mano kraujyje plaukiojo toksinų likučiai.

Šiek tiek pagalvojau ir nusprendžiau negerti 28 dienas. Prie 21 dienos pridėjau dar savaitę tam, kad būti visiškai užtikrintam, jog iš organizmo bus pašalintas visas alkoholis. Norėjau suprasi kas tai per jausmas – būti visiškai blaiviam.

Eksperimento pradžioje kritiškai pažvelgiau į save. 31 metai, ūgis – 180 cm, svoris – 82 kg. Jeigu pažiūrėti į kūno masės indeksą, tai man reikėjo numesti 5-7 kilogramus. Mano veidas buvo nesveikos spalvos, po akimis – maišai. Tris kartus per savaitę aš lankau sporto salę, tačiau mano talija kaip buvo, taip ir liko 84 cm.

Jeigu centimetrai tau nieko nesako, pasakysiu tiek, kad buvo aiškiai matomas riebalų susikaupimas. Pagaliau aš su nemalonumu užfiksavau savo alkoholinius įpročius: aš išgerdavau (namuose ar kur nors kitur) nuo 3 iki 5 kartų per savaitę, standartinė dozė – butelis vyno per vakarą.

Pažadėjau sau pakeisti alkoholį šviežiai išspaustomis sultimis arba vandeniu, kad užtikrinti organizmui pakankamą kiekį skysčių ir vitaminų reabilitacijos metu. Apie savo sprendimą iškart pranešiau Facebooke, nes įvairūs tyrimai rodo, kad ketinimų demonstravimas socialiniuose tinkluose suteikia papildomos motyvacijos.

Pirmos keturios dienos praėjo gana lengvai. Mano metodas buvo paprastas – atsisakydavau visų kvietimų. Lengviau gerti vandenį namuose, negu bare, žiūrint į besilinksminančius draugus. Tačiau labai greitai atsirado pirmas išbandymas – artimo draugo gimtadienis.

„Na, išgerk! Tik vieną taurę! Kodėl tu toks nuobodus?” – šias ir panašias frazes tą dieną girdėjau ne tik iš restorano svečių, bet ir iš darbuotojų. Apie vidurnaktį galvoje atsirado išdavikiška mintis: „O gal rimtai, tik vieną?”. Didžiuojuosi savimi ir giriuosi – skubiai surinkus savo daiktus pabėgau iš vakarėlio neišgėrus nei gramo.

Sekantis didelis vakarėlis, mano laimei, turėjo būti jau pasibaigus eksperimentui. Tačiau įtraukiau į dienoraštį porą renginių, kuriuose tikrai neturėjo būti alkoholio. Aš gi ne koks atsiskyrėlis, kad visus vakarus praleisti namuose.

Bet buvo ir geros naujienos, kurias pastebėjau įpusėjus eksperimentui. Pavyzdžiui, pradėjau geriau miegoti. Kaip paaiškino gydytojai, pagirios, kaip ir džetlagas, sutrikdo gyvenimo ritmą. Daugiau man nereikėjo visą pirmą dienos pusę trinti smilkinius tam, kad susikoncentruoti. Dar daugiau, atsirado krūva energijos. Aš pradėjau gaminti maistą namuose: vištiena ir daržovės pakeitė sumuštinius, kuriuos visada pirkdavau parduotuvėje pakeliui namo.

Taip pat, pradėjau daugiau laiko leisti sporto salėje. Reikėjo gi kažką daryti vakarais, o čia visi geria tik vandenį – su malonumu ir savo noru. Pasibaigus mano išbandymui trys treniruotės per savaitę virto penkiomis ar net šešiomis.

Kūnas irgi pradėjo keistis: dar visai neseniai treniravausi su 45 kg štanga, o dabar – su 60 kg. Svarmenys pasunkėjo nuo 14 kg iki 18 kg. Bet svarbiausiai – pamačiau veidrodyje savo pilvo preso raumenis, pirmą kartą per kokius 10 metų. Ir dar: pradėjau daryti viską, ką buvau numatęs treniruočių plane, nors anksčiau dažnai sustodavau padarius vos pusę.

Kai ėjo 26 eksperimento diena draugas pasiūlė – jei negeri beveik mėnesį, tai ir nepradėk iš viso. Pradėjau skaičiuoti rezultatus: juosmuo sumažėjo iki 81 cm, o mano kūno masės indeksas grižo į normą. Vietoj pilvo pasirodė vos matomi kubelių kontūrai. Valio! Tačiau aš sulaukiau 29 dienos ir su malonumu išgėriau vakare savo butelį vyno.

Visiškas alkoholio atsisakymas – ne man. Eksperimento metu taip ir neatsikračiau jausmo, kad aš koks kunigas arba mirtinai sergu. Tačiau turiu naują tikslą – vartoti saikingai. Sugalvojau grafiką: dvi savaites galiu išgerti, dvi – visiškai negeriu. Pažadėjau sau dažniau lankytis renginiuose, kur visiškai nėra alkoholio. Trumpai tariant, kartais aš noriu duoti savo kūnui pailsėti nuo alkoholio. Tačiau be jokių griežtų įsipareigojimų ir draudimų.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 2
  1. Svečio paveiksliukas
    As

    As pasakysiu tiesa Alkoholio negeriu nuo pat pirmos gymimo dienos Tai yra 55 metai Nesu nei rankose laikes net pauostes nesu alkoholio Net alaus Nesu niekada gyvenime rukes Ir taip gyvensiu iki gyvenimo galo Gyvenu normalu gyvenima Megstu sportuoti Budamas 55m galiu drasiai nubegti iki10 km Ir visai nepavargti Galima puikiai gyventi be alkoholio ir be cigareciu Ir kas ka galvoja apie mane man rodo vienodai Man pro viena ausi ieina pro kita iseina Gyvenkim savo galva

  2. Svečio paveiksliukas
    Inga

    Tikėtina, kad bus daug geriau! Kaip čia: https://debesyla.lt/metai-be-alkoholio/

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: