Šokdynės nauda ir 50 pratimų su šokdynę

50 pratimų su šokdynę (video)

Kai kas gali ir nesutikti, tačiau aš priėjau išvadų, kad pats geriausias fitneso treniruoklis – tai paprasta šokdynė. Štai kokia yra šokdynės nauda jūsų sveikatai ir kūnui.

Šokdynės nauda arba kodėl verta treniruotis su virvute

Šokdynės nauda
Šokdynės nauda 
  1. Šokinėjant ir nusileidžiant ant žemės, yra apkraunami raumenys ir kaulai, kurie dėl to tampa stipresni. Suaugusiesiems šokinėjimas per šokdynę padeda palaikyti kaulų tankį, o paaugliams padeda vystytis fiziškai.
  2. Kuo stipresni yra kaulai, tuo mažesnė tikimybė patirti jų lūžį, todėl šuoliukai su šokdyne veikia kaip puiki traumų prevencijos priemonė. Pavyzdžiui, žmonės, sergantys osteoporoze, nukritę gali lengvai patirti kaulų lūžius. Kuo daugiau treniruojatės su šokdyne, tuo mažesnė yra osteoporozės ir lūžių rizika. Be to, tokios treniruotės sustiprina pėdų ir kulkšnių raumenis ir padeda išvengti traumų šiose vietose. O sukamieji judesiai plaštakomis apsaugos nuo profesionalių ligų, tokių kaip riešo kanalo sindromas.
  3. Treniruotės su šokdyne gali būti labai intensyvios, o širdies ir kraujagyslių reakcija į jas yra didesnė nei į vaikščiojimą, bėgiojimą ar važinėjimą dviračiu. Treniruotės ne tik stiprina širdį ir plaučius, bet ir gali padėti išvengti svorio padidėjimo, diabeto ir kai kurių vėžio formų.
  4. Jei visada svajojote apie reljefinius blauzdų raumenis, nuo kurių neįmanoma atitraukti akių, tai šuoliukai per šokdynę yra būtent tas pratimas, kuris padės pasiekti tikslą. Šokinėjimas prisideda prie gražių blauzdų raumenų formavimo, o nusileidimai ant žemės pagerina sausgyslių ir jungiamųjų audinių elastingumą, kas leidžia jiems dirbti efektyviau.
  5. Šokinėjimai per šokdynę – daug energijos reikalaujantys pratimai. Per valandą tokia treniruotė gali padėti sudeginti nuo 660 iki 990 kalorijų. Remiantis tyrimais, treniruotės su šokdyne reikalauja daugiau energijos nei lėtas bėgimas.
  6. Bene pagrindinis šokdynių privalumas yra tai, kad jos yra lengvos, kompaktiškos, su jomis labai patogu keliauti. Jums nereikia didelio kambario treniruotėms. Svarbiausia, kad lubos patalpoje būtų pakankamai aukštos, kad šokdynė jų nekabintų. O esant geram orui, treniruotis galima ir lauke.

VIDEO: 50 pratimų su šokdyne stipriam ir gražiam kūnui

Šokinėjimas per šokdynę gali būti įdomių užsiėmimu. Nebūtina gi šokinėti vienoj vietoj ir vienodu tempu. Iš žemiau pateikto vaizdo įrašo jūs sužinosite apie 50 įvairių šokinėjimo per šokdinę būdų:

Esu tikras, kad po to, kai jūs išbandysit bent pusę pamatytų pratimų, jūsų kilogramai liks praeityje. Sėkmės ir nepamirškit pažiūrėti kitą vaizdo įrašą, kuriame parodyti 48 būdai daryti atsispaudimus.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: