6 priežastys, kodėl nuobodulys gali būti naudingas

6 priežastys, kodėl tinginiauti naudinga

Šiuolaikiniame pasaulyje nuobodulys tampa praeities reliktu. Kai tave iš visų pusių bombarduoja žinutės ir pranešimai, kai nelieka laiko miegui ir maistui, galimybė tiesiog atsisėst ir nieko nedaryt atrodo tarsi iš fantastikos sferos. Business Insider išstudijavo mokslinius tyrimus ir nustatė, kad tinginystė ir nuobodulys gali būti naudingi.

Šis teiginys – ne paprastos spekuliacijos. Jis pagrįstas realiais faktais, kurie buvo nustatyti mokslinių tyrimų metu ir publikuoti tokiose žurnaluose kaip Creativity Research Jounral, Frontiers in Psychology ir t.t.

1. Nuobodulys gali padaryti jus kūrybiškesniais

Mokslininkai mano, kad jei nuobodulys priverčia mūsų protą iškeliauti į laisvą plaukiojimą – tai priveda prie kūrybiškesnių ir originalesnių idėjų atsiradimo.

Nuobodulys gali padaryti jus kūrybiškesniais

2. Nuobodulys perspėja, kad kažkas negerai

Kai kurie mokslininkai mano, kad nuobodulys parodo, kad mes užsiimame ne tuo, kas mums patinka (kas yra akivaizdu), o tai pastumia mus pakeisti užsiėmimą.

Nuobodulys perspėja, kad kažkas negerai

3. Nuobodulys padeda mums siekti tikslų

Mokslininkai taip pat nustatė, kad kai mes nieko nedarome, mes automatiškai pradedame planuoti gyvenimą ir užsibrėžiame prasmingesnius tikslus ateičiai.

Nuobodulys padeda mums siekti tikslų

4. Nuobodulys gali padėti mums tapti produktyvesniais

Mokslininkai nustatė, kad svajojimas ir nuobodulys dienos metu niekaip nekenkia žmogaus produktyvumui. Priešingai, jie yra naudingi, jei jų nėra per daug.

Nuobodulys gali padėti mums tapti produktyvesniais

5. Nuobodulys gali padaryti jus geresniais

Tyrimai parodė, kad kai mums nuobodu, mes pradedame aktyviau galvoti apie mūsų veiksmų prasmę. Kartais tai priveda žmones prie filantropijos, nes jie nori pateisinti savo egzistavimą.

Nuobodulys gali padaryti jus geresniais

6. Nuobodulys gali tapti raktų į laimę

Filosofas Bertrand Russell įsitikinęs, kad nuolatinis džiaugsmo ir jaudulio jausmas priveda prie išsisėmimo, kuris, savo ruožtu, priveda prie nuobodulio. O tai reiškia kad nuobodulys – vienas iš sveiko ir laimingo gyvenimo rodyklių.

6 priežastys, kodėl nuobodulys gali būti naudingas
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą