8 mitai apie pagirias ir alkoholį

8 mitai apie pagirias ir alkoholį

Alkoholis – blogis! Dar didesnis blogis – ta būklė po vakarykščio piktnaudžiavimo alkoholiu. Šiandien papasakosiu tau, kokie mitai apie alkoholį ir pagirias pasitaiko dažniausiai ir kodėl nereikia jais tikėti.

Mitas NR 1: Prieš miegą reikia išgerti Alka-Seltzer

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Šiuos vaistus geriau gerti iš ryto, o prieš miegą pasistenk išgerti kuo daugiau šilto vandens. Alka-Seltzer geriau pakeisk ibuprofenu. 800 mg ibuprofeno leis tau jaustis žymiai geriau net ir tuo atveju, jei prieš valandą tu negalėjai pakelti galvos.

Mitas Nr 2: Mažiau kaloringas alkoholis naudingesnis

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Tai netiesa. Greičiausiai žmonės prisigeria gerdami sausą vyną ir šampaną. Kodėl? Dėl mažo kalorijų kiekio šie gėrimai greičiau pasišalina iš skrandžio. Pirmiausiai alkoholis patenka į kepenis, kur tam tikras juo kiekis filtruojamas. Tačiau dėl to, kad šie alkoholiniai gėrimai greičiau pasišalina iš skrandžio – įvyksta kepenų persotinimas alkoholiu ir daugiau jo patenka į kraują.

Mitas Nr 3: Soti vakarienė absorbuoja alkoholį ir palengvina pagirias

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Geras bandymas, tačiau tam, kad soti vakarienė palengvintų rytines pagirias, ji turi būti suvalgyta prieš alkoholį.

Mitas Nr 4: Geriant per šiaudelį lėčiau prisigersi

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Nesvarbu kaip alkoholis iš stiklinės patenka tau į burną. Svarbu kokia yra stiklinė. Ne vienas eksperimentas parodė, kad žmonės, net ir patyrę barmenai, įpila apie 20-30% daugiau alkoholio į žemas stiklines su storomis sienelėmis, nei į aukštas bei siauras stiklines.

Mitas Nr 5: Vynas geriau negu alus

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Naudos nuo vyno ne daugiau nei nuo alaus. O galva iš ryto nuo jo skaudės net stipriau. Viskas dėl jame esamų taninų.

Mitas Nr 6: Kuo daugiau sveri, tuo lėčiau prisigeri

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Šiuo atveju svarbus yra ne svoris, o lytis. Moterys visada prisigeria greičiau ir stipriau nei vyrai, net jeigu ir sveria vienodai. Taip yra todėl, kad vyrų organizme yra didesnė fermento, atsakingo už alkoholio skaidymą, koncentracija.

Mitas Nr 7: Jeigu alkoholis nemokamas, tai kalorijos nesiskaičiuoja

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Gerai, žinau kad tu tuo netiki, tačiau kai už viską moka kas nors kitas, nuomonė gali kardinaliai pasikeisti. Tikra tokių „laimingų valandų” kaina yra labai didelė: keturi kokteiliai – tai 880 kalorijų, kas prilygsta 5 spurgoms. O bokalas alaus – tai tas pats kaip mesainis iš McDonald’s.

Mitas Nr 8: Ir tada aš apsinuodijau saldainiais

8 mitai apie pagirias ir alkocholį

Geriant bet kokį alkoholį, organizmo pasipriešinimas toksinams mažėja su kiekvienu išgertu lašu. Tai reiškia, kad gerti stipriuosius gėrimus po silpnųjų – dar pavojingiau negu atvirkščiai. Geriausiai iš viso ne maišyti alkoholinių gėrimų. Taip tau bus lengviau kontroliuoti savo būseną.

Ir dar 6 mitai apie alokoholį (video)

  1. Alkoholis padeda užmigti. Taip, alkoholis iš tikrųjų gali padėti tau greičiau užmigti, tačiau jis sumažina gilaus miego fazės ilgį, todėl iš ryto tu busi neatsipalaidavęs.
  2. Negalima gerti alaus prieš stiprių alkoholinių gėrimų vartojimą, bet galima po likerio. Įvairių alkoholinių gėrimų maišymas savaime negali padaryti nieko blogo. Tačiau alkoholio vartojimo greitis ir kiekis – gali.
  3. Alkoholis padės sušilti, jeigu tau šalta. Geriant alkoholį šiltoje patalpoje, tau gali pasidaryti karšta. Taip atsitinka todėl, kad veikdami alkoholio, kraujagyslės išsiplečia. O jeigu esi šaltoje vietoje, tavo kūnas atvirkščiai greičiau praras šilumą, todėl tu tik dar labiau sušalsi.
  4. Alkoholis žudo smegenų ląsteles. Nėra jokių mokslinių įrodimų apie alkoholio neigiamą poveikį smegenų ląstelių gyvavimo ciklui. Be to, saikingas raudonojo vyno vartojimas sumažina tikimybę susirgti silpnaprotyste senatvėje.
  5. Kava ir šaltas dušas padės prasiblaivyti. Deja, vienintelis dalykas, kuris padeda prasiblaivyti – laikas.
  6. Riebus maistas padės atsikratyti pagirių. Riebus maistas gali sukelti skrandžio refliuksą. Ką geriau valgyti ir gerti, kad nebūtų pagirių? Vandenį, bananus ir kiaušinius. Kiaušiniuose yra daug amino rūgšties, kuri vadinasi cisteinu ir padeda kovoti su pagiriomis.
Įvertinimai
( No ratings yet )
Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: