9 dalykai, kurių negalima daryti skalbiant drabužius

9 dalykai, kurių negalima daryti skalbiant drabužius

Atrodo, kas gali būti lengviau už drabužių skalbimą. Įmetei į skalbimo mašiną ir pamiršai. Tačiau net toks paprastas darbas turi savo niuansus, apie kuriuos šiandien jums ir papasakosiu.

1. Per aukšta temperatūra

Skalbiant drabužius žemoje temperatūroje, jie nepraranda savo formos, spalvų ir ilgiau nenusidėvi. Be to, šiltas ir šaltas vanduo susitvarko su purvu ne blogiau negu karštas. Todėl 60 ir daugiau laipsnių temperatūroje reikia skalbti tik rankšluosčius ir patalynę, kad dezinfekuoti juos. Visam kitam užteks ir žemesnių temperatūrų.

2. Dėti į skalbimo mašiną drabužius su dėmėmis

Prieš dedant į skalbimo mašiną drabužius su dėmėmis, pasistenkite išvalyti jas. Kitaip dėmės gali neišsivalyti. Kaip valyti dėmes skaitykite mūsų straipsnyje.

3. Pilti per daug skalbimo miltelių ir kondicionieriaus

Skalbimo milteliai
Neverta pilti į skalbimo mašiną daug skalbimo miltelių ir kitų priemonių.

Nuo didelio kiekio skalbimo miltelių ant drabužių gali susikaupti purvas, užsikimšti skalbimo miltelių konteineris, skalbimo mašina gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Todėl atidžiau skaitykite dozavimo rekomendacijas ant skalbimo priemonių pakuočių. Jeigu drabužiai yra labai purvini, nereikia pilti daugiau skalbimo miltelių, geriau įjunkite dvigubą skalbimo režimą.

4. Naudoti kondicionierių visiems daiktams

Kondicionierius suminkština daiktus ir palengvina jų lyginimą, tačiau su laiku jis sumažina audinių sugerties savybes. Būtent todėl rankšluosčius, sportinius drabužius bei daiktus iš mikrofibros, elastano ir spandekso rekomenduojama skalbti be kondicionieriaus.

5. Skalbti apatinius drabužius skalbimo mašinoje

Skalbiant liemenėlę skalbimo mašinoje, ji gali prarasti savo formą, todėl geriau ją skalbti rankomis. Tas pats galioja ir neriniams apatiniams bei maudymosi kostiumėliams.

O štai kapronines pėdkelnes galima skalbti skalbimo mašinoje. Tačiau reikia laikytis šių taisyklių:

  • Naudoti tik švelniems drabužiams skirtas skalbimo priemones.
  • Vandens temperatūra turi būti ne didesnė kaip 30 laipsnių.
  • Pėdkelnes reikia sudėti į specialų skalbimo maišą.
  • Skalbiant pėdkelnes reikia išversti jas į blogąją pusę.

 

6. Naudoti baliklį drabužiams iš elastano, laikros ir spandekso

Baliklis su chloru – pakankamai agresyvi priemonė, kuri susilpnina audinio pluoštus. Todėl nereikia juo piktnaudžiauti. Ypatingai tai liečia drabužius iš elastano, laikros ir spandekso, nes skalbiant juos su balikliu, jie greitai praras savo elastingumą. Štai dar keli patarimai, kaip prižiūrėti drabužius iš šių materialų:

  • Skalbkite juos tik šaltame vandenyje.
  • Nenaudokite kondicionierius ir minkštiklius.
  • Nedžiovinkite automatinėje džiovykloje.
  • Nelyginkite.

Ir nepamirškite pažiūrėti, kas užrašyta ant drabužių etikečių. Štai jums straipsnis į pagalbą, jeigu nežinote ką reiškia skalbimo ženklai.

7. Per dažnai skalbti džinsinius drabužius

Džinsai
Nerekomenduojama dažnai skalbti džinsinius drabužius.

Džinsinių drabužių gamintojai iš viso nerekomenduoja skalbti juos skalbimo mašinoje. Bet jeigu jų patarimas jums ne visai priimtinas, bent jau padidinkite laiko tarpus tarp skalbimų. Optimalus variantas – skalbti džinsinius drabužius kartą per 2-6 mėnesius (viskas priklauso nuo to, kaip dažnai juos dėvite ir nuo individualių organizmo ypatumų).

8. Neteisingai džiovinti drabužius

Drabužių džiovinimas
Neteisingas drabužių džiovinimas gali juos sugadinti.

Neteisingas drabužių džiovinimas, kai ir neteisingas skalbimas, turi įtakos jų išvaizdai. Štai keli patarimai, kurie padės išvengti klaidų:

  • Nepiktnaudžiaukite automatiniu džiovinimu, nes dėl jo drabužiai praranda savo spalvas bei greičiau nusidėvi.
  • Nekabinkite džiovintis trikotažinius ir iš vilnos pagamintus drabužius. Geriau padėkite juos ant rankšluosčio horizontaliame paviršiuje.

9. Neprižiūrėti skalbimo mašinos

Purvas ir skalbimo miltelių liekanos, likusios skalbimo mašinoje, anksčiau ar vėliau pateks ant jūsų drabužių. Dėl jų drabužiai gali turėti nemalonų kvapą arba ant jų atsiras dėmės. Norint to išvengti, reikia laikytis tam tikrų taisyklių:

  • Vėdinkite skalbimo mašiną po kiekvieno skalbimo.
  • Kiekvieną kartą valykite skalbimo priemonių liekanas nuo skalbimo mašinos gumos.
  • Reguliariai skalaukite skalbimo miltelių konteinerį.
  • Kartą per mėnesį paleiskite skalbimo mašiną be drabužių su skalbimo milteliais ir actu dezinfekcijai.
Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: