Atlikite testą ir sužinokite savo gebėjimą atskirti spalvas

Atlikite testą ir sužinokite savo gebėjimą atskirti spalvas

Tik vienas iš keturių žmonių sugeba atskirti visų spalvų spektrą. Kiti mato tik iškreiptą paveiksliuką. Atlikite testą ir sužinokite kaip gerai jūs atskiriate spalvas.

Ar žinojote, kad apie 75% žmonių negali atskirti visų spalvų? Kodėl taip yra? Esmė tame, kad gebėjimas atskirti spalvas priklauso nuo kūgelių (fotoreceptorių) kiekio tinklainėje.

Patikrinti save ir sužinoti, kaip gerai jūs atskiriate spalvas galima paprasto testo pagalba. Tiesiog suskaičiuokite, kiek spalvų ir atspalvių jūs matote žemiau pateiktame paveiksliuke (skaičiuokite juosteles):

Atlikite testą ir sužinokite savo gebėjimą atskirti spalvas

Kiek spalvų suskaičiavote?

1. Mažiau negu 20. Tai reiškia, kad turite 2 kūgelių tipus. Kaip ir 25% kitų žmonių, priklausote kategorijai, kuri vadinama dichromatais. Beje, šunys irgi yra dichromatai.

2. Nuo 20 iki 32. Esate trichromatas. Tai reiškia, kad turite 3 kūgelių tipus. Jūs galite atskirti ne tik pagrindines spalvas, bet ir daugumą jų atspalvių. Šiai kategorijai priklauso apie 50% visų žmonių pasaulyje.

3. Nuo 32 iki 39. Jeigu suskaičiavote nuo 32 iki 39 spalvų ir atspalvių – esate tetrachromatu ir galite matyti labai didelį spalvų spektrą. Šiuo gebėjimu jūs esate panašus į bites, kurios irgi yra tetrachromatai.

4. Daugiau 39. Atlikite testą iš naujo. Paveiksliuke yra tik 39 spalvos.

Aš asmeniškai suskaičiavau 36 spalvas, o kiek matote jūs?

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: