Dažniausiai pasitaikančios klaidos rašant CV

Dažniausiai pasitaikančios klaidos rašant CV

Google personalo skyriaus viceprezidentas Laszlo Bockas savo LinkedIn puslapyje papasakojo apie dažniausiai pasitaikančias klaidas rašant CV.

Kiekvieną savaitę Google gauna apie 50000 naujų CV ir apie 20000 iš jų praeina per Laszlo Bocką. Jis žino viską apie CV ir yra įsitikinęs, kad klaidos gyvenimo aprašyme sumažina tavo šansus gauti norimą darbą net ir tuo atveju, jei tu esi puikus kandidatas pagal visus kitus kriterijus. Savo LinkedIn puslapyje Laszlo Bockas pasidalino penkiomis dažniausiai pasitaikančiomis CV klaidomis ir davė patarimus kaip jas ištaisyti.


Taip pat skaitykite:


 1. Gramatinės klaidos

Bockas sako, kad gramatinės ir kitos klaidos pasitaiko labai dažnai. Žmonės, kurie skiria CV rašymui pakankamai laiko, tokių klaidų nedaro, nes perskaito jį bent kelis kartus prieš siunčiant potencialiam darbdaviui. Tam, kad išvengti tokių klaidų, Bockas siūlo skaityti savo CV nuo apačios į viršų – tai padeda geriau susikoncentruoti. Taip pat, galima paprašyti, kad tavo CV perskaitytų draugai. Tai yra labai svarbu, nes darbdaviai interpretuoja klaidas kaip neatidumą ir negebėjimą kokybiškai atlikti darbą.

2. CV ilgis

Blogai, jeigu tavo gyvenimo aprašyme yra daugiau negu 2 puslapiai. Gera taisyklė – viename puslapyje sutalpinti 10 metų darbo patirties. Pagrindinis CV tikslas – gauti pakvietimą į darbo pokalbį, o tavo gyvenimo istorija niekam neįdomi. Jeigu CV bus nurodyta tik svarbi, gerai sudėliota informacija, tai parodys potencialiam darbdaviui, kad tu moki nustatyti prioritetus.

3. Nesuprantamas formatavimas

Jeigu nori, kad tavo CV būtų lengvai skaitomas, nenaudok įmantrių šriftų. Štai dar keletas kitų bazinių taisyklių:

  • šrifto dydis turi būti 10 punktų;
  • laukų dydis – 0,5 colių (1,27 cm);
  • atstumas tarp eilučių visur turi būti vienodas;
  • visos lentelės turi būti išlygintos;
  • kiekviename puslapyje turi būti nurodyti tavo vardas, pavardė ir kontaktai;

Geriausiai naudoti juodą šriftą baltame fone. Jeigu yra galimybė, patikrink kaip tekstas atrodo Word ir Google Docs. Geras variantas – išsaugoti CV kaip PDF failą.

4. Konfidenciali informacija apie praeitą darbdavį

Bockas rašo, kad nuo 5% iki 10% CV nurodyta konfidenciali informacija apie praeitą darbdavį. Tai byloja, kad ateityje žmogus gali atskleisti komercinę informaciją apie naują darbdavį, jeigu nuspręs pakeisti darbą. Rašant CV, atsiranda konfliktas tarp noro papasakoti apie savo gebėjimus bei pasiekimus ir pareigos išsaugoti praeito darbdavio paslaptis. Bockas rašo, kad tokiais atvejais žmonės pradeda gudrauti ir pridaro daug klaidų.

5. Melas

Niekada nereikia meluoti gyvenimo aprašyme. Žmonės dažnai padidina savo darbo stažą, vidutinį balą universitete ir t.t. Tokių dalykų griežtai daryti negalima. Net jei tave ir pakvies į darbo pokalbį, ateityje, išaiškėjus melui, tave galės atleisti.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos rašant CV
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą