Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Dauguma žmonių priprato skustis, kad gyvenimas yra nesąžiningas. Bet tikra problema yra tame, kaip jie supranta sąžiningumą. Kiekvienam iš mūsų sąžiningumas – tai mūsų sėkmė, padauginta iš egoizmo. Perskaitęs šį straipsnį – suprasi, kodėl tokį supratimą reikia keisti.

Jeigu tau nepavyksta laimėti, tai gyvenimas visada atrodys nesąžiningas. Tačiau gyvenimas – tai žaidimas, turintis savo taisykles. Tos taisyklės yra sudėtingos, todėl dauguma nenori jų mokytis. Bet tu gali pabandyti.

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Taisyklė Nr 1. Gyvenimas – tai varžybos

Turi savo verslą? Yra žmonių, kurie nori jį sužlugdyti. Turi mėgstamą darbą. Kažkas nori pakeisti tave kompiuterine programa. Graži panelė, gerai apmokamas darbas, Nobelio premija. Visus šiuos dalykus nori ne tik tu, bet ir kažkas dar.

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Mes visą laiką varžomės, tačiau nenorime to matyti. Daugumą pasiekimų galima pamatyti, tik palyginus juos su kitų žmonių pasiekimais. Tu buvai šiek tiek greitesnis, gavai šiek tiek daugiau Like mygtuko paspaudimų arba dainuoji šiek tiek geriau negu kiti. Puiku!

Niekas nenori būti vidutinioku, todėl mes pastoviai girdime:

„Pasistenk iš visų jėgų“
arba
„Tavo vienintelė kliūtis – tai tu pats“

Pats keisčiausias dalykas šiose frazėse yra tai, kad jos buvo sukurtos tam, kad padaryti tave stipresniu. Tačiau jos tave apgauna. Tavo pagrindinė kliūtis ne tu, o 7 milijardai kitų žmonių.

Tu stengėsi gerai atrodyti, kad gauti norimą darbą, ruošėsi darbo pokalbiui ir nori parodyti save iš geresnės pusės. Tačiau viskas priklauso tik nuo to, ar tu sugebėsi aplenkti kitus kandidatus.

Taisyklė Nr 2: Tave vertina pagal tavo darbus, o ne pagal mintis

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Visuomenė vertina žmonės pagal tai, ką jie padarė kitiems. Tu gali išgelbėti vaiką, išgydyti senolę arba prajuokinti šimtus žmonių. Visuomenė vertins tave.

Tačiau pats žmogus vertina save pagal savo mintis.

Aš ambicingas,

aš geras žmogus,

aš geresnis negu jis.

Taip tu matai save, tačiau kiti mato kitaip.

Geri norai nėra vertinami šiame pasaulyje. Tavo vidinis orumas ir moralė niekam neįdomūs. Kiti vertina tik tai, ką tu gali jiems padaryti.

Mes galvojame, kad visuomenė apdovanoja tuos, kurie kokybiškiau atlieka darbą. Tai atrodo taip:

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Bet iš tikrųjų, apdovanojimas priklauso nuo to, kiek žmonių tu paveikei:

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Parašyk genialų kūrinį, kurį niekas neperskaitys – ir tu niekas. Parašyk Harį Poterį – ir tave žinos visas pasaulis. Išgelbėk žmogaus gyvybę – ir tu beveik niekam nežinomas savo miestelio herojus. Atrask vaistus nuo vėžio – ir tu tapsi vienu iš gerbiamiausių žmonių istorijoje.

Šią taisyklę galima pritaikyti prie bet kurios profesijos. Nusirenk prieš vieną žmogų ir iš tave pasijuoks. Nusirenk prieš 50 milijonų žmonių ir galbūt tapsi nauja Kim Kardashian.

Tau gali tai nepatikti, gali su tuo nesutikti, tačiau kitiem tai nerūpi. Tave vertins tik pagal veiksmus, ne pagal mintis. Jeigu nepriimsi šios taisyklės, pasaulis nepriims tavęs.

Taisyklė Nr 3. Mūsų sąžiningumo modelis – egoistiškas

Žmonėms patinka, kai viskas yra sąžininga. Todėl sporte ir teismuose mes turime teisėjus. Kiekvienas žino, kas yra teisinga, o kas ne. Ir galvoja, kad visi aplink jų mąsto lygiai taip pat. Mūsų tėvai ir mokytojai sakė mums:

Buk geras ir gausi saldainį.

Deja, taip nėra. Tu daug mokeisi, bet neišlaikei egzamino. Tu dirbai daugiau negu kiti, bet negavai paaukštinimo. Tu mylėjai ją, bet ji pasirinko kitą.

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Problema ne tame, kad pasaulis nesąžiningas, o tame, kad tavo sąžiningumo supratimas yra neteisingas.

Pažiūrėk į žmogų, kuris tau patinka, tačiau kuriam tu nepatinki. Tai žmogus, turintis savo gyvenimo patitį, kuri skiriasi nuo tavo gyvenimo patirties. Jis bendrauja su šimtais ar net su tūkstančiais tokių pat žmonių kaip ir tu.

Dabar pagalvok: kokia tikimybė, kad šis žmogus pasirinks tave iš šimtų kitų? O svarbiausiai, kodėl? Todėl, kad tu esi? Todėl, kad tu išskirtinis? Todėl, kad kažką jam jauti? Tai svarbu tau, bet ne jam.

Prie tos pačios taisyklės galima priskirti mūsų priešiškumą vadovams, politikams ir tėvams. Jų mąstymas neteisingas ir neprotingas, nes jis ne toks kaip mano. Jie turi sutikti su manimi, nes aš esu visų sričių ekspertas.

Yra gerų ir blogų žmonių. Yra gerų ir blogų politikų. Tačiau dauguma iš jų – ne tokie blogi kaip tau atrodo. Jie mąsto ne tik apie tai, kaip pavogti daugiau pinigų ir dar labiau apsunkinti tau gyvenimą. Kai kurie iš jų stengiasi iš visų jėgų ir susiduria su sunkumais, kurių tu negali net įsivaizduoti.

Kodėl gyvenimas nesąžiningas?

Gyvenimas nesąžiningas ir reikia išmokti su tuo gyventi

Ar gali įsivaizduoti kas būtų, jei gyvenimas būtų sąžiningas visiems. Jeigu kažkas tau patinka, reiškia ir tu turi jam patikti, o lietus lytų tik ant blogų žmonių.

Dauguma mūsų taip mėgsta pagalvoti apie tai, koks turi būti šis pasaulis, kad nepastebi, koks jis yra iš tikrųjų.
Tačiau tau teks susidurti su realybe, ir supratimas, kad pasaulis yra sąžiningas – tai raktas, galintis išlaisvinti tavo potencialą.

(via)

Rašyti komentarą