Į ką darbdaviai atkreipia dėmesį skaitant CV?

Į ką darbdaviai atkreipia dėmesį skaitant CV?

Facebook personalo vadybininkas Quora svetainėje atsakė į klausimą, į ką darbdaviai atkreipia dėmesį skaitant CV. Jeigu tu šiuo metu ieškai darbo ir ketini siųsti potencialiems darbdaviams savo gyvenimo aprašymą, būtinai perskaityk jo atsakymą ir ištaisyk klaidas.

Į ką darbdaviai atkreipia dėmesį skaitant CV

 1. Paskutinė darbovietė. Pirmas dalykas į kurį aš žiūriu – tai paskutinė žmogaus darbovietė. Ar jis pats išėjo iš darbo ar buvo atleistas? Kiek laiko jis ten dirbo ir kokios buvo jo pareigos? Labai svarbu gauti atsakymus į šiuos klausimus.
 2. Įmonės pavadinimas. Apie profesionalias žmogaus savybes žymiai lengviau spręsti, jeigu pažiūrėti kokioje įmonėje jis dirbo. Kai „Buvęs darbdavys” eilutėje aš matau žinomos įmonės pavadinimą, kandidatas gauna nedidelį pliusiuką.
 3. Patirtis. Ar žmogus buvo paaukštinamas pareigose? Ar sunkėjo jam pateiktos užduotys?
 4. Paieška pagal raktažodžius. Jeigu aš ieškau programuotojo, tai man nesvarbu kaip gerai jis moka valdyti verslo procesus. Tokiais atvejais man labai padeda Ctrl + F klavišai, kurių pagalba galima rasti reikiamą informaciją CV.
 5. Pertraukos. Neturiu nieko prieš ilgas pertraukas tarp darbų, tik prašau, paaiškinkit man kuo jūs užsiiminėjot jų metų. Nedirbote 3 metus? Puiku, bet man reikia žinoti kodėl. Auginote vaiką? Bandėte pradėti savo verslą? Parašykite apie tai CV.
 6. Socialiniai tinklai. Mano mėgstamiausia darbo dalis – ieškoti pretendentus socialiniuose tinkluose. Twitter, Facebook ir LinkedIn gali papasakoti apie jus žymiai daugiau negu CV. Jeigu norite gauti darbą, verta pasirūpinti savo paskyrų socialiniuose tinkluose adekvatumu.
 7. CV išvaizda. Gramatinės klaidos, apimtis, aiškumas ir t.t.

Į ką darbdaviai nekreipia dėmesio skaitant CV

 1. Išsilavinimas. Žymiai svarbiau yra patirtis.
 2. CV dizainas. Geriausias variantas – sukurti paprastą CV PDF formatu. CV turi atrodyti tvarkingai ir viskas. Joks gražus dizainas tau nepadės.
 3. Asmeninė informacija. Šeimyninė padėtis, vaikai, sveikata, nuotraukos – į visą tai beveik niekas nekreipia dėmesio.

Ko nereikia daryti rašant CV

 1. Naudoti MS Word šablonus gyvenimo aprašymui.
 2. Rašyti CV nuo pirmo asmens.
 3. Rašyti labai ilgą CV. Vieno ar dviejų puslapių užteks.
 4. Meluoti.

Šie patarimai nėra idealūs. Tai tik vieno personalo vadybininko nuomonė. Tačiau jie gali padėti tau išvengti dažniausių klaidų ir padidins šansus gauti svajonių darbą.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: