Jacobs apie tai, kaip sveikas gyvenimo būdas jo vos nenužūdė

A.J. Jacobs TEDMED lekcijoje

Rašytojas A.J. Jacobs TEDMED lekcijoje pasakoje apie tai, kaip jis visus metus laikėsi įvairių sveiko gyvenimo būdo patarimų ir kas iš to išėjo.

Kaip ir visada, vaizdo įrašas pateiktas su lietuviškais subtitrais, o po jo rasite ir lekcijos transkripcija.

 

Aš praleidau pastarąjį dešimtmetį versdamas save jausti skausmą ir pažeminimą, tikėtinai geram tikslui, savęs tobulinimui. Ir aš įgyvendinau tai trimis etapais. Pirmiausia, aš pradėjau nuo proto. Ir nutariau pabandyti tapti protingesniu skaitydamas visą enciklopediją „Britanika‟ nuo A iki Z, arba, tiksliau, nuo „a-ak‟ iki „Zywiec‟. Štai viso šito vaizdas. Tai buvo nuostabūs metai. Tai buvo tikrai užburianti kelionė. Kartais buvo skausminga, ypatingai mano artimiesiems. Mano žmona pradėjo bausti mane vienu doleriu už kiekvieną nereikšmingą faktą įterptą į pokalbį. Taigi tai turėjo ir savo minusų.

Bet po to, aš nutariau pagerinti sielą. Kaip minėjau praėjusiais metais, aš augau be religijos. Aš esu žydas, bet aš esu toks pat žydas, kaip ir „Olive Garden‟ yra itališkas. (Juokas) Ne visiškai. Bet aš nutariau mokytis Biblijos ir savo paveldo tiesiog neriant į jį, bandant gyventi juo ir pasinerti jame. Aš nutariau laikytis visų Biblijos taisyklių. Nuo Dešimties Dievo Įsakymų iki barzdos auginimo, nes Kunigų knyga sako, kad negali skustis. Štai taip aš atrodžiau pabaigoje. Ačiū už šią reakciją. (Juokas) Aš atrodau truputį kaip Mozė arba Ted Kaczynski. Aš buvau panašus į juos abu. Ten buvo dekoratyvinių medžių sodas. O ten buvo avis.

Dabar finalinėje trilogijos dalyje aš norėjau susikoncentruoti į kūną ir pabandyti tapti sveikiausiu asmeniu, sveikiausiu gyvenančiu asmeniu. Taigi štai, ką aš veikiau pastaruosius porą metų. Ir pabaigiau tik prieš porą mėnesių. Ir turiu pasakyti, ačiū Dievui. Kadangi gyvenant taip sveikai mane žudė. (Juokas) Aš buvau taip priblokštas, nes kiekis dalykų, kuriuos turi atlikti, yra tiesiog pritrenkiantis. Aš klausiausi visų specialistų ir kalbėjausi su lyg ir medicinos patarėjų taryba. Ir jie man nurodė visus dalykus, kuriuos turėjau padaryti. Aš turėjau teisingai valgyti, mankštintis, medituoti, glostyti šunis, nes tai mažina kraujo spaudimą. Aš parašiau knygą treniruodamasis ant bėgimo takelio ir tam prireikė apie tūkstančio mylių, kad parašyti knygą. Aš turėjau naudoti kremą nuo saulės. Tai nebuvo menkas pasiekimas, nes jeigu klausotės dermatologų, jie sako, kad reikia naudoti stikliuką, pilną kremo nuo saulės. Ir turi jį naudoti pakartotinai kas dvi ar keturias valandas. Aš manau, kad pusė mano knygos honoraro buvo sunaudota kremui nuo saulės. Aš buvau kaip glazūruota spurga didžiąją metų dalį. Buvo ir rankų plovimas. Aš turėjau daryti tai tinkamai. Ir mano imunologas man pasakė, kad aš taip pat turiu nuvalyti visus nuotolinio valdymo pultelius ir iPhone telefonus mano namuose, nes ant jų tiesiog vyksta mikrobų orgijos. Taigi, tai užėmė daug laiko.

Aš taip pat bandžiau būti kiek galima saugiausiu asmeniu, kadangi tai dalis sveikatos. Mane įkvėpė Danijos Saugos Taryba. Jie pradėjo viešą akciją, kuri teigė: “Vaikščiojantis šalmas yra geras šalmas”. Jie tiki, kad šalmus nešioti reikia ne tik važinėjant dviračiu, bet taip pat ir vaikščiojant. Ir jūs galite matyti, jie apsiperka su savo šalmais. (Juokas) Taigi, aš tai pabandžiau. Dabar tai truputį ekstremalu, pripažįstu. Bet jei apie tai pagalvoji, tai yra ką “Freakonomics” knygos autoriai rašė, kad santykyje su myliomis daugiau žmonių miršta nuo girto vaikščiojimo, nei nuo vairavimo išgėrus. Taigi, kai kas pamąstymui šį vakarą, jei išgėrėte porą.

Taigi aš baigiau ir tai buvo pasisekimas tam tikra prasme. Visi parodymai pasuko teisinga kryptimi. Mano cholesterolis sumažėjo, aš numečiau svorio, mano žmona nustojo sakyti, kad atrodau kaip nėščias. Tai buvo puiku. Ir aplamai, tai buvo pasisekimas. Bet aš taip pat suvokiau, kad aš buvau per sveikas ir tai buvo nesveika. Aš taip susikoncentravau į visų šių dalykų įgyvendinimą, kad ignoravau savo draugus ir šeimą. Ir kaip Dan Buettner jums pasakytų, stipraus socialinio tinklo turėjimas yra tiesiog būtinas mūsų sveikatai.

Taigi, aš baigiau. Ir aš tam tikra prasme persistengiau savaitę po projekto pabaigos. Aš perėjau į tamsiąją pusę ir aš tuo tiesiog mėgavausi. Tai buvo kažkas panašaus iš Kaligulos. (Juokas) Be dalies apie seksą. Kadangi aš turiu tris mažus vaikus, tai negalėjo įvykti. Tačiau persivalgymas ir persigėrimas – tikrai. Ir aš galiausiai stabilizavausi. Taigi, aš grįžau priimti daug, ne viską – aš daugiau nenešioju šalmo, bet tuziną sveikų elgsenų, kurias aš priėmiau per tuos metus. Tai buvo tikrai gyvenimą keičiantis projektas. Ir aš, žinoma, neturiu laiko gilintis į viską. Leiskite man greitai papasakoti apie du dalykus.

Pirmas – ir tai nustebino mane, aš tikrai šito nesitikėjau – tačiau dabar aš gyvenu daug ramesnį gyvenimą. Mes gyvename tokiame triukšmingame pasaulyje. Traukiniai, ir lėktuvai, ir mašinos ir Bill O’Reilly, jis labai triukšmingas. (Juokas) Ir tai tikrai nepasvertas, nepakankamai įvertintas sveikatai kenkiantis veiksnys, ne tik todėl, kad jis kenkia mūsų klausai, ką jis akivaizdžiai daro, bet ir iš tiesų sukelia muškis arba bėk atsaką. Stiprus triukšmas sukels jūsų muškis arba bėk atsaką. Ir tai, bėgant metams, gali padaryti tikrą žalą, žalą kraujotakai. Pasaulio Sveikatos Organizacija ką tik atliko didelį tyrimą, kurį jie publikavo šiais metais. Tai buvo atlikta Europoje. Ir jie apskaičiavo, kad 1,6 milijonai sveikos gyvensenos metų yra prarandama Europoje kiekvienais metais dėl užterštumo triukšmu. Taigi jie galvoja – tai tikrai labai mirtina.

Ir, tarp kitko, tai taip pat žalinga jūsų smegenims. Tai tikrai sutrikdo mąstymą. Ir mūsų Tėvai-įkūrėjai žinojo apie tai. Kai jie rašė Konstituciją, jie padengė purvu visą grindinį aplink rūmus, kad jie galėtų susikoncentruoti. Taigi be triukšmo mažinančios technologijos mūsų šalis neegzistuotų. Taigi, kaip patriotas, aš jaučiau, kad buvo svarbu naudotis ausų kamštukais ir ausinėmis ir tai tikrai pagerino mano gyvenimą stebinančiu ir netikėtu būdu.

Ir antras dalykas, kurį noriu paminėti, paskutinis dalykas, yra tai, – ir tai buvo TEDMED tema -, kad džiaugsmas yra toks svarbus mūsų sveikatai, kad tik kelios iš šių elgsenų liks su manimi, nebent juose yra koks nors malonumas ir džiaugsmas. Ir vienas to pavyzdys – maistas. Greito maisto pramonė išmaningai spaudo mūsų malonumų mygtukus ir išsiaiškina, kas maloniausia. Bet aš manau, kad mes galime pasinaudoti jų metodais ir pritaikyti juos sveikam maistui. Tik vienas pavyzdys, mes mėgstame traškumą, skonį. Taigi aš iš esmės pabandžiau įvesti traškumą į daugelį mano receptų, įmesdamas saulėgrąžų sėklų. Ir jūs galite beveik apgauti save, kad valgote „Doritos‟. (Juokas) Ir tai padarė mane sveikesniu žmogumi.

Jacobs apie tai, kaip sveikas gyvenimo būdas jo vos nenužūdė
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą