Ką Edwardas Snowdenas rekomenduoja vietoj Google ir Facebook?

Ką Edwardas Snowdenas rekomenduoja vietoj Google ir Facebook?

Vakar žiūrėjau Edwardo Snowdeno kalbą New Yourker konferencijoje, kurioje jis papasakojo kaip pasikeitė žmonių požiūris į privačią informaciją bei saugumą internete.

Savo kalboje Edwardas Snowdenas pavadino Google ir Facebook tiesiog pavojingais bei patarė atsikratyti Dropbox. Taip pat, jis pateikė šių produktų alternatyvas, apie kurias aš jums šiandien trumpai papasakosiu. Straipsnio pabaigoje galėsite pažiūrėti visą Edwardo Snowdeno kalbą New Yorker konferencijoje.

Vietoj Dropbox ir iCloud → SpiderOak

SpiderOak

Snowdenas sako, kad Dropbox ir iCloud nepakankamai gerai šifruoja jūsų duomenis ir siūlo naudoti SpiderOak. Bendras SpiderOak veikimo principas yra toks pat kaip ir pas Dropbox su iCloud. Esminis skirtumas tarp jų yra tas, kad SpiderOak naudoja “nulinio žinojimo” principą. Tai reiškia, kad visi jūsų failai bus užšifruoti patikimais algoritmais ir tik tada perduoti į serverius. Dešifravimo slaptažodį turėsite tik jūs, todėl be jūsų žinios niekas negalės suprasti kokius failus jūs saugote serveriuose.

Vietoj Google → DuckDuckGo

DuckDuckGo

DuckDuckGo kūrėjai tvirtina, kad jiems pavyko sukurti greitą, patikimą ir privačių duomenų nerenkančią paieškos sistemą, kuri daugelyje atvejų gali pakeisti Google paieškos. Ką DuckDuckGo siūlo tokio, ko negali pasiūlyti Google:

  • Privatumas – DuckDuckGo nerenka jokių privačių duomenų apie savo vartotojus ir nepardavinėja jų reklamos tinklams.
  • Objektyvi informacija – DuckDuckGo tiesiog rodo vartotojams atsakymus į jų užklausas, nepaisant to, ką jie ieškojo prieš tai, kuo dalinosi socialiniuose tinkluose ir t.t.
  • Nėra reklamos – DuckDuckGo nerodo jokios reklamos (bent jau kol kas, nors ateityje planuojama rodyti reklamą).

Vietoj Facebook → realus pasaulis

Kaip ir žadėjau, galite peržiūrėti visą Edwardo Snowdeno kalbą New Yorker konferencijoje:

 

Įdomu, bet savo kalbą Edwardas Snowdenas sakė naudojant Google+ Hangout 🙂

Ką Edwardas Snowdenas rekomenduoja vietoj Google ir Facebook?
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą