Kada Velykos 2023 metais?

Kada Velykos 2023 metais?

Velykos, arba Kristaus prisikėlimas, yra didžiausia krikščioniška šventė. Kada Velykos bus švenčiamos 2023 metais?

Istorija nenusako tikslios Kristaus prisikėlimo datos. Žinome tik tiek, kad tai įvyko pavasarį, kai žydai šventė Paschą. Tik 325 metais Nikėjoje vykusiame pirmajame Bažnyčios visuotiniame susirinkime buvo išspręstas Velykų datos klausimas. Buvo nuspręsta, kad Velykos turi būti švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pavasario lygiadienio ir mėnulio pilnaties, praėjus pilnai savaitei nuo žydų Paschos. Tokių būdu kiekvienais metais Velykų data kinta ir gali būti laikotarpyje nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos.

Kokią dieną Velykas švęs katalikai 2023 metais?

2023 metais katalikai švęs Velykas balandžio 9 d. (pirmoji Velykų diena) ir balandžio 10 d. (antroji Velykų diena).

Kada Velykos 2023 metais bus pas stačiatikius?

2023 metais stačiatikiai švęs Velykas balandžio 16 d.

Kodėl skiriasi katalikų ir stačiatikių Velykų datos?

Velykų šventimas tarp katalikų ir stačiatikių išsiskyrė XVI a., kai Katalikų bažnyčia perėjo prie Grigaliaus kalendoriaus, o stačiatikiai liko toliau gyventi pagal Julijaus kalendorių. Beveik visada pirmiausia švenčiamos katalikų Velykos, po to – stačiatikių. Kartais datos sutampa ir Velykos švenčiamos tą pačią dieną, tačiau taip nutinka labai retai. Paskutinį kartą katalikų ir stačiatikių Velykos sutapo visai neseniai – 2017 metais.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: