Kada Velykos 2022 metais?

Kada Velykos 2022 metais?

Velykos, arba Kristaus prisikėlimas, yra didžiausia krikščioniška šventė. Kada Velykos bus švenčiamos 2022 metais?

Istorija nenusako tikslios Kristaus prisikėlimo datos. Žinome tik tiek, kad tai įvyko pavasarį, kai žydai šventė Paschą. Tik 325 metais Nikėjoje vykusiame pirmajame Bažnyčios visuotiniame susirinkime buvo išspręstas Velykų datos klausimas. Buvo nuspręsta, kad Velykos turi būti švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pavasario lygiadienio ir mėnulio pilnaties, praėjus pilnai savaitei nuo žydų Paschos. Tokių būdu kiekvienais metais Velykų data kinta.

Kokią dieną Velykas švęs katalikai 2022 metais?

2022 metais katalikai švęs Velykas balandžio 17 d. (pirmoji Velykų diena) ir balandžio 18 d. (antroji Velykų diena).

Kada Velykos 2022 metais bus pas stačiatikius?

2022 metais stačiatikiai švęs Velykas balandžio 24 d.

Kodėl skiriasi katalikų ir stačiatikių Velykų datos?

Velykų šventimas tarp katalikų ir stačiatikių išsiskyrė XVI a., kai Katalikų bažnyčia perėjo Grigaliaus kalendorius, o stačiatikiai liko toliau gyventi pagal Julijaus kalendorių. Beveik visada pirmiausia švenčiamos katalikų Velykos, po to – stačiatikių. Kartais datos sutampa ir Velykos švenčiamos tą pačią dieną, tačiau taip nutinka labai retai. Paskutinį kartą katalikų ir stačiatikių Velykos sutapo visai neseniai – 2017 metais.

Įvertinimai
( No ratings yet )
Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: