Kada Velykos 2024 metais

Kada Velykos 2024 metais?

Velykos, arba Kristaus prisikėlimas, yra didžiausia krikščioniška šventė. Kada Velykos bus švenčiamos 2024 metais?

Istorija nenusako tikslios Kristaus prisikėlimo datos. Žinome tik tiek, kad tai įvyko pavasarį, kai žydai šventė Paschą. Tik 325 metais Nikėjoje vykusiame pirmajame Bažnyčios visuotiniame susirinkime buvo išspręstas Velykų datos klausimas. Buvo nuspręsta, kad Velykos turi būti švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pavasario lygiadienio ir mėnulio pilnaties, praėjus pilnai savaitei nuo žydų Paschos. Tokių būdu kiekvienais metais Velykų data kinta ir gali būti laikotarpyje nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos.

Kokią dieną Velykas švęs katalikai 2024 metais?

2024 metais katalikai švęs Velykas kovo 31 d. (pirmoji Velykų diena) ir balandžio 1 d. (antroji Velykų diena).

Kada Velykos 2024 metais bus pas stačiatikius?

2024 metais stačiatikiai švęs Velykas gegužės 5 d.

Kodėl skiriasi katalikų ir stačiatikių Velykų datos?

Velykų šventimas tarp katalikų ir stačiatikių išsiskyrė XVI a., kai Katalikų bažnyčia perėjo prie Grigaliaus kalendoriaus, o stačiatikiai liko toliau gyventi pagal Julijaus kalendorių. Beveik visada pirmiausia švenčiamos katalikų Velykos, po to – stačiatikių. Kartais datos sutampa ir Velykos švenčiamos tą pačią dieną, tačiau taip nutinka labai retai. Paskutinį kartą katalikų ir stačiatikių Velykos sutapo visai neseniai – 2017 metais.

Pascha arba žydų Velykos 2024 metais

Žydų Pascha dažnai vadinama žydų Velykomis. Tačiau iš tikrųjų šios dvi šventės susijusios labai sąlygiškai.

Išvertus iš hebrajų kalbos, „pascha” reiškia „praėjo”. Tai nuoroda į Biblijoje aprašytą epizodą, kai Egipto faraonas atsisakė paleisti žydus iš vergijos. Už tai jį ir visus jo šalies gyventojus ištiko baisios bausmės. Paskutinė iš jų – pirmagimio mirtis kiekvienos šeimos. Tačiau žydų ši bausmė nepalietė, Dievas „praėjo” pro šalį.

Faraonas, pasibaisėjęs tuo, kas atsitiko pirmagimiams (net jo paties sūnus neišvengė mirties), nusprendė paleisti žydus. Per Paschą švenčiamas žydų išėjimas iš Egipto ir šios tautos išlaisvinimas iš vergijos.

2024 metais Paschos šventinės dienos bus nuo balandžio 22 d. vakaro (pirmadienio) iki balandžio 30 d. nakties (antradienio).

Įvertinimai
( 6 įvertinimų, vidutiniškai 4.835 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: