Kaip apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimo?

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimo?

Neseniai rašiau apie tai, kaip suprasti, kad tavo kompiuteris buvo nulaužtas. Jeigu nei vieno įsilaužimo ženklo neradai, pats laikas apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimo. Šiame straipsnyje papasakosiu apie paprastus žingsnius, kurie padės tai padaryti.

Naudok antivirusinę programą ir nepamiršk jos atnaujinti

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimo?

Jeigu to dar nepadarei, atsiųsk antivirusinę programą. Geriausiai pasirinkti kokį nors gerai žinomą gamintoją, pavyzdžiui, McAfee, Kaspersky ar Norton. Dauguma gamintojų turi nemokamas versijas privatiems klientams. Šios versijos visiškai užteks tam, kad apsaugoti kompiuterį nuo pagrindinių grėsmių. Taip pat, nepamiršk laiku atnaujinti savo antivirusinę. Kiekvieną dieną hakeriai sugalvoja naujus būdus apeiti apsaugą, todėl ir antivirusinių gamintojai atnaujina savo produktus labai dažnai.

Naudok slaptažodžių saugojimo programą

Slaptažodį turi sudaryti bent 8 unikalūs ženklai (geriausiai bent 15 ženklų). Tarp jų turi būti raidės, skaičiai ir specialūs simboliai. Nenaudok slaptažodžiuose jokios asmeninės informacijos: gimimo datos, naminio gyvūno vardo ir t.t. Ir jokiais būdais nenaudok vieno slaptažodžio skirtinguose servisuose.

Dėl aukščiau išvardytų patarimų atsiranda viena problemytė. Kaip įsiminti visus slaptažodžius? Į pagalbą ateina įvairūs slaptažodžių saugojimo programos, tokios kaip Lastpass ir Dashlane. Naudojant slaptažodžių saugojimo programą tau reikės įsiminti tik vieną slaptažodį – nuo programos.

Naudok pseudonimus

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimo?

Dauguma žmonių taip pergyvena dėl savo slaptažodžių, kad visiškai pamiršta kitą svarbų faktorių – slapyvardį. Hakeriai dažnai naudojasi tuo, kad žmonės turi vieną slapyvardį visiems servisams. Nereikia lengvinti jiems gyvenimo! Naudok skirtingus slapyvardžius, kurie niekaip nesusiję su tavo vardu ar pavarde.

Įjunk dviejų žingsnių autorizaciją

Net žinodamas tavo slapyvardį ir slaptažodį hakeris negalės prisijungti prie tavo paskyrų įvairiose svetainėse, jeigu jose naudosi dviejų žingsnių autorizaciją. Tai reiškia, kad kartu su slaptažodžiu tau reikia įvesti dinamiškai generuojamą kodą, kuris dažniausiai atsiunčiamas SMS žinutėje. Dviejų žingsnių autorizaciją palaiko Gmail, Facebook, Dropbox ir kiti.

Nedaryk nesąmonių

Prie tokių nesąmonių galima priskirti slaptažodžio įvedimą atviruose Wi-Fi tinkluose. Jeigu labai reikia, galima tai daryti naudojant VPN programas, pavyzdžiui, Hotspot Shield. Tai apsaugos tavo veiksmus internete, net jeigu tu naudoji neapsaugotą tinklą.

Ir pabaigoje, niekada nespausk ant įvairių nuorodų elektroniniuose laiškuose, net jeigu laiškas ir atrodo patikimai. Vietoj to surink svetainės adresą rankiniu būdu. Tai neužims daug laiko ir apsaugos tave nuo bandymų pavogt asmeninę informaciją.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 2
  1. Svečio paveiksliukas
    antivirusines programos

    Antivirusinė tai kaip minimum turi būti kiekvienam kompiuteryje, nebent tau nesvarbu, kad bet kas bet kada gali nuhakinti tavo duomenis. Šiaip naudoju išvardintus dalykus, tik be dviejų žingsnių autorizacijos. Bet ir apie tai jau galvoju…

  2. Svečio paveiksliukas
    Antivirusine

    Pritariu, kad antivirusinė programa turi būti pas kiekvieną. Aš patikiu savo kompiuterio saugumą antivirusinei, nieko kito nenaudoju ir dar neteko pasigauti nei viruso, nei susidurti su kažkokiais įsilaužimais į kompiuterį.

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: