Kaip aš 15 mėnesių atsisakiau alkoholio ir kavos

Kaip aš 15 mėnesių atsisakiau alkoholio ir kavos

Tobias – vienas iš Semplice platformos įkūrėjų. Jis atliko eksperimentą: visiškai atsisakė alkoholio ir kavos. Po 15 mėnesių jis papasakojo kas iš to gavosi ir kokius pakeitimus tai atnešė į jo gyvenimą. Siūlau susipažinti su jo pasakojimu.

 Lygiai 15 mėnesių nevartoju alkoholio ir negeriu kavos. Draugai iš socialinių tinklų paprašė mane pasidalinti savo patirtimi. Aš iš tikrųjų pastebėjau kai kuriuos pakeitimus savo gyvenime ir papasakosiu apie juos šiame straipsnyje.

1. Kiekvieną mėnesį sutaupau $1000

Antro mėnesio pabaigoje aš pastebėjau, kad man pavyko sutaupyti $1000 daugiau, nei įprasta. Nemažai, ar ne? Kiekvieną dieną išleidžiant nedideles sumas, mėnesio pabaigoje susirinkdavo $1000.

Gyvenu Niujorke. $1000 per mėnesį tai tik $33 per dieną. Du ar trys kokteiliai po $10 kiekvieną dieną ir butelis vyno į namus. $1000 susirinkdavo labai greitai.

Galvojate, kad buvau alkoholiku? Patikėkite manimi, išgerti porą kokteilių per dieną – Niujorke tai normalu. O išėjus kur nors išgerti, užsakydavau ir ką nors pavalgyti. Net nepastebėdavau, kaip per mėnesį išleisdavai tam $1000.

2. Eikvoju mažiau laiko beprasmiškiems pokalbiams

Labai greitai pastebėjau tokį dalyką – mano bealkoholinė dieta atėmė iš manęs kai kuriuos socialinio gyvenimo aspektus.

  • Tiesiog nesinori niekur eiti. Nusibodo kiekvieną kartą visiems aiškinti kodėl aš negeriu. Taip, visiškai. Ir net vieno kokteilio negalima.
  • Kai pažįstamų kompanija kviečia mane išgerti, aš atsisakau, nes neturiu jokio noro klausyti jų girtus pokalbius.
  • Jeigu aš visgi einu su kompanija, galiu būti su jais daugiausiai valandą. Būtent tiek blaivus žmogus gali ištverti girtų žmonių kompanijoje.
  • Aš niekada nebuvau didelis naktinių klubų gerbėjas, o kai atsisakiau alkoholio – visiškai nustojau juose lankytis. Įdomu žiūrėti, kaip viskas kas susiję su alkoholiu palaipsniui dingsta iš gyvenimo. Pavyzdžiui, aš supratau, kiek daug turėjau draugų, bendravimas su kuriais buvo grindžiamas vien tik noru kartu išgerti.

„Gal išgersim kartu?” – štai mūsų gyvenimo devizas. Niekas nesako: „Ei, gal susitiksim be alkoholio, tiesiog pabendrausim”. Kam tada išvis susitikinėti? „Einam, išgersim!” – štai šūkis, nereikalaujantis jokių paaiškinimų. Kiekvienas žino kam to reikia ir kas bus toliau.

 

3. Pradėjau geriau miegoti

Alkoholio atsisakymas stipriai pagerino mano miego kokybę. Kalbu ne apie užmigimą, o būtent apie miego kokybę. Visi žino, kad taurė vyno ar bokalas alaus padeda greičiau užmigti. Tačiau dėl to labai kenčia miego kokybė.

Dabar aš geriau miegu ir atsikeliu turint daug energijos. Anksčiau aš tiesiog žlugdydavau savo rytą išgerdamas porą bokalų alaus prieš miegą. Be abejo, jeigu jums dabar tik šiek tiek daugiau nei 20, jums šie pojūčiai dar nežinomi. Viskas atsiranda su laiku.

 

4. Nėra kavos – mažiau panikos ir streso

Ne faktas, kad mano asmeniniai pojūčiai pasikartos ir jums. Viskas yra labai individualiai. Atsisakius kavos aš tapau ramesnis. Dėl kavos aš visada buvau susijaudinęs, buvo problemų su virškinimu. Kai pašalinau kofeiną iš savo gyvenimo, dingo ir šios problemos.

Pabaigoje noriu pasakyti, kad aš patenkintas savo sprendimu ir neplanuoju ateityje pradėti gerti kavą ar vartoti alkoholį. Bet aš nesakau, kad ir jūs turite pasielgti taip pat. Jeigu jus viskas tenkina ir esate laimingi – nereikia nieko keisti. Aš savo įpročius pakeičiau dėl smalsumo. Ir, pasirodo, man patiko mano nauja būsena.

P.S. Kad išvengti nereikalingų kalbų iš karto pasakysiu: aš nerūkau cigarečių ar dar ko nors ir nevartoju jokių kitų narkotinių medžiagų. Turiu internetą ir man užtenka šios priklausomybės.

Visada jūsų, Tobias.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: