Kaip atkurti neišsaugotą Word ar Excel dokumentą?

Kaip atkurti neišsaugotą Word ar Excel dokumentą?

Turbūt ne vienas iš skaitytojų buvo patyręs šoką dėl neišsaugoto ir uždaryto Microsoft Word ar Excel dokumento. Ypač skaudu būna tada, kai dokumentas reikalingas jau dabar, o jo paruošimas pareikalavo daug laiko ir pastangų.

Mano gyvenime buvo dvi situacijos, kai lemtingu momentu pamiršau paspausti „Save” mygtuką. Pirmą kartą aš tiesiog užsikalbėjau su kolege, o antrą – taip skubėjau, kad paskutinius žodžius rašiau stovėdamas ir visiškai apsirengęs. Neatidumas bei protingo greičio viršijimas tada kainavo labai daug nervų.

Turbūt, jūsų gyvenime irgi buvo panašūs momentai, kai norėjote parodyti prakeiktam kompiuteriui kas namie šeimininkas.

Bet tekdavo susilaikyti nuo egzekucijos, nes priešingu atveju galėjote likti net ir be tokio pagalbininko. Šiandien papasakosiu kaip apsisaugoti nuo afekto būsenos ir atkurti neišsaugotą Word arba Excel dokumentą iš rezervinių kopijų. Čia reikia pasakyti, kad nepaisant jūsų pasirinkimo, Microsoft Office programos vis tiek išsaugo tai, ką jūs nusprendėte neišsaugoti.

Atidarykite meniu puslapį ir pereikite į punktą „Info”. Raskite ženkliuką „Manage versions”. Paspaudus šį ženkliuką rasite reikalingą funkciją.

Kaip atkurti neišsaugotą Word ar Excel dokumentą?

Paspauskite punktą „Recover unsaved documents”. Programa atidarys darbinį aplanką su rezervinėmis dokumentų kopijomis, apie kurių egzistavimą jūs galėjote net nežinoti.

Tikiuosi, jums pasiseks ir jūs atkursite visą dokumentą arba bent jau didžiausią jo dalį. Tačiau turite suprasti, kad šis variantas galios tik tada, kai programos nustatymuose  bus pažymėtas punktas „Keep the last autosaved version if I close without saving”. O jūsų šypsenos dydis proporcionaliai priklauso nuo automatinio išsaugojimo intervalo.

Kaip atkurti neišsaugotą Word ar Excel dokumentą?

Ši funkcija yra įjungta automatiškai, tačiau dažniausiai būna parinktas ne pats optimaliausias intervalas. Aš siūlau sumažinti jį iki 2-3 minučių.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: