Kaip dirbti mažiau, o daryti daugiau?

Kaip dirbti mažiau, o daryti daugiau?

Kaip dirbti mažiau, o daryti daugiau? Šiandieniniame gyvenime – tai ypač aktualus klausimas. Siekiant padidinti savo produktyvumą, žmonės dirba po 10-12 valandų per dieną, tačiau tai nepadeda jiems susitvarkyti su visomis užduotimis. Vietoj gerai atlikto darbo ir atitinkamo atlygio už tai, jie gauna sugadintus nervus.

Siūlau jums 3 paprastus patarimus nuo knygos “Think Outside the Cubicle” autoriaus Scott’o Young’o:

  1. Sudarykite 2 užduočių sąrašus – dienai ir savaitei.
  2. Po savaitės pabaigos visas neatliktas užduotis perkelkite į dienos sąrašą.
  3. Dirbdami, koncentruokitės ties dienos užduočių sąrašo.

Tokį sąrašą galite vesti popieriuje, o galite – su specialiomis programomis. Aš naudoju Any.Do programėlę, kurią visiems rekomenduoju. Ji yra prieinama Android bei iOS prietaisams. Taip pat, yra ir web versija.

Kodėl mus taip dažnai lydi nesėkmės?

Problema numeris vienas – per ilgi užduočių sąrašai. Mes nemokame nustatyti prioritetus ir deleguoti pareigas. Labai dažnai sąrašas vienai dienai susideda iš tiek daug užduočių, kad joms atlikt prireiktų ne vienos savaitės.

Problema numeris du – mes nekontroliuojame savo laiko. Vidutiniškai darbuotojas dirba tik 4 valandas iš 8 valandų darbo dienos. Visą kitą laiką plepa su bendradarbiais, naršo internete ir socialiniuose tinkluose.

Problema numeris tris – mes pervertiname savo jėgas. Daugeliui atrodo, kad jie yra supermenai ir per vieną dieną gali padaryt tiek, kiek kiti daro per mėnesį. Taip, kartais organizmas gali aktyvuoti rezervus, tačiau jų neužteks ilgam. Po to, vis tiek prireiks laiko atsitaisymui.

Kaip dirbti mažiau, o daryti daugiau?

Sekite laiką. Scott’as siūlo pradėti nuo pačio paprasčiausio – sekti savo darbo laiką. Tai galima daryti su specialių programų pagalba, arba tiesiog rašyti ant popieriaus lapo. Kitas variantas – žymėt atliktus darbus.

Produktyvumo didinimas. Jeigu jūs sekėt savo darbo laiką ir jums pavyko išaiškint kiek jūs praleidžiant būtent dirbdami, stenkitės padidinti tą “naudingą laiką”. Jeigu jūsų produktyvus laikas buvo 4 valandos, pasistenkite padidinti jį iki 5-6 valandų. Jeigu žymėjot atliktus darbus, o jų buvo 8 per dieną, padidinkite jų skaičių iki 10.

Laikykitės naujo grafiko visą mėnesį. Kai jums pavyks padidint savo “naudingą laiką” kelioms valandoms, pasistenkite išsilaikyti taip visą mėnesį.

Jeigu nepavyksta padaryti dideli žingsnį – darykite mažus. Jeigu jums sunku iškart padidint produktyvumą 50%, padidinkite jį 25%, o po to dar 25%. Taip jūs išvengsite nereikalingo streso.

(via)

Kaip dirbti mažiau, o daryti daugiau?
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą