Kaip greitai sulieknėti iki atostogų?

Kaip greitai sulieknėti iki atostogų?

Ne už kalnų atostogų metas. O kas nenori pasirodyti paplūdimyje su tobula figūra. Siūlau jums susipažinti su keliais metodais, kurie padės greitai sulieknėti iki atostogų ir niekaip nepakenks jūsų sveikatai.

Visi mėgsta greitus sprendimus, kad viską galima būtų lengvai pasiekti. Deja, gyvenime taip būna labai retai. Dažniau, norint kažką pasiekti, reikia ilgai ir sunkiau dirbti. Tačiau yra keli būdai, kurie gali padėti jums greitai sulieknėti, net jei iki atostogų liko vos porą savaičių. Be to, jie padės jums ne tik sulieknėti, bet ir pagerins jūsų bendrą sveikatos būklę.

Visi toliau išvardinti metodai pareikalaus mažiausiai dviejų savaičių. Idealu, jei šių patarimų laikysitės 4-5 savaites. O jeigu jums patiks – galite gyventi laikydamiesi šių principų.

Iš karto noriu įspėti, kad kažkam šie patarimai padės numesti 2 kilogramus per mėnesį, o kažkam – visus 5. Ir tokių bus dauguma!

Šie patarimai niekaip nepadės tiems, kam jau nėra kur lieknėti. Yra tokių žmonių, kurie yra labai liekni, tačiau negali sustoti ir nori sulieknėti dar daugiau. Tai yra ne fiziologinė, o psichologinė problema ir spręsti ją reikia kartu su psichologais.

Taip pat, patarimai nepadės tiems, kas pakeis uždraustus produktus kitais. Pavyzdžiui, jūs pasirinksite lieknėjimo būdą, kuris numato atsisakyti cukraus, tačiau dvigubai padidinsite kitų produktų naudojimą. Tokiu atveju jums nepavyks sulieknėti. Jeigu aš rašau „atsisakyti”, tai nereiškia „pakeisti”.

Yra dar viena žmonių kategorija, kuriems šie patarimai nepadės sulieknėti. Tai žmonės, kurių organizme yra daug šlakų. Jų kūnai kaupia riebalus tam, kad šlakų kiekis, tenkantis vienam kūno masės kilogramui, būtų mažesnis. Tokie žmonės lieknėja labai sunkiai ir jiems reikalingos kitos lieknėjimo programos.

Pirmas būdas greitai sulieknėti: atsisakykite cukraus

Pirmas būdas greitai sulieknėti: atsisakykite cukraus

Bet koks cukrus užlaiko vandenį ir padidina riebalų kiekį organizme. Cukrus priskiriamas prie greitų angliavandenių, kurie momentaliai padidina cukraus lygį kraujyje ir priveda prie energijos pertekliaus. Ir visa nepanaudota energija vėliau atsiranda nereikalingais kilogramais ant jūsų pilvo ir šonų. Atsisakymas nuo cukraus padės ne tik sulieknėti, bet ir įveikti chronišką nuovargi bei pagerins odos būklę.

Gyvenimas be cukraus numato ne tik atsisakymą nuo cukraus, kuris yra cukrinėje, bet ir nuo kitų saldumynų ir produktų, kuriuose yra daug cukraus. Ir nereikia bandyti pakeisti jį kitais produktais, nes tada šis metodas neduos jokių rezultatų.

Antras būdas greitai sulieknėti: sumažinkite paprastų angliavandenių kiekį iki 15-20% (1/6 raciono)

Prie paprastų angliavandenių priskiriami šie produktai: duona, visos kruopos, makaronai, saldumynai, košės. Visiškai atsisakyti šių produktų ilgesniam negu savaitė laikotarpiui neverta. Kitaip, išeis kažkas panašaus į Atkinso dietą, o ji yra kenksminga. Angliavandeniai – puikus energijos šaltinis, ypač tiems, kas aktyviai treniruojasi. Bet ir jiems tokio kiekio (15-20%) paprastų angliavandenių visiškai užteks.

Svarbu: visi paprasti angliavandeniai turi patekti į organizmą su pilno grūdo produktais, kuriuose yra daug ląstelienos, vitaminų bei mineralų. Tai reiškia, kad negalima vartoti perdirbtų produktų. Jeigu valgote ryžių – tai tik rudą arba raudoną. Jeigu košę – tai jokiais būdais ne manų ar baltų ryžių. Jei valgote duoną ar makaronus – tai tik pilno grūdo.

Trečias būdas greitai sulieknėti: atsisakyti visų „skystų” kalorijų

Trečias būdas greitai sulieknėti: atsisakyti visų "skystų" kalorijų

Prie tokių galima priskirti alų, vyną, saldžius gazuotus gėrimus (net jei ant jų užrašyta „Lite” arba „Be cukraus”), sulčius, kokteilius, kavą ir arbatą su cukrumi.

Visi šie gėrimai momentaliai padidina cukraus lygį kraujyje. Pasekmės jau buvo aprašytos pirmame punkte. Viename pusės litro butelyje alaus yra apie 200 kalorijų. Ir visos jos iškart atidedamos ant pilvo ir šonų, nes momentaliai įsisavinamos.

Tiek pat kalorijų turi, pavyzdžiui, daržovių salotos su alyvuogių aliejumi ir krevetėmis. Tačiau salotos turi daug ląstelienos, kurios suvirškinimui reikia panaudoti daug energijos. Todėl negalima lyginti kalorijų iš butelio alaus ir salotų, nors matematiškai jos gali atrodyti vienodai.

Ketvirtas būdas greitai sulieknėti: 1-2 iškrovos dienos per savaitę

Šis būdas ne tik leis jums sulieknėti, bet ir pagerins bendrą sveikatos būklę. Iškrovos dienų esmė yra tame, kad organizmas galėtų pailsėti nuo pastovaus maisto virškinimo, ir daugiau jėgų ir energijos skirtų savęs atstatymui. Be to, iškrovos dienomis jūs smarkiai sumažinate suvartojamų kalorijų kiekį, o tai padės jums numesti svorį. Iškrovos dienoms puikiai tiks vienas iš organizmo valymo būdų, apie kuriuos neseniai rašiau.

Penktas būdas greitai sulieknėti: 2-4 savaitės žalio maisto dietos

Penktas būdas greitai sulieknėti: 2-4 savaitės žalio maisto dietos

Aš nesiūlau jums maitintis taip visą gyvenimą, kaip tai daro kai kurie žmonės. Be to, aš manau, kad tai nesveika, nes iš raciono bus pašalinta labai daug naudingų produktų: ankstiniai, kruopos, kiaušiniai, žuvys bei jūros gėrybės. Iš kitos pusės, žalio maisto dieta gali būti naudinga, jeigu taikyti ją tam tikrais laikotarpiais. Visgi mums reikės valgyti daug labai naudingų produktų: riešutus, saulėgrąžas, daržoves bei vaisius.Visi šie produktai turi labai daug ląstelienos ir kitų naudingų medžiagų. Tokį racioną bus sunku padaryti kaloringu. Be to, ląsteliena padės išvalyti jūsų žarnyną, dėl ko sumažės jūsų svoris.

Jūs galite pasinaudoti šiais patarimais tik tam, kad greitai sulieknėti iki atostogų, o galite naudotis jais pastoviai. Pavyzdžiui, porą kartų per metus leisti organizmui pailsėti darant iškrovos dienas arba visam gyvenimui pašalinus iš raciono saldžius gazuotus gėrimus.

Jeigu norite dar labiau pagreitinti lieknėjimo procesą – pradėkite daugiau judėti. Pavyzdžiui, pradėkite bėgioti. O jeigu jūs ir taip reguliariai treniruojatės – padidinkite treniruočių krūvius.

Sėkmės ir geros sveikatos!

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: