Kaip gyventi geriau arba du žodžiai, kurie mums trukdo

Kaip gyventi geriau arba du žodžiai, kurie mums trukdo

Žodžiuose paslėpta jėga, kuri įkvepia ištisas tautas, stato tiltus, žudo, kuria korporacijas ir parduoda slides Sacharoje. Tačiau ta jėga gali sustabdyti jus kelyje link jūsų svajonės. Vos du klastingi žodžiai trigeriai gali sukelti baimės, bejėgiškumo ir nusiminimo jausmus. Galų gale, jie priverčia atsisakyti svajonių. Laikas atsikratyti šių žodžių.

Savo minčių valdymas – vienas iš sėkmės garantų. Apie tai parašyta daug knygų ir straipsnių. Tačiau rašyti ar skaityti žymiai lengviau, negu daryti. Kiekvienas žmogus, nenorintis pragyventi pilko gyvenimo, turi suprasti, kokią didelę įtaką jo gyvenimui turi žodžiai.

Žodžiai, kuriuos vartojate, nulemia kuo jūs tapsite ir ką turėsite.

Turite suprasti, kad žodžiai, kurie pastoviai sukasi jūsų mintyse, priveda prie tam tikrų pasekmių:

  • Aš ne toks geras.
  • Aš šito nevertas.
  • O jeigu visi pradės man pavydėti?
  • Ir t.t.

Egzistuoja du žodžiai, kurie yra susiję su jūsų psichologija ir progresu žymiai stipriau, negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jūs puikiai žinote šiuos žodžius ir, greičiausiai, vartojate po kelis kartus per dieną. Jeigu sujungti šiuos žodžius į vieną frazę, jie pažadins baimės, nerimo ir nesaugumo jausmus. Jie gali sustabdyti jus ką bedarytumėte. Net ir tada, jei esate vos viename žingsnyje iki finišo.

Štai šie du žodžiai:

Kas, jeigu?

  • Kas, jeigu aš pabandysiu ir man nepavyks?
  • Kas, jeigu aš nesugebėsiu?
  • Kas, jeigu viskas eis ne pagal planą?
  • Kas, jeigu artimiesiems tai nepatiks?
  • Kas, jeigu mylimas žmogus mane paliks?
  • Kas, jeigu žmonės juosis iš manęs?
  • Kas, jeigu viską prarasiu?

„Kas, jeigu?” – pats baisiausias klausimas kiekvienam, kas bandė kažką daryti: pradėdavo savo verslą, užbaigdavo nesėkmingus santykius, išvažiuodavo į kitą šalį, mesdavo darbą ar priimdavo kitą svarbų sprendimą.

A photo posted by LifeHacks (@lifehacks.lt) on

Geros naujienos: jeigu sugebate įsivaizduoti kas bus blogiausiu atveju ir galite tai priimti, tai anksčiau ar vėliau jūs pabandysite. Tačiau labai mažai kalbama apie tai, kad bandymai labai retai baigiasi pačiu blogiausiu rezultatu. Dažniausiai visiškų nesėkmių procentas yra toks mažas (mažiau negu 5%), kad į tai galima nekreipti dėmesio.

Nieko nedaryti – tai irgi sprendimas. Tiesiog tu atsisakai savo tikslo.

A photo posted by LifeHacks (@lifehacks.lt) on

Tam, kad pašalinti visų šių „Kas, jeigu?” neigiamą įtaką, reikia praleisti visas savo baimes per tris filtrus. Jie privers susimąstyti ir parodys ne tik riziką, bet ir galimybes sumažinti ją iki minimumo. Paimsime konkretų pavyzdį. Jūs nusprendėte palikti minkštą dizainerio kėdę didelėje bendrovėje ir įkurti savo agentūrą.

Pirmas klausimas: „Kas, jeigu man nepavyks?”

  • Teks ieškoti naują darbą;
  • Teks atleisti darbuotojus;
  • Teks aiškinti investuotojams ir partneriams (jeigu tokie bus), kad idėja nesuveikė.

Antras klausimas: „Kokia reali nesėkmės tikimybė?”

Apie 30%.

Trečias klausimas: „Ką reikia padaryti, kad sumažinti nesėkmės tikimybę?”

  • Teks ieškoti naują darbą. Reikia sudaryti finansinio saugumo pagalvę, kuri leis pragyventi šešis mėnesius, kol atsiras pirmos pajamos.
  • Teks atleisti darbuotojus. Reikia samdyti darbuotojus pagal terminuotą sutartį konkrečiam projektui.
  • Teks aiškinti investuotojams ir partneriams, kad idėja nesuveikė. Pradėkite verslą savo lėšom ir jums nereikės nieko aiškinti investuotojams. Partneriams iš karto paaiškinkite kokia yra rizika ir kad per pirmus šešis mėnesius neverta tikėtis pelno.

Idėja paprasta. Apmąstykite visas priežastys, kurios gali privesti prie nesėkmės, ir sugalvokite planą, kaip sumažinti riziką iki minimumo. Kai išsamiai apmąstysite visas savo baimes, galėsite sudaryti plano pagrindą.

Sekantį kartą, kai pajusite, kad žodžiai „Kas, jeigu?” sukelia baimės jausmą ir neduoda priimti sprendimą, nuo kurio priklauso jūsų tolimesnis gyvenimas – padarykite pertrauką. Užrašykite visas baimes ant popieriaus, realistiškai įvertinkite nesėkmės tikimybę ir sudarykite planą, kaip sumažinti kiekvieną rizikos faktorių. Dabar turite schemą, kuri padės jums pasiekti savo tikslą. Be abejo, jums gali nepavykti, tačiau štai koks bus pats baisiausias klausimas, prasidedantis nuo tų pačių gerai žinomų žodžių:

Kas, jeigu man pavyktų?

Gyventi su mintimis, kad kažko nepadarėte, žymiai sunkiau negu pergyventi dėl rezultato. Ir net blogiau, negu tvarkyti nesėkmės padarinius. Ką benorėtumėte padaryti – bandykite!

A photo posted by LifeHacks (@lifehacks.lt) on

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: