Kaip ir kiek laiko virti bulves?

Kaip ir kiek laiko virti bulves?

Šiame straipsnyje papasakosime, kiek laiko virti bulves ir kaip tai daryti, kad jos gautųsi skanios ir tiktų prie bet kokio patiekalo. Apžvelgsime įvairius bulvių virimo receptus ir taisykles, bei išsklaidysime visus neaiškumus.

Neseniai jau rašėme, kaip ir kiek laiko virti kiaušinius, o šiandien papasakosime apie visus bulvių virimo įpatumus.

Kiek laiko ir kaip virti bulves su lupenomis?

Bulvių su lupenomis virimas
Bulvių su lupenomis virimas

Šis bulvių virimo būdas laikomas vienu sveikiausių. Bulvių lupenose yra vitaminų A, B1, B3, B6, baltymų, ląstelienos, kalio, geležies ir kitų žmogaus organizmui svarbių mineralų.

Kad bulvės išsivirtų vienodai, stenkitės pasirinkti vienodo dydžio gumbus. Kruopščiai juos nuplaukite (geriausia standžiu šepetėliu) ir keliose vietose pradurkite dantų krapštuku, kad odelė neplyštų.

Keli lašai acto ir druska, ištirpinti puode su vandeniu, taip pat padės išlaikyti lupenas nepažeistas.

Užpilkite gumbus šaltu vandeniu taip, kad jie būtų visiškai apsemti. Tada pasūdykite: 1 litrui vandens reikia pusės valgomojo šaukšto druskos.

Tuomet puodą uždenkite dangčiu ir pastatykite ant didelės ugnies.

Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį iki vidutinės ir virkite bulves dar 20-25 minutes.

Jeigu bulvės senos, greičiausiai jas teks virti iki 30 minučių. Šviežioms bulvėms gali užtekti ir 15 minučių.

Patikrinti ar bulvės jau paruoštos labai lengva. Pradurkite bulvę peiliu arba šakute. Jei ji minkšta, reiškia bulvės su lupenomis jau paruoštos. Išpilkite vandenį iš puodo, leiskite bulvėms šiek tiek atvėsti ir, jei reikia, nulupkite.

Kaip ir kiek laiko virti nuluptas bulves?

Nuluptų bulvių virimas puode
Nuluptų bulvių virimas puode

Turbūt sunkiausia dalis yra nulupti bulves bei atsikratyti visų juodų taškelių ir žalių dėmių. Toliau procesas bus beveik toks pat, kaip ir verdant bulves su lupenomis.

Nelaikykite nuluptų bulvių ilgai. Jei neketinate iš karto jų virti, įdėkite gumbus į vandenį, kad jie nepatamsėtų.

Geriausi imti vidutinio dydžio gumbus, nes jie greičiau išverda. Didesnius gumbus galima perpjauti per pusę arba į kelias dalis.

Sudėkite bulves į puodą, užpilkite šaltu vandeniu ir pasūdykite. Jei sudėsite bulves į verdantį vandenį, jų viduriukai gali neišsivirti. Nors šiuo klausimu vieningos nuomonės neturi net garsieji virtuvės šefai. Pavyzdžiui, maisto gaminimo laidų vedėja Marta Stiuart bulves deda į šaltą vandenį, o Džeimis Oliveris – į karštą.

Jeigu norite, kad bulvės nepervirtų, įpilkite į puodą 1 valgomąjį šaukštą acto 1 litrui vandens.

Puodą su vandeniu pastatykite ant vidutinės ugnies. Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį.

Vandeniui užvirus, nuluptas bulves virkite 20-25 minutes. Jeigu prieš tai bulvės buvo supjaustytos, virkite jas – 15-20 minučių.

Prieš išjungdami viryklę patikrinkite, ar bulvės jau paruoštos: pradurkite jas peiliu arba šakute ir įsitikinkite, kad jos yra minkštos.

Tada išpilkite vandenį iš puodo ir leiskite bulvėms atvėsti.

Kiek laiko virti bulves mišrainėms?

Dažniausiai mišrainėms naudojamos bulvės, išvirtos su lupenomis. Bet jos verdamos keliomis minutėmis trumpiau nei įprastai, kad daržovės būtų kietesnės.

Jei nemėgstate lupti virtų bulvių, nuskuskite žalias ir supjaustykite jas mažais kubeliais arba taip, kaip dėsite į mišrainę.

Tada užpilkite bulves šaltu vandeniu, pasūdykite ir virkite ant vidutinės ugnies, retkarčiais maišydami. Norėdami patikrinti, ar maži kubeliai jau paruošti, tiesiog paragaukite vieną iš jų.

Paprastai bulvės salotoms verdamos 10-12 minučių po to, kai vanduo užvirs.

Svarbiausia jų nepervirti. Juk salotoms reikia kietų bulvių, kurios nevirstų bulvių koše.

Kiek laiko virti bulves sriuboje?

Bulvės sriuboje
Bulvės sriuboje

Gaminant sriubą, bulvės dažniausiai supjaustomos lazdelėmis arba kubeliais ir dedamos jau į verdantį sultinį.

Sriuboje bulves verdamos nuo 7 iki 10 minučių.

Tačiau virimo laikas gali skirtis priklausomai nuo bulvių dydžio. Kuo didesniais gabalais supjaustytos bulvės, tuo ilgiau reikės jas virti.

Kaip išvirti bulves daugiafunkciniame puode?

 1. Nuplaukite ir nuskuskite bulves, didelius gumbus supjaustykite į 2-4 dalis.
 2. Sudėkite bulves į daugiafunkcinio puodo dubenį, įberkite druskos (1 šaukštelis 1 litrui vandens) ir įpilkite vandenį, kad bulvės būtų visiškai apsemtos.
 3. Įjunkite virimo funkciją ir nustatykite laikmatį 30 minučių.
 4. Išvirusias bulves perkelkite į sietelį ir palaukite kol atvės.

Kiek laiko virti bulves garuose?

 1. Pasirinkite vidutinio dydžio gumbus, nuplaukite ir nuskuskite.
 2. Įpilkite į garų puodą reikiamą kiekį vandens ir sudėkite bulves ant grotelių.
 3. Nustatykite laikmatį 30 minučių.
 4. Išvirtas bulves nuplaukite po tekančiu vandeniu, kad ant jų neliktų krakmolo.

Kaip išvirti bulves mikrobangų krosnelėje?

Norėdami išvirti bulves mikrobangų krosnelėje, pasirinkite nedidelius gumbus arba perpjaukite dideles bulves per pusę, nuplaukite ir nuskuskite.

Paimkite specialų indą, skirtą gaminti maistą mikrobangų krosnelėje, sudėkite į jį bulves ir įpilkite 100 ml vandens. Mikrobangų krosnelėje nustatykite maksimalų galingumą ir gaminkite 10 minučių. Tada išpilkite vandenį ir pasūdykite bulves.

Kaip išvirti bulves druskoje?

Yra ir ne visai tradiciniai bulvių virimo būdai. Pavyzdžiui, jas galima išvirti vandenyje su dideliu kiekiu druskos. Gausite bulves, kurių skonis primena keptas bulves. Jos puikiai tinka paįvairinti mišraines arba kaip garnyras vakarienei.

Išvalykite gumbus nuo visų nešvarumų, sudėkite į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu, kad bulvės būtų visiškai apsemtos.

Įberkite į puodą daug druskos: apie 300-400 g. Virimo metu gali tekti įberti ir daugiau druskos, nes ji neturi visiškai ištirpti.

Užvirinkite vandenį ant didelės ugnies, tada sumažinkite ją ir virkite bulves po ne iki galo uždarytų dangčiu apie 30 minučių, retkarčiais maišydami.

Beje, tą patį vandenį galima naudoti dar daug kartų gaminant šį patiekalą.

Dar keli patarimai verdant bulves

Kiek laiko virti bulves
Kiek laiko virti bulves
 1. Kad bulvės išvirtų greičiau, įdėkite į puodą gabalėlį sviesto. Ištirpintas sviestas padengs vandenį plona plėvele ir neleis išgaruoti vandeniui. Temperatūra puode padidės ir bulvės išvirs maždaug 5 minutes greičiau.
 2. Kad virtos bulvės būtų dar skanesnės, įdėkite į puodą porą gabaliukų svogūno arba kelias per pusę perpjautas česnako skilteles. Taip pat galite įdėti lauro lapą arba prieskonių, o nuluptas bulves pabarstyti smulkintais krapais.
 3. Skystį, kuriame virė bulvės, galima naudoti kaip sultinį daržovių sriubai, nes jis bus prisotintas bulvėse esančių sveikų mikroelementų.
Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: