Kaip išmokti taupyti pinigus?

Kaip išmokti taupyti pinigus?

Atrodo, tu neblogai uždirbi, tačiau nuosavai salai mėnesio pabaigoje vėl neužteko? LifeHacks.lt išmokys tave kaip teisingai taupyti pinigus.

1. Sek savo išlaidas

Išlaidas reikia sekti ir fiksuoti, bent jau užrašų knygutėje, tačiau aš rekomenduočiau specialias programas, pavyzdžiui, CoinKeeper.

Fiksuok net menkiausias išlaidas ir mėnesio pabaigoje busi nustebintas. Galbūt kažko reikia atsisakyti? American Airlines sugebėjo sutaupyti 40000 dolerių vien todėl, kad pašalino iš pirmos klasės pietų vieną alyvuogę. Ne, atsisakius mėgstamo jogurto, naujam automobiliui tu nesutaupysi, tačiau mėnesio pabaigoje galėsi džiaugtis pirmais rezultatais.

2. Sutaupei = uždirbai

Paskaičiuok, kiek pinigų tau reikia vienai dienai: maistui, transportui. Gautą sumą padaugink iš trisdešimties. Tiek tau turi užtekti mėnesiui. Visus kitus pinigus atidėk kuo toliau. Jeigu namuose atjungs elektrą ir vandenį, tiek to, sumokėk.

Be abejo, aš šiek tiek juokauju, tačiau be disciplinos ir savikontrolės pinigų nesutaupysi. Koks bebūtų tavo atlyginimas, be šių dviejų dalykų tu viską išleisi.

3. Slėpk sutaupytus

Laikyk pinigus banke. Tik ne paprastoje einamojoje sąskaitoje, o, pavyzdžiui, kaupiamajame indėlyje. Atidaryti tokį indėlį gali bet kuriame banke. Paimti iš jo pinigus kaip iš paprastos sąskaitos negalėsi, o gautos palūkanos bent jau padengs infliaciją. Ir atsimink, kuo sunkesnė yra prieiga prie pinigų, tuo daugiau nulių tave lauks pabaigoje.

Pagrindinę grėsmę tavo pinigams sukelia ne infliacija, ne vagys, o tu pats. Todėl „laisvus” pinigus būtina investuoti. Nekilnojamas turtas, obligacijos ar akcijos – spręsti tau. Be to, teisingai investuoti pinigai su laiku gali atnešti pastovų pasyvų pelną.

4. Kreditinės kortelės – blogis

Kaip išmokti taupyti pinigus?

Blogis ir pastovi pagunda. Ir nesvarbu, kad tau suteiktas taip vadinamas „grace period” (laikas po pirkinio, per kurį neskaičiuojamos palūkanos). Su kreditinėmis kortelėmis netaupoma. Tai faktas. Dar vienas faktas: kuo mažiau pinigų paimsi išeidamas iš namų, tuo mažiau išleisi. Norai turi savybę augti proporcingai galimybėms.

5. Kreditai – irgi blogis

Jeigu skaitai šį straipsnį – reiškia ir be manęs tai puikiai žinai. Kokios patrauklios bebūtų kredito sąlygos, nemokamo sūrio dar niekas neišrado.

Kaip žinia, skolinimas dar nepagerino nei vienų santykių. Todėl, jeigu draugas prašo paskolinti jam pinigų, paskolink tik tiek, kiek gali šiam žmogui padovanoti.

7. Užsibrėžk tikslą

Paskutinė, bet labai svarbi taisyklė. Taupyti pinigus juodajai dienai – utopija. Reikia žinoti ko tu nori. Anksčiau minėtą salą? Sraigtasparnį? Puiku! Detaliai įsivaizduok norimą daiktą, pasimėgauk juo, paskaičiuok, kiek laiko reikės jam taupyti. Tai ne kartą apsaugos tave nuo pagundų.

Asmeniniuose finansuose puikiai žinomas taip vadinamas „latte principas”. Jo esmė tą, kad atsisakius vos vieno puodelio kavos per dieną, mėnesio gale gali sutaupyti porą šimtų litų. Taupymas – tai protingas savo norų apribojimas, bent jau pirmą laiką. Banalu, bet tai veikia!

 

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: