Kaip išmokyt močiutę naudotis Skype?

Kaip išmokyt močiutę naudotis Skype?

Priversti močiutę naudotis Skype – ne taip paprasta kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Šis procesas pareikalaus iš tavęs daug kantrybės ir jėgų. Tikiuosi, kad šis straipsnis bus naudingas ir padės išspręsti šią sunkią užduotį.

1. Atlik viską pats

Tu atvažiavai pas močiutę ir atvežei jai savo senąjį nešiojamąjį kompiuterį. Nuo šiuo momento ir prasidės tavo bėdos. Maksimumas ko tu gali tikėtis – močiutė pati įjungs Skype ir paspaus skambučio mygtuką.  Tiesa, bent pirmus 15 kartų tau teks prižiūrėti ar ji viską daro teisingai. Todėl tau pačiam teks įdiegti Skype į kompiuterį bei patikrinti ar jis „draugauja” su internetine kamera ir mikrofonu. Kuo daugiau proceso stadijų tu kontroliuosi, tuo mažesnė tikimybė, kad įvyks kažkas blogo.

2. Nepamiršk Merfio dėsnių

Jei gali atsitikti kas nors negero, būtinai atsitiks. Pasiruošk tam, kad močiutė pames slaptažodį, iš darbastalio dings Skype ženkliukas arba močiutė pašalins visus kontaktus. Kai tik užregistruosi jai paskyrą, užrašyk visus duomenis ant lapelio ir padėk jį matomoje vietoje, o kopiją išsiųsk sau į elektroninį paštą.

3. Kartok

Skype įdiegtas, kamera veikia, o bandomasis skambutis atliktas. Atrodo, galima laisvai laukti kol močiutė pagamins ką nors skanaus. Tačiau nereikia skubėti. Močiutė turi išmokti atlikti visus veiksmus automatiškai. Ačiū dievui, kad kompiuterio įjungimą nuo skambučio atskiria vos keturi pelės klavišo paspaudimai. Bet močiutė turi išmokti atlikti juos idealiai! Ir nereikia pasakoti jai apie papildomas funkcijas, tokias kaip tekstinių žinučių siuntimas. Užteks jai ir skambučių.

4. Įspėk

Geriausias variantas – uždrausti močiutei pridėti naujus kontaktus. Kitu atveju, pasiruošk lekcijoms apie spamerius iš Kinijos ir turtingus princus iš Afrikos.

5. Buk kantrus

Pasiruošk tam, kad tau teks aiškinti skirtumą tarp Skype ir naršyklės ženkliukų. Pasiruošk treniruoti dviejų pelės klavišo paspaudimų techniką (ši problema beveik garantuotai atsiras). Pasiruošk tam, kad viską teks kartoti ne po vieną kartą. Kai mokymo procesas pasibaigs, tu suprasi, kokių pastangų močiutei kainavo išmokyti tave vaikystėje ravėti piktžoles.

Straipsnio pabaigoje noriu duoti dar vieną patarimą. Padaryk taip, kad Skype automatiškai įsijunginėtų, kai įsijungia kompiuteris. Kuo mažiau veiksmų reikės atlikti močiutei, tuo mažiau klaidų ji padarys.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: