Kaip išsirinkti vyriškus batus?

Kaip išsirinkti vyriškus batus?

Vyrai dažnai galvoja, kad jų batai – tai smulkmena, nes “ten apačioje jų niekas nemato”. Taip manyti klaidinga, nes “viršus” ir “apačia”, t.y. plaukai ir batai turi lemiamos įtakos pirmajam įspūdžiui. Todėl šiandien papasakosiu jums, kai tinkamai išsirinkti vyriškus batus.

Šis reiškinys turi gilias šaknis. Mes esame įpratę mąstyti ir suvokti šablonais. Sutiktą žmogų akimirksniu skenuojame akimis. Užbaigiantys, todėl ypač svarbūs punktai yra plaukai, kaip viršutinė riba, ir batai, kaip apatinė riba.

Batai yra kojų apranga. Jie ne tik puošia, bet, pirmiausia, saugo kojas. Visą gyvenimą mes praleidžiame ant kojų. Ar jos nevertos didžiausio mūsų dėmesio? Todėl batus laikykite ypatinga aprangos dalimi. Vertinkite aukštą kokybę. Tai liečią jų formą, suteikiančią jums gerą savijautą ir medžiagą bei dizainą.

Batų dizainas

Absoliučiai klasikinis modelis yra “Oxford”. Būdinga šio modelio detalė yra “uždaras suvarstymas”. Tai reiškia, kad šoninės surišamos detalės yra įsiūtos po priekine batų plokštuma, o priekinė plokštuma – tai priekinė bato dalis.

“Oxford” modelis yra tikrai pats formaliausias dalykinės aplinkos batas. Jei nenorite eksperimentuoti, tai nesuklyskite pasirinkdami šį modelį. Priešingas modelis yra “Derby”, tai forma su “atviru suvarstymu”. Surišamos bato detalės užsideda ant priekinės plokštumos ir yra paslankesnės atrišimui. Šio modelio batai atrodo sportiškiau, tačiau absoliučiai yra tinkami dalykinei aplinkai.

“Brogue” vadinami batai su priekyje esančiu skylėtu raštu. Jie gali būti uždaro ir atviro suvarstymo. Priklausomai nuo to, kokio sudėtingumo raštas ir kokios rūšies oda, šis modelis atrodo arba subtiliau, arba daugiau kaimietiškai.

Pabaigai reikėtų paminėti “Monk” batus. Raišteliai čia pakeičiami sagtimi. Tai ekstravagantiškiausias variantas iš visų dalykinių batų ir tiems vadovams, kurie siekia pabrėžti savo asmenines ypatybes.

Batų medžiaga

Odiniai vyriški batai
Odiniai vyriški batai

Batai privalo būti odiniai, taip pat ir jų padas! Tačiau atsargiai, nes odos kokybė labai skiriasi. Ne taip lengva atpažinti gerą odą, todėl orientuokitės į firmos ženklus. Tai suteiks patikimumo.

Aukštos odos kokybės batai, pavyzdžiui, iš plonos veršelio arba arklio odos, privalo būti ir kokybiškai pasiūti. Rėminio siuvimo batai paprastai atitinka abu kriterijus. Rėminio siuvimo sąvoka kilo iš to, kad siūlė eina aplink batą odos juostele, rėmu.

Ši yra susiuvama su aulu ir vidpadžiu. Aulu vadinama viršutinė bato dalis, o vidpadžiu – vidinė dalis. Rėminio siuvimo batai ypač gerai išlaiko formą ir pasižymi ilgaamžiškumu.

Batų spalva

Juodi vyriški batai
Juodi vyriški batai

Puikiai tinka juodos arba rudos spalvos batai. Rudi batai prie pilko kostiumo? Atrodys puikiai, tačiau su sąlyga, kad vyrautų gera mados ir stiliaus nuovoka, – ne tik jūsų, bet ir aplinkos.

Kilus abejonėms, visada teisinga bus rinktis juodus, nes juodi batai tinka prie visos dalykinės aprangos spalvų, taip pat ir prie tamsiai rudos. Oficialiomis progomis, arba vakariniams renginiams, juoda spalva bus teisingiausias pasirinkimas.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: