Kaip išvalyti telefoną nuo šiukšlių, pašalinti virusus ir pagreitinti jo darbą

Kaip išvalyti telefoną nuo šiukšlių, pašalinti virusus ir pagreitinti jo darbą

Straipsnyje surinkti patys paprasčiausi ir nemokami instrumentai, kurie padės išvalyti telefoną nuo šiukšlių ir šlamšto, pašalinti virusus ir pagreitinti telefono darbą.

Neseniai rašėme apie kompiuterių valymą nuo šiukšlių ir reklamos. Kaip ir kompiuteris, telefonas pradeda lėtai veikti dėl didelio kiekio laikinų failų, pašalintų programų liekanų ir kito šlamšto. Dar viena populiari priežastis – virusai bei reklaminiai moduliai.

Perkraukite telefoną

Nors ir banalus, bet vienas iš paprasčiausių ir veiksmingiausių būdų „atgaivinti” lėtai veikiantį, stringantį telefoną. Po perkrovimo ne tik iš naujo paleidžiami visi sisteminiai procesai, bet ir ištrinami įvairūs laikinieji failai, kurie užima vietą ir lėtina išmaniojo telefono darbą.

Norint perkrauti telefoną, paprastai užtenka paspausti ir palaikyti įjungimo mygtuką, kol pasirodys meniu, ir tada pasirinkti atitinkamą punktą. Jei tai nepadeda, galite tiesiog išjungti ir vėl įjungti prietaisą – poveikis bus toks pat.

Įdiekite turimus atnaujinimus

Kiekvieną kartą atnaujindami programinę įrangą gamintojai ištaiso klaidas ir pagerina išmaniųjų telefonų veikimą. Todėl patartina visada diegti naujausias turimas programinės įrangos versijas. Vienintelė išimtis – labai seni prietaisai, kurie dėl silpnos aparatinės įrangos gali dar labiau sulėtėti, jei bus įdiegta naujausia programinė įranga.

Norėdami atnaujinti iPhone programinę įrangą, eikite į „Nustatymai” → „Pagrindinis” → „Sistemos naujinimas”. Android telefonuose eikite į „Nustatymai” → „Sistema” → „Sistemos atnaujinimas”. Palaukite, kol bus patikrinti galimi atnaujinimai, ir juos įdiekite paspausdami atitinkamą mygtuką.

Išvalykite telefono talpyklą

Dar vienas būdas išvalyti telefoną nuo šlamšto ir pašalinti laikinuosius failus – išvalyti sistemos talpyklą. Kadangi iOS neturi atskiros tam skirtos funkcijos, tai galima padaryti perkraunant įrenginį. Android sistemoje tai galite padaryti atidarydami „Nustatymai” → „Saugykla”, tada pasirinkite vidinę saugyklą ir paspauskite mygtuką „Atlaisvinti vietą”.

Kaip išvalyti Android telefoną
Kaip išvalyti Android telefoną

Geriausia nenaudoti papildomų valymo ir optimizavimo programų: jos daugiau kenkia nei padeda.

Ištrinkite nereikalingas programas ir jų duomenis

Dėl laisvos vietos trūkumo vidinėje atmintyje telefonas lėčiau pasiekia reikiamus failus ir dėl to lėčiau veikia. Patartina palikti laisvą bent 10% turimos vietos, o geriausia – 20-25%.

Laikui bėgant programėlės sukaupia duomenis ir gali užimti labai daug vietos. Jei norite jas ištrinti, atidarykite „Nustatymai” → „Saugykla” → „Kitos programos” Android telefonuose arba „Nustatymai” → „Pagrindinis” → „Saugykla” iOS prietaisuose. Tada peržiūrėkite daugiausiai vietos užimančias programas ir spauskite „Ištrinti duomenis”. Jei programėlėje nėra tokios funkcijos, galite ją pašalinti ir įdiegti iš naujo.

Įdiekite programėlių Lite versijas

Jei nepakanka vietos telefone, logiškas sprendimas – pašalinti įprastas naršykles, bendravimo ir socialinių tinklų programėles ir įdiegti jų Lite versijas. Jas galima rasti Google Play ir App Store, paieškoje prie programėlės pavadinimo pridėjus žodį „lite”.

Jos turi paprastesnius interfeisus ir mažiau funkcijų. Dėl to jos užima daug mažiau vietos ir yra daug greitesnės.

Perkelkite programėles ir duomenys į atminties kortelę

Atminties kortelė
Atminties kortelė

Vidinės atminties informacijos įrašymo greitis yra didesnis, todėl pagal nutylėjimą visos programos įdiegiamos į ją. Svarbiausias ir dažniausiai naudojamas programas tikrai geriausia laikyti vidinėje atmintyje, o visas kitas galima perkelti į atminties kortelę.

Tam eikite į „Nustatymai” → „Programos”, atidarykite norimą programėlę ir spauskite mygtuką „Perkelti”. Deja, ne visuose išmaniuosiuose telefonuose yra ši funkcija. Kadangi iPhone nepalaiko atminties kortelių, šis patarimas tinka tik Android įrenginiams.

Pašalinkite nereikalingą turinį

Jei atlikus visus aukščiau išvardintus veiksmus telefone vis dar truksta vietos, galite peržiūrėti nuotraukas, vaizdo įrašus, muziką ir kitą turinį. Viską, ko jums nereikia, galite iš karto ištrinti, o vertingus failus galite įkelti į vieną iš debesų saugyklų arba nukopijuoti į kompiuterį.

Sumažinkite valdiklių skaičių

Kaip ir kitos funkcijos, valdikliai apkrauna sistemą ir sulėtina jos darbą. Tai ypač pastebima pigesniuose ir senesniuose telefonuose. Yra tik vienas šios problemos sprendimo būdas: pašalinti visus nereikalingus valdiklius.

Tam, kad ištrinti valdiklį, paspaudus ant jo ir šiek tiek palaikykite. Tada nuvilkite jį ant atsiradusio kryžiuko arba spustelėkite minuso ženklą.

Išjungti interfeiso animaciją ir kitus efektus

Darbalaukių perėjimo animacija ir kiti interfeiso efektai taip apkrauna procesorių, o jų išjungimas gali paspartinti telefoną.

iPhone telefonuose eikite į „Nustatymai” → „Universalioji prieiga”, tada skiltyje „Ekranas ir teksto dydis” įjunkite punktą „Skaidrumo mažinimas”, o skiltyje „Judesys” įjunkite „Judesio mažinimas”.

Android įrenginiuose pirmiausia turite įjungti kūrėjo režimą. Tada eikite į „Nustatymai” → „Sistema” → „Kūrėjams”, raskite skyrių „Piešinys” ir jame nustatykite „Be animacijos” šiuose punktuose:

  • „Lango animacija”;
  • „Perėjimo animacija”;
  • „Animacijos trukmė”.

Atstatykite gamyklinius nustatymus

Tai radikaliausias ir veiksmingiausias telefono valymo būdas. Atstačius telefono gamyklinius nustatymus bus pašalinti visi failai ir visos susikaupusios šiukšlės.

Turėkite omeny, kad bus ištrintos visos nuotraukos, vaizdo įrašai ir kiti failai. Todėl nepamirškite perkelti visus svarbius duomenis arba pasidaryti atsarginę kopiją.

iPhone telefonuose atidarykite ” Nustatymai” → „Pagrindiniai” → „Nustatyti iš naujo” → „Ištrinti turinį ir nustatymus” ir patvirtinkite veiksmą.

Android telefonuose eikite į „Nustatymai” → „Sistema” → „Atstatyti nustatymus”, tada pasirinkite „Ištrinti visus duomenis” ir paspauskite „Atstatyti telefono nustatymus”.

Įvertinimai
( 7 įvertinimų, vidutiniškai 3.295 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: