Kaip nustoti atidėti darbus rytojui ir pradėti gyventi?

Kaip nustoti atidėti darbus rytojui ir pradėti gyventi?

Kuo didesnis yra darbų sąrašas, tuo didesnis būna noras atidėti juos rytojui. Prokrastinacija – naujas madingas žodis, kuris reiškia senai žinomą principą: nedaryti šiandien to, ką galima padaryti rytoj. Šiame straipsnyje rasite 7 patarimus kaip kovoti su prokrastinacija ir nustoti atidėti darbus kitai dienai.

1. Nustatykite prokrastinacijos priežastys

Priežasčių, dėl kurių atsiranda noras atidėti darbus, gali būti daug. Tarp jų – neakivaizdus tikslas, paviršutiniškas darbo planas, didelis apkrovimas, nerimas, išsekimas ir kitos nenumatytos priežastys. Kiekviename atvejyje reikia elgtis atsižvelgiant į priežastį. Pavyzdžiui, jeigu atlikti darbą jums trukdo nuobodulys – paveskite atlikti šį darbą kam nors kitam, o patys raskite sau įdomesnį darbą.

2. Padalinkite darbą į smulkesnes dalis ir atlikite juos per nustatytą laiką

Kai tik atsiranda svarbus darbas, jūs pradedate jaudintis bei iškart atidarote Facebooką? Pabandykite padalinti svarbų darbą į kelius mažesnius. Kiekvienam mažesniam darbui nustatykite terminą, iki kuriuo jis turi būti atliktas. Tai padės jums užbaigti visą darbą reikiamu metu.

3. Deleguokite darbus, mąstykite apie naujas idėjas

Kartais reikia įsiklausyti į prokrastinacijos “balsą”. Galbūt darbas, kurį jūs darote, visiškai nereikalingas ir jūsų pasąmonė bando apie tai pranešti. O galbūt, jums tiesiog nepatinka toks darbas. Viena iš išeičių – deleguoti tokį darbą kam nors kitam (jeigu yra tokia galimybė). Jeigu jūs nenorite rašyti verslo planą ar eiti į susitikimą, pagalvokite, ką naudingo galite padaryti vietoj šių nuobodžių dalykų.

4. Sudarykite tikslų tvarkaraštį visai dienai bei nustatykite prioritetus

Šis patarimas atrodo akivaizdus, tačiau dauguma žmonių juo nesilaiko. Taip pat, galima naudoti laikrodį ar specialias programas, kad skaičiuoti kiek laiko užėmė tam tikras darbas. Viena iš dažniausių klaidų – skirti laiką skubiems, bet nesvarbiems darbams ir atidėti svarbius, bet neskubius darbus.

5. Padidinkite savo produktyvumą

Galima įsivaizduoti save kompiuterinio žaidimo herojumi, kuriam reikia tobulinti įvairias asmenines charakteristikas. Tokiu būdu, įvairūs atlikti darbai didins jūsų patirtį. Tačiau toks metodas tinka tik mėgstantiems žaidimus.

6. Laikykite prokrastinaciją blogu įpročiu

Dažniausiai žmonės lygina prokrastinaciją su tinguliu. Tačiau chroniškai mėgstantiems atidėti darbus reikia laikyti tai blogu įpročiu, kurio reikia atsikratyti.

7. Nebijokite pradėti darbą

Pagrindinės darbų atidėliojimo priežastys – sėkmės ar nesėkmės baimė ir perfekcionizmas. Darbas būna atidėdamas, nes žmonės mano, kad pats procesas ar jo rezultatas bus nemalonus. Bet dažniausiai tos baimės neturi nieko bendro su realybe. Ir kai žmogus pradeda darbą, jis supranta, kad nėra jokių neigiamų emocijų.

Rašyti komentarą