Kaip padidinti interneto greitį kompiuteryje arba telefone

Kaip padidinti interneto greitį kompiuteryje arba telefone

Nusibodo laukti kol naršyklė užkraus svetainę arba YouTube filmuką? Mūsų patarimai padės jums padidinti interneto greitį kompiuteryje ir telefone.

Iš pradžių jums reikia patikrinti interneto greiti ir palyginti ar jis sutampa su interneto tiekėjo žadėtu greičiu. Jeigu greitis sutampa, verta pagalvoti apie spartesnio plano įsigijimą. Jeigu greitis nesutampa, skaitykite mūsų rekomendacijas ir atlikite visus punktus žingsnis po žingsnio.

Sutvarkykite maršrutizatorių

  1. Perkraukite maršrutizatorių ir vėl patikrinkite interneto greitį.
  2. Atstatykite maršrutizatoriaus gamintojo nustatymus ir sukonfigūruokite iš naujo.
  3. Jeigu routerio nustatymuose prieinamas šiuolaikinis 802.11ac standartas, pasirinkite jį. Jeigu ne – pasirinkite 802.11n standartą, kuris yra ne toks greitas, bet vis tiek aktualus ir suderinamas su dauguma prietaisų.
  4. Jeigu jūsų routeris yra dviejų diapazonų, pabandykite jo nustatymuose persijungti į 5 GHz diapazoną. Šiame diapazone WiFi gali veikti greičiau, tačiau mažesnėje zonoje. Be to, ne visi prietaisai palaiko šį diapazoną. Jeigu rezultatas jūsų netenkina, grįžkite prie 2,4 GHz diapazono.
  5. Atnaujinkite maršrutizatoriaus programinę įrangą. Instrukciją savo routerio modeliui ieškokite gamintojo svetainėje arba dokumentuose.

Optimizuokite kompiuterį arba telefoną

1. Uždarykite nereikalingas programas, naudojančias internetą. Patikrinti kokios programos šiuo metu naudoja internetą galima taip:

  • Windows: Spauskite mygtukus Ctrl + Alt + Del → Task Manager → Processes → Network.
  • macOS: Finder → Programms → Applications → Utilities → Activity Monitor → Network.
  • Android: peržiūrėti programas, naudojančias internetą, galima su Data Usage Manager & Monitor progamėle.
  • iOS: čia irgi padės programėlė My Data Manager.

Prieš uždarant kokią nors programą, įsitikinkite, kad ji jums tikrai nereikalinga ir jos uždarymas nepakenks sistemos darbui. Jeigu abejojate – neuždarinėkite.

2. Sutvarkykite naršyklę: išjunkite nereikalingus įskiepius bei išvalykite naršymo duomenis.

3. Jeigu naudojate VPN – išjunkite ir patikrinkite kaip pasikeitė interneto greitis. Jeigu greitis smarkiai padidėjo, pabandykite pakeisti VPN servisą arba stenkitės apsieiti be jo.

4. Išvalykite savo prietaisą nuo šiukšlių su CCleaner arba kita panašaus pobūdžio programa.

5. Patikrinkite savo prietaisą su antivirusine programa.

6. Atjunkite nuo interneto nereikalingus prietaisus, galinčius naudoti internetą be jūsų žinios (konsoliniai kompiuteriai, išmanieji televizoriai ir kita technika).

7. Atnaujinkite draiverius bei operacinę sistemą iki aktualios versijos.

Jeigu niekas nepadėjo

Jeigu nei viena iš aukščiau išvardytų rekomendacijų nepadėjo – teks imtis ryžtingesnių žingsnių.

Aptarkite problemą su interneto tiekėjo konsultantais. Galbūt jie atsiųs savo techninį specialistą, kuris patikrins įrangą arba patars įsigyti naują maršrutizatorių. Jeigu ir tai nepadės padidinti interneto greitį, pagalvokite apie perėjimą pas kitą paslaugų tiekėją.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: