Kaip sukonfigūruoti ir pajungti maršrutizatorių be specialisto pagalbos

Kaip sukonfigūruoti ir pajungti maršrutizatorių be specialisto pagalbos

Vos keli žingsniai skiria jus nuo stabilaus ir greito interneto. Mes padėsime jums žengti šiuos žingsnius ir parodysime kaip sukonfigūruoti bei pajungti maršrutizatorių (routerį) savarankiškai.

1. Pajunkite laidus

Įjunkite interneto kabelį į maršrutizatoriaus WAN portą.

Dabar sujunkite maršrutizatorių su kompiuteriu: vieną laido galą įjunkite į bet kurį routerio LAN portą, o kitą – į kompiuterį. Vietoj kabelio galima naudoti ir belaidį sujungimą, tačiau konfigūravimo metu geriau to nedaryti.

Įjunkite maršrutizatoriaus maitinimo bloką į rozetę. Jeigu prietaisas turi maitinimo mygtuką, paspauskite jį. Palaukite porą minučių kol jis pradės veikti.

2. Patikrinkite internetą

Jeigu interneto tiekėjas iš anksto sukonfigūravo maršrutizatorių arba jis automatiškai gavo nustatymus, tai internetas gali pradėti veikti jau per kelias sekundės po pajungimo prie kompiuterio. Patikrinimui įjunkite naršyklę ir pabandykite atidaryti porą svetainių. Jeigu naršyklė įkrauna svetaines be problemų – galite praleisti 4 punktą.

3. Atidarykite routerio nustatymus

Naršyklės adreso juostoje suveskite 192.168.1.1 arba 192.168.0.1 ir paspauskite Enter. Vienas iš šių IP adresų turi vesti į maršrutizatoriaus nustatymų puslapį. Jeigu nei vienas iš variantų nesuveikia, tinkamą IP adresą galite rasti routerio instrukcijoje.

Routerio nustatymų puslapis
Routerio nustatymų puslapis

Kai nustatymų puslapis bus atidarytas, jums reikės įvesti vartotojo vardą bei slaptažodį. Dažniausiai tai tas pats žodis – admin. Retais atvejais slaptažodis gali būti – 1234. Jeigu nei vienas iš šių variantų netinka, sužinoti vartotojo vardą bei slaptažodį galima maršrutizatoriaus instrukcijoje arba gamintojo svetainėje.

4. Sukonfigūruokite internetą

Jeigu internetas iki šiol nepradėjo veikti, teks atlikti tam tikrus nustatymų pakeitimus. Jie priklauso nuo routerio modelio ir interneto tiekėjo. Universalių nustatymų nebūna. Šiuos duomenis teks ieškoti interneto tiekėjo svetainėje arba sužinoti iš techninės pagalbos darbuotojų.

Jeigu po tiekėjo instrukcijų įvykdymo kompiuteris prisijungė prie interneto, o namuose atsirado WiFi tinklas – galite praleisti 5 punktą.

5. WiFi tinklo konfigūravimas

WiFi nustatymai
WiFi nustatymai

Tam, kad apsaugoti WiFi tinklą, reikia pasirinkti teisingus nustatymus. Maršrutizatoriaus nustatymuose raskite punktą, atsakingą už WiFi. Čia būtinai įveskite patikimą slaptažodį (jis bus reikalingas, kai norėsite prisijungti prie WiFi tinklo) ir pasirinkite WPA2-PSK apsaugos tipą.

Nepamirškite išsaugoti nustatymus.

6. Pakeiskite routerio nustatymų slaptažodį

Dėl saugumo geriau apriboti pašalinių žmonių prieigą prie maršrutizatoriaus nustatymų. Pakeiskite standartinį slaptažodį į savo.

Maršrutizatoriaus slaptažodžio keitimas
Maršrutizatoriaus slaptažodžio keitimas

Routerio nustatymuose raskite punktą Users ir įveskite naują patikimą slaptažodį. Išsaugokite pakeitimus.

7. Pastatykite maršrutizatorių optimalioje vietoje

Idealu, jeigu maršrutizatorius stovi viduryje tos zonos, kurioje jūs naudositės belaidžiu internetu. Tokiu būdu signalas bus visur vienodas.

Kuo mažiau sienų ir baldų bus tarp maršrutizatoriaus ir jūsų kompiuterio, tuo geriau veiks WiFi internetas. Neseniai mes rašėme, kaip patikrinti interneto greitį.

Štai ir baigėsi maršrutizatoriaus pajungimas, dabar galite laisvai naršyti internete.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 1
  1. Svečio paveiksliukas
    VYTAUTAS

    VYTAUTAS LITHUANIA LUKOŠEVIČIUS .AČIŪ

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: