Kaip teisingai glostyti katę?

Kaip teisingai glostyti katę?

Mokslininkai atlikto daug tyrimų, kurių tikslas buvo suprasti įvairius elgesio su naminiais gyvūnais aspektus. Šiandien noriu papasakoti apie vieną iš jų – kaip teisingai glostyti katę?

Jums gali pasirodyti keista, kad kažkas nagrinėjo, kaip reikia glostyti kates, tačiau toks tyrimas iš tikrųjų buvo atliktas. 2014 metais grupė britų mokslininkų paskelbė savo darbą, kuriame kaip tik ir buvo nagrinėjama, kaip katės reaguoja į įvairių kūno dalių glostymą.

Pirmo eksperimento metu mokslininkai ir naminių gyvūnų šeimininkai glostė įvairias kačių kūno dalis – ausis, kaktą, kaklą ir t.t. Pasirodo, kad blogiausiai katės reaguoja, kai yra glostomos uodegos srityje. Dažniausiai katė bus nepatenkinta, jei bandysite glostyti ją uodegos srityje ir bus laiminga, jei glostysite jos galvą – ypač tarp akių ir ausų. Kaklas ir nugara yra kažkur kačių reitingo viduryje. Tuo pačiu metu mokslininkai nustatė, kad glostymo eiliškumas – nuo galvos iki uodegos ar nuo uodegos iki galvos – neturi jokios reikšmės.

Kaip teisingai glostyti katę?

Jeigu katė atsigulė ant nugaros ir elgiasi švelniai – tai nereiškia, kad galite paglostyti jos pilvuką. Greičiausiai toks bandymas baigsis tuo, kad katė jus apdraskys ir apkandžios. Britų kačių gynimo fondas Cat Protection netgi išleido filmuką, kuriame paaiškina įvairių kačių gestų reikšmę. Filmuke teigiama, kad atsigulant ant nugaros  ir parodant pilvuką, katė demonstruoja, kad yra atsipalaidavusi ir pasitiki jumis. Bet tai nereiškia, kad ji leidžia jums liesti jos pilvuką. Geriau paglostykite jos galvą.

Kačių kūno gestų paaiškinimas (video)

Tame pačiame filmuke pasakojama, kad kai katė trinasi į duris ar į kojas, tai nereiškia, kad ji nori būti paglostoma. Pajutus, kad kojos ar baldai turi nepažįstamą kvapą, katė trinasi į juos galva arba šonais tam, kad suteikti sau įprastą kvapą. Taip pat tokiu būdu katė pasisveikina su jumis.

Labai dažnai su svečiais katės elgiasi švelniau negu su šeimininkais. Tai nereiškia, kad jūsų naminis gyvūnas jus nemyli. Tyrimai neatskleidė konkrečios tokio elgesio priežasties, tačiau jų gali būti keli:

  • susidomėjimas nepažįstamais žmonėmis;
  • ankstesnė patirtis – jei dažnai barate savo katę, tai ji nebus labai laiminga.

Be to, eksperimento metu buvo nustatyta, kad dažniausiai katės neigiamai reaguoja į bandymus jas paglostyti. Cat Protection perspėja, kad ilgas kačių laikymas ant rankų gali sukelti joms stresą. Visų pirmą katėms reikalinga laisvė ir ramybė.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: