Kaip vienas žodis gali sužlugdyti verslą?

Kaip vienas žodis gali sužlugdyti verslą?

Tikriausiai, ne vienas mūsų skaitytojas mąsto apie nuosavą verslą, o galbūt netgi turi jį. Koks tas verslas bebūtų – svarbiausia nesužlugdyt jį pačioje pradžioje. O tai galima padaryti vos vienu žodžiu. Siūlau jums paskaityt vieno užsienio tinklaraštininko straipsnį, kurio laisvą vertimą aš jums paruošiau. Straipsnio autorius dalinasi savo patirtimi ir daro įdomias išvadas.

Neseniai, mano partneriai ir aš pradėjome dirbti prie vieno startupo. Aš pradėjau bendraut su žmonėmis ir skaityt knygas apie tai, kaip padaryt projektą kuo geresniu ir įdomesniu. Ir aš suvokiau 2 dalykus, kuriuos galima pritaikyti bet kuriam verslui ar startupui.

  1. Nėra griežtų taisyklių, sakančių ką reikia daryti, kad tapti sėkmingu. Sėkmė – tai sunkaus darbo ir galimybių miksas.
  2. Nesėkmė visada prasideda nuo žodžių “Aš pabandysiu padaryt…”

Man atrodo, kad dauguma sėkmingų kompanijų, kaip mažų taip ir didelių, pradėdavo savo verslą ir niekada negalvojo apie nesėkmę. Jos ne “bandė”, o ėmė ir darė.

Nesakau, kad jos neturėjo sunkių laikotarpių ir kad viskas buvo lengvai. Jas irgi kankino nesėkmės baimė. Tačiau kiekvienos sėkmingos kompanijos istorijoje ateina momentas, kai žodis “pabandysiu” tiesiog dingsta.

Aš naudojau šį žodį daugeli metų ir štai kokia buvo mano pozicija: aš kuklus žmogus ir manau, kad neteisinga pernelyg pasitikėti savimi, ir kad tik nesveikas žmogus gali būti tikras dėl rezultato. Tačiau atsisakymas nuo žodžio “bandymas” nereiškia žmogaus įsitikinimo, kad jam būtinai pasiseks. Tai tik įsitikinimas, kad reikia būtinai veikti.

Buvo atlikta daug tyrimų, įrodančiu, kad žodžiai įtakoja psichosomatinę organizmo būklę, o tai, savo ruožtu, gali turėt įtakos galutiniam rezultatui. Jeigu norite įsigilinti į šį klausimą, paskaitykite Anthony Robbins’o knygas “Awaken the Giant Within” ir “Unlimited Power”. Abi knygos puikios. Sėkmingi jausmai ir žodžiai priveda prie sėkmingų veiksmų (nebūtinai prie sėkmingų rezultatų).

Žiūrint į priekį aš įsivaizduoju kokią didelę sėkmę turės mūsų pradėtas projektas. Tačiau jeigu atsitiks ne taip, kaip aš noriu, aš prisiminsiu Tomo Edisono pasakytus žodžius:

Aš nepralaimėjau. Aš tik radau 10000 būdų, kurie neveikia.

Štai toks straipsnis. Prie jo labai tinka žodžiai iš Eminemo dainos “Loose Yourself”:

Success is my only ************* option, failure’s not.” (Sėkmė – mano vienintelis variantas. Nesėkmei – Ne.).

O kaip dažnai jūs naudojat žodžius “bandymas” ir “pabandysiu”?

Kaip vienas žodis gali sužlugdyti verslą?
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą