Natūralus kepenų valymas namuose per 72 valandas

Natūralus kepenų valymas namuose per 72 valandas

Kaip taisyklė, vasarą mes valgome daugiau nesveiko maisto ir vartojame daugiau alkoholio negu įprasta. Dėl to labai nukenčia mūsų kepenys. Šiuo atveju padėti gali natūralus kepenų valymas ir aš papasakosiu kaip galima jį atlikti namuose per 72 valandas (tuo atveju, jei tai ne klinikinis atvejis).

Nepaisant padidėjusios apkrovos, kepenys išsaugo savo gebėjimą išsivalyti. Vos trijų dienų be alkoholio, kavos, nikotino ir kitų linksmybių užtenka tam, kad kepenys visiškai atkurtų savo funkcijas (neskaitant tokių ekstremalių atvejų, kai prieš tai pusmetį tu kasdien vartojai alkoholį). Tam, kad padėti tavo kepenims išsivalyti, sukūriau maitinimo planą. Tu gali pakeisti kai kuriuos produktus iš šio plano į kitus, svarbu, kad juose būtų tos pačios naudingos medžiagos, kurios yra aprašytos straipsnyje.

72 valandų kepenų valymo planas

1 fazė: šiukšlių surinkimas

Enzimai, kurie yra atsakingi už kepenų ir viso organizmo valymą nuo toksinų, surenka tuos toksinus.

2 fazė: perdirbimas

Toksinai rūšiuojami, kaip šiukšlės šiukšlių rūšiavimo gamykloje. Kiekvienas toksinų tipas sujungiamas su jam atitinkančia medžiaga ir išvedamas iš organizmo.

Kuras detoksikacijai

Svarbu, kad kepenys gautų visas medžiagas, kurios yra būtinos abiejose detoksikacijos fazėse ir negautų nieko, kas yra nereikalinga. Pirmiausiai, reikia pašalinti iš raciono viską, kas gali sulėtinti kepenų valymo procesą: riebų maistą, saldumynus, sūrų maistą ir kofeiną. Angliavandenių dieta irgi gali sulėtinti kepenų valymą ir atsistatymą. Vos 3 dienos mūsų specialios dietos leis tau pajusti save pailsėjusiu ir pilnu energijos.

Kepenų valymas: 1 diena

Natūralus kepenų valymas namuose

Pusryčiai

Avižų košė su mėlynėmis ir avietėmis.

Kuo naudinga kepenims: antioksidantai uogose apsaugos tave nuo kepenų cirozės ir padės kovos su laisvais radikalais pirmoje detoksikacijos fazėje.

Kuo naudinga tau: šiose uogose yra daug priešvirusinių preparatų, kurie apsaugos tave nuo įvairių ligų.

Pietūs

Omletas su špinatais ir grybais, salotos iš morkų ir burokėlių.

Kuo naudinga kepenims: vitaminai C, B2 ir B5 padės kepenims susitvarkyti su toksinais, kurie patenka į tavo organizmą iš išmetamųjų dujų, kol tu stovi kamščiuose pakeliui į darbą ir iš jo.

Kuo naudinga tau: burokėliuose yra daug betaino – medžiagos, stabdančios moteriško hormono estrogeno padidėjimą tavo organizme (jo lygis augs kartu su kepenų išsivalymu).

Užkandžiai

Šviežios morkos ir bulgariška paprika su humusu.

Kuo naudinga kepenims: avinžirniai – pagrindinis humuso ingredientas – turi daug ląstelienos, kuri padidina abiejų detoksikacijos fazių aktyvumą.

Kuo naudinga tau: daug ląstelienos turinti dieta yra būtina, jeigu nusprendei numesti porą kilogramų. Pirmiausiai, daug ląstelienos turintys vaisiai ir daržovės turi mažai kalorijų. Taip pat, be ląstelienos nei skrandis, nei žarnynas negali dirbti pilna jėga.

Vakarienė

Vištiena su kariu.

Kuo naudinga kepenims: ciberžolė – viena iš pagrindinių indiškų prieskonių – beveik du kartus sustiprina tulžies sekreciją, tvirtina Vokietijos mokslininkai. Tai padidina alkoholio ir nikotino toksinų išvedimą iš organizmo.

Kuo naudinga tau: tulžies sekrecijų padidėjimas pagerina virškinimą ir leis tau jaustis žymiai geriau po gimtadienio, Naujųjų metų vakarėlio ir kitų pretekstų skaniai pavalgyti.

Kepenų valymas: 2 diena

Natūralus kepenų valymas namuose

Pusryčiai

Dribsniai su jogurtu.

Kuo naudinga kepenims: jogurto bakterijos sumažins neigiamą toksinų poveikį kepenims.

Kuo naudinga tau: jeigu jau nusprendei pabandyti kepenų valymą, tai greičiausiai prieš tai pakankamai stipriai užteršei ir kepenis, ir kitus organus – riebiu ir sūru maistu, saldumynais ir alkoholiu. Dribsnių ląsteliena sumažins cholesterino lygį 20%.

Pietūs

Brokolių sriuba.

Kuo naudinga kepenims: kepenys – tai tavo organizmo filtras, o brokoliai – filtras tam filtrui. Brokoliai turi daug enzimų, kurie pagreitins ir padarys efektyvesne antrą detoksikacijos fazę.

Kuo naudinga tau: brokoliai turi daug antioksidantų, kurie apsaugos tave nuo įvairių ligų.

Užkandžiai

Apelsinų sultys ir avižiniai sausainiai.

Kuo naudinga kepenims: apelsinai – tai banalus, bet skanus būdas papildyti organizmą vitaminu C. Šis antioksidantas pagreitins kepenų valymo procesą.

Kuo naudinga tau: avižų košė rekomenduojama valgyti iš ryto, nes po to visą dieną busi sotus. Dėl tos pačios priežasties rekomenduojama užkasti avižiniais sausainiais.

Vakarienė

Kepta vištiena su žiediniais kopūstais.

Kuo naudinga kepenims: žiediniai kopūstai sustiprina glutationo gamybą organizme. Glutationas padeda kepenims susitvarkyti su pačiu juodžiausiu darbu: su alkoholio ir nikotino skėlimu.

Kuo naudinga tau: maistas, kuriame yra daug niacino (pavyzdžiui, vištiena), apsaugo tave nuo dėl su amžiumi susijusių kognityvinių funkcijų pablogėjimo.

Kepenų valymas: 3 diena

Natūralus kepenų valymas namuose

Pusryčiai

Du virti kiaušiniai su tostu.

Kuo naudinga kepenims: kiaušiniai padidina lipidų lygį kraujyje, kurie padeda atsikratyti riebalų kepenyse.

Kuo naudinga tau: kiaušiniuose daug D vitamino, kuris padeda tau atsakinėti į sudėtingus klausimus, rašyti laiškus su reikalavimais pakelti atlyginimą ir kitais būdais rodyti savo protinius gebėjimus.

Pietūs

Svogūnų sriuba.

Kuo naudinga kepenims: svogūnuose yra daug sieros, kuri reikalinga alkoholio ir paracetamolio skėlimui.

Kuo naudinga tau: reguliariai valgydamas sriubą tu sumažini suvartojamų kalorijų kiekį 20%.

Užkandžiai

Krekeriai ir avokadas.

Kuo naudinga kepenims: avokaduose yra daug E vitamino, kuris pagerina kepenų darbą. Taip pat, jis padeda susitvarkyti su gliukozės pertekliumi, kuri patenka į organizmą su gazuotais gėrimais ir sultimis.

Kuo naudinga tau: avokaduose yra daug folio rūgšties, kuri pagerina kraujo cirkuliaciją tavo organizme.

Vakarienė

Kiaulienos karbonadas su adžikos padažu ir garuose troškintomis daržovėmis.

Kuo naudinga kepenims: kiaulienoje yra daug glicino – medžiagos, kuri padeda susitvarkyti su konservantais ir saldikliais, kuriuos galima rasti visuose šiuolaikiniuose produktuose.

Kuo naudinga tau: aštrūs raudonieji pipirai adžikoje pagreitina medžiagų apykaitą ir sumažina kraujo spaudimą. Tai padės tau atsikratyti streso ir daugiau nereikės kovoti su juo standartiniu būdu – alumi.

Kepenų valymas razinomis

Kepenų valymas razinomis
Kepenų valymas razinomis

Žmonės, kurie tik pradeda susipažinti su skirtingais kepenų valymo metodais, gali pasirinkti valyti kepenis razinomis. Tai idealus būdas, kuris tiks net tiems, kurie skeptiškai žiūri į tokias procedūras, o skanus gėrimas iš razinų leis atnaujinti normalų šio organo funkcionavimą.

Privalumai

Razinos – tai labai maistingi džiovinti vaisiai, turintys savo sudėtyje optimaliai subalansuotą naudingų medžiagų kiekį. Razinose yra baltymų, riebalų, angliavandenių, ląstelienos, A, E, C ir H vitaminų, folio rūgšties, daugumos B grupės vitaminų, makro ir mikroelementų: kalio, magnio, kalcio, natrio, geležies, seleno, cinko ir kitų.

Taip pat, razinų sudėtyje yra labai įdomi ir naudinga medžiaga – inulinas. Ši medžiaga prisideda prie ląstelių atnaujinimo, radionuklidų ir sunkiųjų metalų druskų pašalinimo iš organizmo. Inulinas pagerina kepenų būklę, stiprina visą imuninę sistemą ir ypač – virškinamojo trakto imunitetą. Razinos skatina minkštą tulžies ir kepenų kanalų valymą bei biologinių nuodų ir kitų kenksmingų junginių pašalinimą.

Sunkiomis kepenų ligomis sergantiems žmonėms nereikia tikėtis stebuklų, tačiau žmonės su lengvais kepenų funkcijų pažeidimais gali drąsiai naudotis šiuo būdų, kad ištaisytų esamas problemas.

Kaip išsirinkti razinas kepenų valymui

Rudos razinos
Geriausios razinos kepenų valymui – rudos ir ne labai gražiai atrodančios

Teisingas razinų pasirinkimas yra labai svarbus, nes nuo to priklauso galutinis rezultatas. Parduotuvėse galima rasti didelių, šviesių ir blizgančių razinų. Palyginti su jomis, mažos, raukšlėtos, tamsiai rudos spalvos razinos atrodo nepatraukliai ir neskaniai. Bet ne viskas taip paprasta:

  1. Džiovintų vaisių skaidrumas yra apgaulingas, dažnai tai tik apdorojimo sieros dioksidu (E220 konservantas, naudojamas balinimui vyno gamyboje) pasekmės.
  2. Razinų blizgesys taip pat yra labai abejotinos kilmės. Nenatūralus blizgesys dažniausiai atsiranda dėl aktyvaus razinų apdorojimo glicerinu ar riebalų mišiniais.
  3. Atkreipkite dėmesį į razinų kvapą. Drėgnas ir supuvęs kvapas, turintis benzino „atspalvių”, rodo, kad produktas buvo neteisingai džiovinamas, laikomas ar transportuojamas.

Būtent rudos spalvos, matinės, ne labai gražios bei mažo dydžio razinos idealiai tinka kepenų valymui. Pageidautina rinktis razinas su uodegomis, nes jų buvimas bent kažkiek patvirtina gaminio natūralumą.

Prieš pradedant valymą

Bet kokio valymo metodo principas yra pirminis žarnyno valymas. Todėl mėnesį prieš procedūrą papildykite savo racioną šviežiais vaisiais ir daržovėmis, ypač rekomenduojamos morkos, kopūstai, runkeliai, obuoliai, bananai ir apelsinai.

Profilaktiniais tikslais kepenų valymas razinomis tinka praktiškai visiems žmonėms. Tačiau yra ir tam tikrų apribojimų. Ši procedūra netinka žmonėms, turintiems skrandžio opą, dvylikapirštės žarnos opą, kenčiantiems nuo diabeto, tuberkuliozės ir širdies nepakankamumo. Ir svarbiausia, bet koks kepenų valymas draudžiamas žmonėms, kuriems buvo diagnozuoti trakto tulžies akmenys, tulžies latakų akmenys arba cholelitiazė.

Kepenų valymas razinų užpilu

Razinų užpilas kepenų valymui
Razinų užpilas kepenų valymui

Labai dažnai norint paruošti valymo priemones reikia įdėti daug darbo ir pastangų. Su razinų užpilu viskas kitaip. Tai lengvai paruošiama ir skani priemonė, puikiai tinkanti užimtiems žmonės ir tinginiams :)

  1. Paimkite pusę puodelio razinų ir gerai nuplaukite.
  2. Į tą patį puodelį įpilkite šiek tiek šilto užvirto vandens.
  3. Brinkinkite 24 valandas.
  4. Ryte, iš karto kai atsikelsite, eikite į virtuvę ir išgerkite vandenį iš puodelio bei būtinai suvalgykite visas razinas.
  5. Atsigulkite ant šono, o ant kepenų srities uždėkite šiltą kompresą.

Dauguma valymo metodų reikalauja kepenų šildymo. Tai paaiškinama tuo, kad šiluma skatina tulžies ir kepenų kanalų išplitimą ir švelnų tulžies išsiskyrimą. Kalbant apie procedūros dažnumą vieningos nuomonės nėra. Kai kurie rekomenduoja šį valymą atlikti keturis kartus per savaitę, kiti mano, kad ir vieno karto per savaitę pakaks. Bet kokiu atveju valymo kursas turėtų trukti vieną mėnesį. Per metus reikia atlikti 1-2 kursus.

Kepenų valymas razinų ir morkų nuoviru

Morkos kartu su razinomis turi naudingą poveikį kepenims ir tulžies pūslėms, skatina hepatocitų regeneraciją, smėlio ir toksiškų junginių pašalinimą, kanalų valymą.

  1. Paimkite 1 kg morkų ir supjaustykite žiedais.
  2. Pridėkite 1 kg razinų ir sumaišykite.
  3. Užpilkite 2,5 litrų vandens ir pastatykite ant ugnies.
  4. Palaukite kol vanduo užsivirs, tada sumažinkite ugnį ir virkite 1,5 valandos, laikas nuo laiko maišydami.
  5. Kai nuoviras atšals, jį reikia perfiltruoti per sietą, vėliau gerai išspausi razinas ir morkas.
  6. Gautą skystį ir išspaudas laikykite šaldytuve, atskirai vienas nuo kito, pageidautina stiklinėse induose.

Kiekvieną rytą ant tuščio skrandžio valgykite 2 šaukštus morkų-razinų išspaudų. Nuovirą gerkite kiekvieną vakarą po pusę stiklinės, būtinai šiltą. Procedūrų trukmė – dvi savaitės. Esant reikalui, po kelių mėnesių procedūras galima pakartoti.

Kaip valyti kepenis obuolių sultimis?

Kaip valyti kepenis obuolių sultimis
Kaip valyti kepenis obuolių sultimis

Turbūt visi žino, kad šviežios vaisių ir daržovių sultys – tai geriausias vitaminų ir mineralų šaltinis. Reguliarus sulčių vartojimas padeda išvalyti organizmą, pašalinti šlakus bei toksinus, pagerina kepenų ir žarnyno veiklą.

Kepenų valymas šviežiai išspaustomis vaisių ar daržovių sultimis – vienas iš lengviausių ir švelniausių būdų atsikratyti toksinų iš šio organo.

Iškrovos diena su obuolių sultimis

Pagerinti kepenų darbą padės iškrovos diena su obuolių sultimis. Tačiau jai reikia tinkamai pasiruošti. Prieš savaitę iki iškrovos dienos reikia atsisakyti riebaus ir „sunkaus” maisto, valgyti tik šviežias, virtas arba troškintas daržoves, pilno grūdo košes ir lengvas salotas.

Iškrovos dieną, apie 8 valandą ryto, reikia išgerti stiklinę šviežiai išspaustų obuolių sulčių. 10 valandą reikia išgerti dvi stiklines sulčių, o tada – po vieną stiklinę kas dvi valandas. Paskutinė sulčių stiklinė turi būti išgerta 20 valandą. Be to, pradedant nuo 16 valandos, po kiekvienos sulčių stiklinės reikia išgerti po vieną šaukštelį šalto spaudimo alyvuogių aliejaus. Dienos pabaigoje priimkite šiltą vonią.

Alyvuogių aliejus skatina tulžies išsiskyrimą, o šilta vonia – tulžies latakų išplitimą ir geresnį kepenų valymą. Sergant gastritu su dideliu rūgštingumu ar kitomis sunkiomis virškinimo trakto, tulžies pūslės ir kepenų ligomis, šį metodą galima taikyti tik su gydytojo leidimu.

Kepenų valymas obuolių sultimis

Ši procedūra trunka 3 dienas, tačiau reikalauja išankstinio organizmo pasiruošimo. Prieš savaitę iki pradedant valyti kepenis, pradėkite gerti po stiklinę šviežiai išspaustų obuolių sulčių kiekvieną kartą kai valgote. Praėjus savaitei, 3 dienas jūsų racioną turi sudaryti vien obuolių sultys, kurias reikia gerti laikantis tokio tvarkaraščio: 1 stiklinė sulčių 8 valandą ryto, o toliau po 2 stiklines kas antrą valandą (iki 20:00). Kai kurios metodikos leidžia įtraukti į racioną šviežius vaisius, daržoves ir pieno produktus.

Kepenų valymas obuolių sultimis netinka žmonėms, sergantiems diabetu, infekcinėmis ligomis, turintiems kasos sutrikimus, lėtinių ligų paūmėjimą, nėščioms moterims. Be to, bet koks badavimas gali būti gana pavojingas, todėl nerekomenduojama to daryti be gydytojo konsultacijos.

Natūralus kepenų valymas burokėliais

Burokėliai kepenų valymui
Burokėliai kepenų valymui

Burokėliai – gana populiari ir efektyvi priemonė natūraliam kepenų valymui namuose. Yra keli būdai išvalyti kepenis su burokėliais, bet prieš tai – pora bendrų rekomendacijų.

Prieš pradedant valyti kepenis burokėliais, reikia tinkamai paruošti organizmą. Savaitė iki procedūrų pradžios pereikite į augalinį maistą. Atsisakykite alkoholio, rūkytų mėsos gaminių, konservuotų produktų ir saldumynų.

Burokėlių nuoviras

Dažniausiai kepenų valymui naudojamas burokėlių nuoviras. Paimkite vidutinio dydžio burokėlį, išplaukite jį, užpilkite vandeniu (apie 3 litrus) ir pastatykite virti ant mažos ugnies. Virti reikia tol, kol 2/3 vandens išgaruos. Likti turi 1 litras vandens. Tada ištraukite burokėlį, leiskite jam šiek tiek atvėsti ir sutarkuokite. Gauta masę įdėkite atgal į puodą ir virkite dar apie 20 minučių.

Pirmą porciją (250ml) gauto nuoviro reikia išgerti ryte, iš karto kai atsikelsite. Likusias 3 porcijas reikia gerti kas 4 valandas.

Burokėlių sultys su citrina

Dar vienas populiarus būdas – kepenų valymas burokėlių sultimis. Bet kadangi burokėlių sultys turi labai specifinį skonį, jas reikia gaminti laikantis tam tikrų taisyklių.

Paimkite porą burokėlių, išplaukite ir palaikykite 30 minučių virš garų. Vėliau išvalykite ir sutarkuokite. Iš gautos masės išspauskite sultis ir porai valandų palikite šaldytuve. Prieš gerdami, įpilkite į burokėlių sultis šviežiai išspaustas citrinų sultis. Taip pat, galite įpilti ir morkų sulčių.

Pradėkite valymą nuo minimalių dozių – 1 šaukštelio. Vėliau padidinkite dozę iki ketvirtadalio stiklinės, dar vėliau – iki pusės stiklinės. Gerkite burokėlių sultis 2 kartus per dieną. Visas kursas užima dvi savaites, po kurių reikia padaryti pertrauką.

Kepenų valymas burokėliais ir obuoliais

Sutarkuokite vieną burokėlį, obuolį ir morką. Iš gautos masės padarykite graikų riešuto dydžio rutuliukus. Valgykite po vieną rutuliuką prieš pusryčius, pietus ir vakarienę. Kursas – 1-2 savaitės.

Atkreipkite dėmesį, kad bet koks kepenų valymo burokėliais variantas yra draudžiamas esant žemam kraujo spaudimui, sergant osteoporoze, diabetu, šlapimo takų akmenlige ar viduriavimu.

Arbata kepenų valymui

Arbata kepenų valymui
Arbata kepenų valymui

Dar vienas paprastas būdas išvalyti kepenis – gerti arbatą su žolelėmis ir vaisiais. Šis būdas geras tuo, kad yra natūralus, o arbata neturi neigiamos įtakos kitiems organams. Pasidalinsiu su jumis 2 arbatos receptais, kurie padės išvalyti kepenis.

Imbiero arbata kepenų valymui

Imbieras turi daugybę naudingų savybių, tačiau yra ypač vertinamas už savo sugebėjimą valyti organizmą nuo toksinų. Jis puikiai tinka ir norintiems išvalyti kepenis.

Paimkite 20 gramų susmulkintų imbiero šaknų, užpilkite jas puodeliu verdančio vandens ir palikite pastovėti 10 minučių. Gerti imbiero arbatą reikia prieš 15 minučių iki pusryčių, kartu su šviežiai išspaustomis citrinų sultimis ir šaukšteliu medaus.

Mėtos arbata kepenų valymui

Dar viena arbata, puikiai tinkanti kepenų valymui – tai mėtos arbata. Paimkite vieną šaukštą mėtos lapelių, įdėkite į arbatinuką ir užpilkite verdančiu vandeniu. Po 20 minučių arbatą galima gerti. Gerti reikia po pusę puodelio iš ryto prieš pusryčius ir tiek pat vakare – prieš miegą.

Įvertinimai
( 3 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: