Kodėl ne visada verta dirbti 110 procentų?

Kodėl ne visada verta dirbti 110 procentų?

Dažnai atsitinka taip, kad įvairūs dalykai dėl kitų asmenų požiūrio ar klaidų atliekami netinkamai, ir mus tai verčia jaustis blogai. Galbūt mes turėtume iš darbo išeiti penktą valandą, tačiau dėl kitų kaltės pasiliekame dirbti ilgiau.

Gali būti ir kitų priežasčių, pavyzdžiui, kai jūsų vadovas palieka jums užbaigti įvairias finansines ataskaitas, nors abu esate atsakingi už ataskaitos duomenis.

Jei jūs nuolat patiriate neigiamų jausmų, privalote sau pasakyti: “Tai nėra gerai”. Posakis, jog turime dirbti 110%, ne visada yra teisingas.

Kas dirba 110 procentų?

Sportininkų treneriai šį skatinamą posakį vartoja gana dažnai, kad jų auklėtiniai negailėtų savęs ir siektų kuo geresnių rezultatų. Vadovai jį vartoja siekdami, kad kiekvienas darbuotojas atiduotų visas pastangas atlikdamas savo darbą.

Tačiau tai nėra teisinga. Pagalvokite apie tai, kas nutiktų, jei variklis dirbtų 110 procentų? Tikriausiai jis perdegtų ir nustotų dirbti visai. Be to, jeigu reikalaujate daug dirbti iš kitų, pats privalote dirbti ne mažiau.

Būna dienų, kai nesiseka, viskas krenta iš rankų. Išeidamas iš biuro mąstote, kad ta diena praleista veltui. Tačiau būna ir tokių dienų, kai atsiliepus tik į vieną skambutį galima pasijusti taip, kad visas mėnesio triūsas buvo vertas kiekvienos darbo minutės. Tai reiškia, kad ir jūs turite savo darbo ciklą.

Be abejo, būna pakilimų ir nuosmukių, tačiau jūs žinote, kada ir kaip dirba jūsų įmonės darbuotojai, ir jums svarbu užtikrinti, kad darbuotojai, įranga ir technologijos būtų reikiamu laiku reikiamoje vietoje.

Štai keletas būdų, kaip pasiekti, kad jaustumėte pasitenkinimą darbu ir nereikėtų dirbti 110 procentų.

Pabandykite įsijausti į kito poziciją

Pabandykite įsijausti į kito poziciją
Pabandykite įsijausti į kito poziciją

Tarkime, turite pavaldžių darbuotojų, efektyviai neatliekančių savo užduočių. Pabandykite jų užduotis atlikti patys, nenaudodamas savo galios ir įtakos tam, kad išsiaiškintumėte, ar problema kyla dėl darbuotojo nepakankamų pastangų ar dėl kitų priežasčių. Svarbiausia yra tai, kad atrastumėte pagrindinę priežastį.

Tapkite geresniu treneriu

Ar šiandien išspręstumėte visas problemas, jei galėtumėte? Daugiau jokių kovų, jokių problemų. Juk būtų puiku! Vadovybė mano, kad jeigu esate motyvuotas, viską išspręsite pats. Deja, šis požiūris nėra teisingas. Kiekvienam darbuotojui reikalinga vadovo pagalba ir patarimai. Skirkite laiko savo pavaldinių motyvacijai išlaikyti.

Automatizuokite pasikartojančius veiksmus

Apsidairykite po savo biurą ir paklauskite savęs, ar jūsų darbuotojai patiria sunkumų dėl to, kad technologijos ir darbo priemonės neatitinka šiuolaikinių reikalavimų.

Žinoma, neskatiname taikyti naujausių technologijų, tačiau dažnai nutinka ir taip, kad darbuotojui tinkamai atlikti užduotis koją pakiša netinkamos pasenusios ir technologijos.

Peržiūrėkite darbuotojų veiklą

Peržiūrėkite darbuotojų veiklą
Peržiūrėkite darbuotojų veiklą

Galbūt skiriate daug veiklos ir užduočių savo darbuotojams, nei jie gali atlikti, tada, be abejo, nukenčia visa kita veikla. Geriausias būdas tai kontroliuoti – paprašyti darbuotojų tikslios atliktų darbų ataskaitos.

Tiesiog pasakykite, kad tai yra strateginis projektas, nors ir ieškosite tose ataskaitose projektų terminų ir jų įvykdymo. Nepraleiskite pro akis ir tų projektų, kuriuos atliko tie darbuotojai, kuriems jie net neturėjo būti paskirti.

Galite nustebti, kiek dar daug nežinojote ir nepastebėjote tų dalykų, dėl kurių jūsų darbuotojai neatlieka savo užduočių tinkamai ir sutartu laiku. Šiuo atveju 110% darbas gali reikšti, kad turite pasamdyti dar tris-keturis darbuotojus, kurie galėtų užbaigti visus likusius darbus.

Rizika už įmonės ribų

Dauguma sričių yra susijusios. Daugelis įmonių vadovų migruoja iš įmonės į įmonę, taip suteikdami informacijos apie savo ankstesnės įmonės blogą darbo praktiką ar perduoda puikias idėjas. Ieškokite informacijos, mokykitės iš svetimų klaidų ir perimkite gerąją patirtį!

Paimkite pieštuką

Atsisėskite vienas ir apsvarstykite, kaip šiuo metu vykdomi planai. Galite piešti minčių žemėlapį ar diagramą su rodyklėmis nurodydamas srautus bei kryptis. Suraskite visus trukdžius, atkreipkite dėmesį į darbuotojus, kuriems reikia pagalbos, nustatykite įvairias problemas, susijusias su technologijomis.

Žinoma, galite apkrauti darbu savo darbuotojus 110% ir jie gali jumis patikėti. Tačiau galų gale, jei iš tikrųjų norite nepriekaištingo ir produktyvaus darbo, turite atsisakyti neįgyvendinamų svaičiojimų ir tvirtai stovėti ant žemės. Šie pateikti patarimai jums padės pasiekti geresnių rezultatų nei darbuotojų darbas 110 procentų.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: