Kaip nemokamai dešifruoti duomenis, kai kompiuterį užblokavo virusas?

Kaip nemokamai dešifruoti duomenis, kai kompiuterį užblokavo virusas?

Šiandien papasakosiu, kaip galima nemokai dešifruoti viruso užrakintus dokumentus ir failus jūsų kompiuteryje.

Failus bei dokumentus šifruojantys virusai, kurie yra vadinami “ransomware”, yra ne taip plačiai paplitę, kaip kokie nors “adware” virusai, tačiau sukelia žymiai daugiau nemalonių problemų.

Patekti į jūsų kompiuterį “ransomware” tipo virusas gali su bet kokią nelegalią programinę įrangą, kurią atsiuntėte iš kokios nors nepatikimos svetainės. Virusas blokuoja jūsų kompiuterį ar išmanųjį telefoną ir reikalauja išpirkos už dešifravimą.

Jeigu su jumis atsitiko toks nemalonus incidentas, neskubėkite mokėti išpirkos. Iš pradžių aplankykite nomoreransom.org svetainę. Joje dalinami nemokami dešifravimo raktai. Svetainę sukūrė Nyderlandų policija kartu su Europolu ir didžiausiais antivirusinių programų gamintojais. Šiai dienai svetainė išdalino apie 5000 dešifravimo raktus “ransomware” virusų aukoms.

Kaip nemokamai dešifruoti duomenis, kai kompiuterį užblokavo virusas?

Serviso idėja kilo tuo metu, kai buvo vykdomas tyrimas prieš CoinVault virusą. Šį virusą parašė 19 ir 22 metų broliai iš Nyderlandų. Jis blokuodavo visus failus kompiuteryje, kai patekdavo į jį, o už failų dešifravimą broliai reikalavo iš kompiuterių savininkų išpirkos bitkoinais. Be to, virusas paleisdavo laikmatį, ir nesumokėjus išpirkos per nustatytą laiką – suma didėjo.

Tačiau sukčiams nepasisekė. Viena iš jų aukų tapo IT specialistas iš Šveicarijos. Jis atsekė serverį, kuriame buvo laikomas virusas, paskambino serverį administruojančiai įmonei ir pareikalavo suteikti jam dešifravimo raktą. Įmonė apie incidentą pranešė Nyderlandų kiberpolicijai ir perdavė pareigūnams visus raktus nuo užšifruotų failų.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad CoinVault virusas užkrėtė daugiau kaip 140000 kompiuterių visame pasaulyje. Būtent tam, kad perduoti užkrėstų kompiuterių savininkams dešifravimo raktus ir buvo sukurta No More Ransome svetainė. Be abejo, svetainėje surinkti dešifravimo raktai ne nuo visų panašių virusų, nes tokius nusikaltimus labai sunku išaiškinti. No More Ransome svetainėje rasite raktus nuo 7 “ransomware” virusų, tačiau duomenų bazė yra nuolat papildoma. Tiems, kas nerado dešifravimo rakto nuo jų kompiuterį užkrėtusio viruso, Olandijos policija siūlo vis tiek nemokėti išpirkos sukčiams, o atidėti užkrėstą kietąjį diską į šoną ir palaukti kol tinkamas raktas atsiras No More Ransome svetainėje.

Kaip nemokamai dešifruoti duomenis, kai kompiuterį užblokavo virusas?
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą