Naujos Windows šnipinėjimo funkcijos ir kaip jų atsikratyti

Naujos Windows šnipinėjimo funkcijos ir kaip jų atsikratyti

Neseniai išleista Windows 10 jau spėjo sugadinti sau reputacija dėl joje veikiančių šnipinėjimo modulių. Tačiau jeigu nusprendėte pasislėpti nuo Microsoft akių vienoje iš ankstesnių operacinės sistemos versijų, nieko neišeis. Neseniai išleistuose Windows 7 ir 8 atnaujinimuose buvo pastebėti komponentai, identiški tiems, kurie šnipinėja vartotojus Windows 10 operacinėje sistemoje.

Kalbu apie atnaujinimus su numeriais KB3068708, KB3022345, KB3075249 ir KB3080149, kurie prideda į senas operacinės sistemos versijas šnipinėjimo komponentus, renkančius statistiką apie vartotojų veiksmus. Šiuo metu buvo pastebėta, kad šnipinėja telemetrijos servisai, debesų servisas OneDrive, Windows Defender ir integruota Bing paieška. Dar didesnį susirūpinimą kelia tai, kad Windows neturi jokių akivaizdžių būdų atjungti šiuos servisus. Net ir tuo atveju, jei Windows nustatymuose uždrausite operacinei sistemai rinkti konfidencialius duomenis, ji vistiek siųs kai kuriuos iš jų į Microsoft serverius.

Vienas iš problemos sprendimo būdų yra uždrausti sistemai jungtis prie kai kurių išorinių serverių, kurie buvo pastebėti renkant duomenis apie vartotojus. Tai galima padaryti per failo HOSTS redagavimą. Tačiau daugeliui vartotojų bus sunku tai padaryti, nes reikalauja atitinkamų žinių. Todėl siūlome pasinaudoti specialia programa, kuri viską padarys vietoj jūsų.

Programa vadinasi Destroy Windows 10 Spying. Ji buvo sukurta tam, kad padėti vartotojams atjungti šnipinėjančias funkcijas Windows 10 operacinėje sistemoje. Tačiau atsiradus naujienoms, kad Windows 7 ir Windows 8 irgi šnipinėja savo vartotojus, autoriai patobulino ją. Dabar programa pašalina šnipinėjančias funkcijas iš visų trijų operacinės sistemos versijų.

Naujos Windows šnipinėjimo funkcijos ir kaip jų atsikratyti

Atsiųsti paskutinę programos versiją galima iš jos puslapio. Po programos paleidimo užtenka vieno mygtuko paspaudimo, kad programa pašalintų iš jūsų kompiuterio visus šnipinėjančius modulius. Jeigu norite detaliau nustatyti programos darbą, pereikite į Settings skirtuką bei aktyvuokite profesionalų režimą.

Naujos Windows šnipinėjimo funkcijos ir kaip jų atsikratyti

Pabaigoje noriu jus įspėti, kad sisteminių Windows funkcijų atjungimas yra potencialiai pavojingas veiksmas, todėl prieš programos naudojimą nepamirškite sukurti Windows atkūrimo taško ir padaryti visų svarbių duomenų rezervines kopijas.

Naujos Windows šnipinėjimo funkcijos ir kaip jų atsikratyti
5 (100%) 1 žm. balsavo

Rašyti komentarą