Patarimai, kurie padės geriau miegoti ir keltis anksti ryte

Patarimai, kurie padės geriau miegoti ir keltis anksti ryte

Keltis anksti ryte – tikras iššūkis daugeliui iš mūsų, ypač tiems kas turi įprotį ilgai miegoti savaitgaliais. Tačiau keltis anksti ir su gera nuotaika – visiškai nesunku.

LifeHacks.lt atrinko naudingus patarimus tiems, kurie nori geriau miegoti ir lengviau keltis iš ryto. Bet iš pradžių pakalbėsime apie tai, kodėl verta keltis anksčiau.

10 priežasčių keltis anksčiau

 1. Rytiniai ritualai. Anksti ryte tu turi laiko tam, kad pasisveikinti su nauja diena, padėkoti už viską ką turi bei nusiteikti geriems dalykams.
 2. Rami pradžia. Atsikelti anksčiau ir padaryti viską ramiai – žymiai geriau negu pramiegoti, nespėti nieko padaryti ir pavėluoti į darbą.
 3. Tyla. Jokių verkiančių vaikų, krepšinio kamuolių, automobilių ir televizorių. Ankstyvas rytas – pati ramiausia ir tyliausia dienos atkarpa.
 4. Aušra. Žmonės, kurie vėlai keliasi, praleidžia aušrą – vieną iš gražiausių gamtos dovanų. Pagalvokite, kaip nuostabu tokiu laiku išeiti į lauką pabėgioti.
 5. Pusryčiai. Kelkis ankščiau ir turėsi pakankamai laiko pusryčiams ir tau nereikės valgyti bet ką ir kur papuolė.
 6. Sporto užsiėmimai. Be abejo, užsiiminėti sportu galima bet kuriuo paros metu, tačiau būtent rytas yra pats tinkamiausias laikas treniruotėms.
 7. Produktyvumas. Daugeliui žmonių rytas – tai pats produktyviausias metas. Jeigu visus darbus atlikti iš ryto, kol niekas neatitraukia tavo dėmesio, tai turėsi laisvą vakarą poilsiui ir kitiems reikalams.
 8. Planavimas. Būtent iš ryto, kol nepradėjai nieko daryti, geriau pagalvoti apie savo tikslus ir apie tai, ką reikia padaryti jiems pasiekti. Ir pradėti daryti.
 9. Kelias į darbą. Kuo ankščiau išvažiuosi į darbą, tuo lengviau ir maloniau bus važiuoti, nes kelyje dar nebus kamščių.
 10. Susitikimai. Rytiniai susitikimai geriausiai pavyksta tada, kai iš ryto anksti atsikėlei. Taip tu nepavėluosi ir neįžeisi žmogaus, su kuriuo ketini susitikti. Be to, turėsi pakankamai laiko pasiruošti.

9 patarimai, kurie padės keltis anksti ryte

Patarimai, kurie padės geriau miegoti ir keltis anksti ryte
Patarimai, kurie padės geriau miegoti ir keltis anksti ryte

Rask priežastį keltis anksčiau

Suplanuok savo dieną taip, kad pačius sunkiausius darbus reikėtų atlikti iš ryto. Rytas – pats geriausias ir produktyviausias laikas tokiems darbams.

Pamiršk apie „dar 10 minučių”

Suskambėjo žadintuvas – kelkis! Nereikia gailėti savęs. Tau labai norisi pamiegoti dar šiek tiek, ir tu pradedi skaičiuoti kiek dar galima pamiegoti, jeigu nepusryčiauti. Tačiau tai kelias į niekur. Tu norėsi miegoti dar daugiau, o atsikelti bus žymiai sunkiau.

Nesitikėk išsimiegoti per 4 valandas

Tai garantuotas kankinimasis iš ryto. Labai svarbu eiti miegoti ir keltis vienu metu, ir miegoti nemažiau 6-8 valandų. Sunku bus tik pačioje pradžioje.

Jeigu atsibudai anksčiau – kelkis

Kartais būna taip, kad žadintuvas nustatytas 6 valandai ryto, o tu pabudai 5:30. Tačiau pabudus anksčiau, nėra jokios prasmės toliau gulėti lovoje ar bandyti užmigti. Vietoj to, pasidžiauk, kad turi papildomą pusvalandį savo reikalams.

Kelkis tuo pačiu laiku ir darbo dienomis ir savaitgaliais

Sunku bus tik porą pirmų dienų. Vėliau organizmas pripras keltis tuo pačiu laiku.

Pašokinėk

Atsikėlus – pašokinėk. Po poros šuolių miegoti nesinorės. 5 minučių šokinėjimas su šokdinę padės greičiau išsklaidyti toksinus, susikaupusius per naktį.

Atidaryk langą

Neužtenka tiesiog atsikelti iš lovos, reikia dar ir iki galo pabusti. Jeigu leidžia orai, atidaryk langą arba išeik į balkoną. Įkvėpk gryno oro ir pasaulis pasidarys žymiai spalvingesniu.

Išgerk stiklinę vandens

Geriausias efektas nuo stiklinės vandens bus tada, jei įdėsi į ją gabaliuką citrinos ir šaukštelį medaus. Po tokio gėrimo miegoti daugiau nenorėsi.

Suvalgyk ką nors skanaus

Tik pasistenk vengti produktus, kuriuose yra daug riebalų, sviesto ar saldžių sirupų. Pusryčiai turi būti sotūs, skanūs ir sveiki. Tegul tai būna puiki dienos pradžia.

Formulė 10-3-2-1-0 geram miegui ir žvaliam rytui

Formulė 10-3-2-1-0 geram miegui ir žvaliam rytui

Visi puikiai žinome, kad mūsų produktyvumas labai priklauso nuo to, kaip prasidėjo mūsų rytas. Jeigu gerai išsimiegojome, pabudome su gera nuotaika ir pilni energijos – tai visa diena praeis lengvai ir produktyviai. Bet jeigu vėlai nuėjome miegoti ir atsikėlėme su sunkia galva – tai norėsime nuo visų pasislėpti ir nieko nedaryti.

Yra daug metodikų, kuriose aprašyta ką reikia daryti, kad gerai miegoti ir lengvai keltis iš ryto. Deja, nemaža jų dalis yra bendro pobūdžio ir per sudėtingos tam, kad jas įsiminti, jau nekalbant apie tai, kad jų laikytis. Todėl noriu pasidalinti su jumis paprasta formule, kuri padės geriau išsimiegoti ir keltis iš ryto su gera nuotaika. Formulė vadinasi 10-3-2-1-0. Štai ji:

 • 10 valandų prieš miegą – jokio kofeino;
 • 3 valandos prieš miegą – jokio maisto ir alkoholio;
 • 2 valandos prieš miegą – jokio darbo;
 • 1 valanda prieš miegą – jokių ekranų;
 • 0 – tiek kartų iš ryto galima paspausti „Snausti” mygtuką.

6 Android programėlės, kurios padės tau išsimiegoti

Twilight

Twilight

Dauguma atliktų tyrimų byloja, kad mėlynas spektras, kurį skleidžia šiuolaikinių telefonų ir planšečių ekranai, dirgina žmogaus smegenis. Galų gale tai gali sukelti rimtų miego sutrikimų. Todėl jeigu negalite atsisakyti įpročio ką nors paskaityti ar pažaisti prieš miegą – tai bent pasistenkite sumažinti neigiamą poveikį, kurį daro organizmui telefonas arba planšetė. Twilight programa filtruoja mėlyną spektrą po saulės nusileidimo ir apsaugo akis su minkštu raudonu filtru.

Google Play

Relax Melodies: Sleep & Yoga

Relax Melodies: Sleep & Yoga

Yra žmonių, kurie užmiega iškart, kai jų galva liečia pagalvę. Tačiau yra ir tokių, kuriems nepaisant nuovargio nepavyksta užmigti kelias valandas. Būtent tokiems ir skirta programėlė Relax Melodies. Joje surinkti specialūs garsai, kurie padeda smegenims atsipalaiduoti ir užmigti. Pabandykite šį metodą, jis žymiai geresnis už migdomuosius!

Google Play

Sleep as Android

Sleep as Android

Nuo to, kaip tu atsikėlei iš ryto, priklauso ir tai, kaip praeis tavo diena. Tam, kad viskas būtų gerai, reikia atsibusti taip vadinamoje greito miego fazėje. Išmanus žadintuvas Sleep as Android moka sekti miego fazes ir žadinti jus tinkamu metu. Be to, programėlėje yra ir daug kitų naudingų funkcijų.

Google Play

Arianna Huffington: Kaip tapti sėkmingu? Išsimiegoti!

Arianna Huffington – žurnalistė, viena iš laikraščio “The Huffington Post” įkūrėjų ir vyriausioji redaktorė bei 13 knygų autorė – pasakoja apie gero miego galią.

Įvertinimai
( No ratings yet )
Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 1
 1. Svečio paveiksliukas
  meditacija kaune

  Man anksciau atsikelti padeda vanduo. Kasryta atsikelus isgeriu litra vandens, pamedituoju ir energinga jauciuosi iki pat vakaro.

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: