Kaip patikrinti interneto greitį kompiuteryje arba telefone?

Kaip patikrinti interneto greitį kompiuteryje arba telefone?

Jeigu manote, kad interneto paslaugų tiekėjas nesuteikia jums žadėto interneto greičio arba tiesiog norite patikrinti interneto greitį kompiuteryje arba telefone, jums reikės pasinaudoti specialiais servisais.

Paruoškite kompiuterį arba telefoną

Toliau aprašyti veiksmai padės jums tiksliau nustatyti interneto greitį:

  1. Uždarykite visus nereikalingus skirtukus naršyklėje ir išjunkite visas programas, galinčias naudoti interneto kanalą.
  2. Išjunkite internetą visuose prietaisuose, išskyrus tą, kuriame matuosite greitį.
  3. Esant galimybei, junkitės prie interneto su kabeliu, o ne per WiFi.
  4. Išjunkite reklamos blokavimo funkcijas ir visus nereikalingus įskiepius.

Pagrindiniai terminai

Įeinantis greitis (Download Speed) – duomenų atsiuntimo iš interneto greitis. Matuojamas megabitais per sekundę (Mbps). Būtent šis rodiklis laikomas pagrindiniu ir būtent jį dažniausiai vadina interneto greičiu. Kuo jis didesnis, tuo greičiau jūsų prietaisas atidarys interneto puslapius arba atsiųs failus.

Išeinantis greitis (Upload speed) – duomenų įkėlimo į internetą greitis. Kuo didesnis šis rodiklis, tuo greičiau jūs galėsite perduoti failus iš savo prietaiso į serverį internete.

Ping – bendras laikas, per kurį duomenys iš prietaiso pasiekia serverį ir iš jo ateina atsakymas. Matuojamas milisekundėmis. Kuo mažesnis šis rodiklis, tuo greičiau vyksta duomenų apsikeitimas.

Kaip patikrinti interneto greitį?

Reikia suprasti, kad kiekvienas interneto greičio matuoklis parodo tik preliminarius skaičius. Be to, visi rodikliai tiesiogiai priklauso nuo to, kur fiziškai yra serveris, dalyvaujantis testuose, ir kokie yra jo techniniai parametrai. Todėl geriausiai būtų pamatuoti interneto greitį keliuose servisuose ir apskaičiuoti vidurkį.

Jeigu prie interneto jungiatės per WiFi tinklą, greičiui įtaką gali daryti modemo parametrai ir jūsų atstumas nuo signalo šaltinio.

Fast

Kaip patikrinti interneto greitį su Fast.com
Kaip patikrinti interneto greitį su Fast.com

Atidarykite oficialią serviso svetainę ir ten iš karto prasidės interneto greičio testavimas. Tai pats paprasčiausiais servisas, matuojantis tik įeinantį greitį.

Fast.com

Speedtest

Speedtest interneto greičio matuoklis
Speedtest interneto greičio matuoklis

Atidarykite serviso svetainę ir spauskite mygtuką „GO”. Po testavimo pabaigos servisas parodys įeinantį bei išeinantį greitį, o taip pat ir ping. Jeigu norite patikrinti interneto greitį telefone arba planšetėje – galite pasinaudoti Android arba iOS programėle.

Speedtest.net

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: