Dėl pernelyg šilto oro ir drėgmės šaldytuvo viduje gali atsirasti nemalonus kvapas, o ant šaldytuvo gumų, lentynų ir durelių gali atsirasti pelėsis. Taip pat pelėsis šaldytuve gali atsirasti po to, kai prietaisu ilgą laiką nieks nesinaudojo, pavyzdžiui, per atostogas.
Jei tik pastebėsite juodas dėmes šaldytuve, net ir labai mažas, kuo greičiau pradėkite jas šalinti. Juk pelėsio sporos dauginasi labai greitai ir kai kuriems žmonėms gali sukelti ne tik alergines reakcijas, bet ir rimtesnius negalavimus. Laimei, atsikratyti pelėsio šaldytuve nėra labai sudėtinga. Jums prireiks tik kelių ingredientų iš spintelės ir kelių paprastų veiksmų.
Pelėsis šaldytuve: kaip atsikratyti per 8 žingsnius
1 žingsnis. Prieš pradėdami valyti pelėsį iš šaldytuvo, išimkite visus maisto produktus nuo lentynų ir iš šaldiklio. Tai gera proga patikrinti ir pašalinti maistą su nesandariomis pakuotėmis, senus maisto likučius ir maisto produktus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.
2 žingsnis. Išimkite visus stalčius, konteinerius, padėklus ir lentynas.
3 žingsnis. Atitirpinkite šaldytuvą: pirmiausia nustatykite 0 laipsnių temperatūrą, tada atjunkite prietaisą nuo maitinimo šaltinio.
4 žingsnis. Įdėkite visas nuimamas šaldytuvo dalis į vonią su šiltu vandeniu ir įpilkite 2 puodelius 9 % acto. Palikite jas mirkti, kol plausite šaldytuvo kamerą.
5 žingsnis. Norėdami išvalyti šaldytuvo vidų, turite naudoti priemones, kurios naikina pelėsį ir grybelį. Šiam tikslui tinka šie produktai:
- 5-9 % stalo actas (saugus ir nebrangus, tačiau tamsias dėmes šalina kiek sunkiau);
- Bet koks baliklis su chloru (lengvai pašalina dėmes, tačiau išsausina sandarinimo gumas ir palieka ryškų kvapą);
- Vandenilio peroksidas (palieka kvapą).
Apsaugokite rankas guminėmis pirštinėmis ir pradėkite valyti šaldytuvą skudurėliu, pamirkytu pasirinktame produkte (neskiestame). Pasirinktą produktą taip pat galite įpilti į purkštuvą ir išpurkšti į kiekvieną šaldytuvo kampą.
Ypač įsisenėjusias dėmes ir sunkiai pasiekiamas vietas galima išvalyti su dantų šepetėliu arba su kosmetiniais vatos pagaliukais.
Ypatingą dėmesį skirkite nutekėjimo angai, nes joje taip pat gali atsirasti pelėsis. Be to, dėl užsikimšusios angos šaldytuve gali būti per daug drėgmės. Pirmiausia išvalykite skylutę, tada į ją su klizma įpilkite pasirinktą tirpalą.
Kadangi chloro pagrindu pagamintos valymo priemonės gali išsausinti šaldytuvo sandarinimo gumą, po valymo proceso patartina ją sutepti vazelinu arba aliejumi.
Nepamirškite išvalyti visus šaldytuvo paviršius – nuo durelių iki grotelių, kad jame vėl neatsirastų pelėsis.
6 žingsnis. Baigę valymo procedūras, dar kartą nuvalykite šaldytuvą drėgna, švaria šluoste, kad pašalintumėte kvapą ir produkto likučius, tada nusausinkite paviršius sausu rankšluosčiu.
7 žingsnis. Dabar išvalykite visas lentynas ir padėklus ir švariai juos nuplaukite.
8 žingsnis. Galiausiai sudėkite visas nuimamas dalis į savo vietas, įjunkite šaldytuvą ir nustatykite reikiamą temperatūrą. Po pusvalandžio vėl galite jį pripildyti maistu.
Kaip atsikratyti nemalonaus šaldytuvo kvapo
Jei po ilgo šaldytuvo neveikimo pastebėjote, kad iš kamerų sklinda nemalonus kvapas, bet pelėsio dėmių nėra, galite naudoti tą pačią instrukciją, tačiau actą, peroksidą ar baliklį pakeiskite sodos tirpalu.
- Jums reikės 1 stiklinės sodos, kad vonioje pamirkytumėte lentynas ir konteinerius.
- Šaldytuvo kameroms išvalyti reikės šiek tiek šilto vandens ir 2 valgomųjų šaukštų sodos.
Šiek tiek profilaktikos
Norėdami, kad pelėsis šaldytuve daugiau niekada neatsirastų, pasistenkite laikytis šių rekomendacijų:
- Prieš kur nors išvykstant ilgesniam laikui, išimkite iš šaldytuvo visus produktus, išjunkite jį ir plačiai atidarykite dureles.
- Nelaikykite šaldytuve maisto produktų pasibaigus jų galiojimo laikui.
- Jei pastebėjote nuotėkį iš maisto produktų pakuočių, nedelsdami jį pašalinkite.
Ir dar vienas patarimas: drėgmės problemą šaldytuve galima išspręsti su silikagelio maišeliais, kurie paprastai dedami į batų dėžes. Kiekvienoje lentynoje padėkite po maišelį ir stenkitės juos periodiškai keisti.