Pelėsis skalbimo mašinoje: kodėl atsiranda ir kaip atsikratyti

Pelėsis skalbimo mašinoje: kodėl atsiranda ir kaip atsikratyti

Vieną dieną atidarius skalbimo mašinos dureles pastebėjote iš jos sklindantį nemalonų kvapą, o ant gumos atsirado juodos dėmės. Sveikinu, jūsų skalbimo mašinoje apsigyveno pelėsis. Tik nereikia panikuoti. Nors atsikratyti pelėsio iš skalbimo mašinos nėra lengva, tačiau tai įmanoma.

Jau rašiau apie tai, kaip išvalyti skalbimo mašiną nuo įvairaus purvo. O dabar plačiau papasakosiu kaip išvalyti skalbimo mašiną nuo pelėsio.

Nuo ko pradėti?

Tam, kad sėkmingai išvalyti skalbimo mašiną nuo pelėsio, reikia nustatyti visas vietas, kuriose jis atsirado. Pirmiausiai apžiūrėkite šias detales:

  • gumą aplink dureles;
  • skalbimo miltelių dėžutę;
  • žarną, einantį nuo skalbimo miltelių dėžutės iki bako;
  • vandens nuleidimo žarną bei filtrą;

Viską kas įmanoma reikia pasistengti išvalyti įprastomis valymo priemonėmis bei šepečiu. Vėliau visas vietas reikės apdoroti specialiu pelėsį naikinančiu tirpalu, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ten galima rasti priemones, skirtas būtent skalbimo mašinoms.

Tačiau ant bako sienų irgi gali atsirasti pelėsis. Kaip išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas neardant skalbimo mašinos? Tam, kad išvalyti visas sunkiai pasiekiamas vietas reikia nustatyti dėl kokių priežasčių skalbimo mašinoje atsirado pelėsis.

Kodėl skalbimo mašinoje atsiranda pelėsis?

Dažniausiai pelėsis atsiranda tose skalbimo mašinose, kurių šeimininkės mėgsta taupyti ir skalbia drabužius su trumpa programa ir nedidelėje temperatūroje. O jeigu skalbimo mašina nėra reguliariai valoma nuo purvo ir kalkių, skalbiant nenaudojami milteliai, turintys savo sudėtyje baliklį, naudojama daug skalbimo minkštiklio – pelėsis tiesiog gauna kvietimą apsigyventi skalbimo mašinoje.

Taip nutinka todėl, kad skalbiant nedidelėje temperatūroje nevyksta mašinos dezinfekcija. Temperatūrai esant iki 60°С pelėsio sporos jaučiasi labai gerai, o egzistuojančios pelėsio kolonijos nekenčia nuo perkaitimo.

Chemiškai aktyvių medžiagų nebuvimas, kuriuo dažniausiai yra baliklis, dar labiau pagerina pelėsio komfortą. O skalbimo minkštikliai, liekantys ant skalbimo mašinos sienų – puiki terpė pelėsiui gyventi ir daugintis.

Taip pat skaitykite: Kaip išvalyti pelėsį automobilyje?

Drėgmė ir šiluma – du dalykai, apie kuriuos svajoja kiekvienas pelėsinis grybelis. Ką gi reikia daryti, kad atsikratyti pelėsio skalbimo mašinoje ir užkirsti kelią jo atsiradimui ateityje?

Kaip išvalyti pelėsį skalbimo mašinoje?

Kaip išvalyti pelėsį skalbimo mašinoje?

Tam, kad išvalyti pelėsį ir užkirsti kelią jo atsiradimui ateityje, reikia atimti iš jo komfortą.

Pelėsis nekenčia rūgščių, aukštų temperatūrų ir sausumos. Norint atsikratyti pelėsio, laikykitės šios veiksmų eigos:

  • Paleskite skalbimo mašiną maksimaliai ilgam skalbimui maksimalioje temperatūroje, prieš tai įpylus į skalbimo miltelių dėžutę chloro baliklį.
  • Kai temperatūra pasieks savo maksimumą, sustabdykite skalbimo ciklą vienai arba dviem valandom.
  • Leiskite skalbimo mašinai užbaigti skalbimo ciklą.
  • Įpilkite į skalbimo miltelių dėžutę porą stiklinių acto (9-11%) ir paleiskite skalavimo režimą.

Kai kurios šeimininkės naudoja dar radikalesnį būdą ir pilą baliklį kartu su actu. Šis būdas puikiai išvalo skalbimo mašiną nuo pelėsio, tačiau gali pakenkti kai kurioms detalėms.

Ką daryti, kad pelėsis nesugrįžtų?

Ką daryti, kad pelėsis nesugrįžtų?

  • Po kiekvieno skalbimo būtinai nusausinkite būgną bei gumą su skuduru.
  • Skalbimo miltelių dėžutę reikia išimti, išplauti ir nusausinti po kiekvieno skalbimo.
  • Nepalikite bake išskalbtų drabužių net porai valandų.
  • Bent kartą per mėnesį įjunkite skalbimo mašiną pilnam ciklui maksimalioje temperatūroje bei naudokite skalbimo miltelius su balikliu.
  • Kartą per 3-6 mėnesius valykite skalbimo mašiną su citrinos rūgštimi arba actu. Tai pašalins kalkes nuo kaitinimo elemento iš nužudys grybelio sporas. Vienam ciklui reikia 400 gramų citrinų rūgšties arba litro acto. Temperatūra turi būti didesnė nei 60°С.
  • Nenaudokite daug skalbinių minkštiklio ir kondicionieriaus. Juos sunku išplauti ir sudaro pelėsiui palankias sąlygas daugintis.
  • Nepamirškite karts nuo karto valyti vandens nuleidimo žarną ir filtrą. Ten kaupiasi organinės liekanos, kuriose mėgsta apsigyventi bakterijos ir grybelis.

Taip pat galite paskaityti, kaip atsikratyti pelėsio namuose.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: