Plaukų priežiūra: taisyklės ir patarimai

Plaukų priežiūra: taisyklės ir patarimai

Kasmet plaukų priežiūra ir įvairios priemonės stipriai paplonina mūsų pinigines. Šampūnai, kondicionieriai, balzamai, plaukų formavimo bei fiksavimo, ir vis dar populiarėjančios natūralios priemonės turėtų stiprinti ir puoselėti mūsų plaukus, tačiau rezultatai dažniausiai nuvilia.

Neverta stebėtis, kodėl vienos ar kitos priemonės nesuveikė, taip kaip turėjo, jei jomis buvo netinkamai naudotasi, kadangi kaip ir bet kurioje kūno priežiūros srityje, egzistuoja tam tikros taisyklės ir praktinės žinios.

Plaukų priežiūros priemonės pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir odos būklės. Pagrindinės plaukų grupės – normalūs, sausi arba riebūs plaukai, retesnės – mišrūs ir pažeisti plaukai. Norint tinkamai prižiūrėti plaukus, taip pat reikia atsižvelgti į metų laiką bei mūsų amžių.

Kaip ir kūnas, plaukai žiemą reikalauja ypatingos priežiūros. Jie greičiau išsausėja, ima lūžinėti galiukai ir tampa mažiau paklusnesni. Taip pat siekdami plaukams suteikti kuo geriausią priežiūrą, turime kas mėnesį pakirpti galiukus bei kasdien iššukuoti minkštu šepečiu.

Pirmoji taisyklė

Plaukų plovimas
Plaukų plovimas

Pirmoji plaukų priežiūros taisyklė, sakant, kad plaukai turi būti švarūs, tinka visokių plaukų atstovams. Plaukus patartina plauti kuo rečiau, tačiau esant poreikiui, plaukite kiekvieną dieną su kasdieninei priežiūrai skirtu šampūnu. Bendrai šampūnas yra skirtas pašalinti susikaupusius nešvarumus ir nuosėdas, atstatyti pažeistų plaukų struktūrą, suteikti jiems natūralaus blizgesio ir purumo.

Prieš plaukų plovimą nepatingėkite jų gerai iššukuoti. Taip bus lengviau pašalinti susikaupusius nešvarumus. Plaudami naudokite drugną vandenį, kadangi karštas vanduo paskatins plaukus greičiau riebaluotis, o per šaltas vanduo sutrikdys kraujotaką, plaukai nepasisavins gerųjų šampūno savybių.

Trinkdami galvą pasistenkite tai daryti lengvais masažo judesiais. Be to nepilkite šampūno tiesiogiai ant plaukų, pirmiausia leiskite jam suputoti jūsų delnuose. Ir nepersistenkite su šampūno kiekiu. Geram plaukų išplovimui užtenka arbatinio šaukšto plaukų šampūno. Jei naudosite didelį kiekį, tai tik pasunkinsite plovimą, kadangi turėsite ilgiau pavargti, kol pašalinsite šampūno likučius. Prastas išplovimas skatins plaukus greičiau riebaluotis, sukelia pleiskanų susidarymą bei plaukų slinkimą.

Antroji taisyklė

Plaukų maitinimas ir stiprinimas
Plaukų maitinimas ir stiprinimas

Plaukai turi būti tinkamai maitinami ir stiprinami. Šiam tikslui puikiai tinka balzamai, kondicionieriai ar kaukės. Balzamai yra nepakeičiama priemonė ypač šaltuoju sezonu, kadangi apsaugo plauko struktūrą, drėkina, suteikia blizgesio ir palengvina iššukavimą. Naudokite šią priemonę iškart po šampūno išskalavimo. Geresnį rezultatą pasieksite, jei prieš tai nusausinsite plaukus rankšluosčiu. Paskirstykite tolygiai per visą plaukų ilgį ir palaikykite 5-8 min.

Kondicionieriai yra skirti tik lengvam plaukų išskalavimui, nes sudėtyje turi mažiau veiklių medžiagų nei balzamai. Kaukės plaukams turi geriausią poveikį, kadangi gali greičiausiai juos atgaivinti. Galite naudoti kaukes iškart po plovimo, palaikydami keletą minučių arba maitinti plaukus nakties metu. Tik prieš tai pasidomėkite, kurios kaukės tam yra skirtos. Geriausiai kaukė suveiks, jeigu turės sudėtyje natūralių ingredientų. Tai galite užtikrinti, jei kaukę nuspręsite pasidaryti pati.

Trečioji taisyklė

Plaukams turi būti suteikta tinkama šukuosena. Tai skatina mus naudoti tam tikras formavimo priemones, kurių kartais naudojame be proto daug. Formavimo putos, želė, lakai ar kitos priemonės skirtos sukurti norimą šukuoseną ar išryškinti privalumus. Plaukų formavimui pasirinkite vieną priemonę, šampūnas ir maitinamoji priemonė ir taip apsunkina plaukus, jie gali atrodyti sulipę ar net prarasti blizgesį.

Bendrieji patarimai

Viską naudokite su saiku ir karts nuo karto kaitaliokite priemones. Plaukai, kaip ir oda greitai pripranta prie veikliųjų medžiagų ir jos prarandą savo prasmę. Su šampūnu naudokite tik vieną maitinančią priemonę – balzamą, kondicionierių arba kaukę. Papildomai palepinkite plaukus aliejais, pats populiariausias – kokosų aliejus, jūsų plaukams suteiks natūralaus žavesio.

Jeigu turite galimybę, leiskite plaukams natūraliai džiūti. Jei naudosite plaukų džiovintuvą, ar kitą formavimo priemonę, reguliuokite atstumą nuo plaukų bei karštį. Geriau džiovinkite ilgiau, naudodami mažesnį karštį. Taip prarasite keletą papildomų minučių, bet išsaugosite savo plaukų sveiką blizgesį.

Įvertinimai
( 3 įvertinimai, vidutiniškai 4.335 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 1
  1. Svečio paveiksliukas
    Vlada

    Myliu šitas priemones https://inbeauty.lt/kerastase mnaudoju jas ir plaukai mano tampa puikūs, tokie, kad net vyras pastebi, nekeisčiau į nieka kita.

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: