Zumba šokiai – linksmas būdas sulieknėti

Zumba šokiai - linksmas būdas sulieknėti

Idėja sujungti sportą, muziką bei šokius atsirado seniai ir pasaulis žino ne vieną fitneso programą, sudarytą iš šių komponentų. Zumba šokiai yra populiariausia iš jų ir šiandien aš jums papasakosiu apie ją daugiau.

Zumba šokių istorija prasidėjo Kolumbijoje, kai populiarus choreografas ir treneris Alberto Perez nusprendė sujungti ugningus lotyniškus ritmus su fitnesu. Idėja atsirado atsitiktinai. Vesdamas sporto treniruotę, Alberto supainiojo kasetes ir vietoj tradicinės muzikos paleido savo mėgstamus lotyniškus ritmus. Jis pastebėjo, kad treniruotės dalyviams tai labai patiko ir jie atliko pratimus su didesniu įkvėpimu.

Po šio įvykio Alberto Perez kelerius metus praleido kurdamas ir tobulindamas pagrindinius treniruotės principus bei technikas. 2001 metais Zumba šokiai pagaliau buvo pristatyti pasauliui (tiesa, žodis zumba nieko nereiškia ir niekaip neverčiamas). Dabar įmonė Zumba Fitness yra vienas iš žinomiausių prekės ženklų fitneso industrijoje. Kas savaitę Zumba šokius lanko daugiau nei 15 milijonų dalyvių 185 pasaulio valstybėse.

Zumba ištrina ribas tarp šokių ir fitneso, o kiekvienas užsiėmimas panašus į šventę. Nepaisant to, Zumba šokiai puikiai padeda palaikyti kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemų tonusą bei apkrauna visas raumenų grupes.

Zumba užsiėmimai trunka apie vieną valandą. Jie susideda iš:

  • apšilimo, per kurį raumenys yra paruošiami sudėtingesniems pratimams;
  • šokių pamokos, sujungiančios kardio pratimus ir pratimus su savo kūno svoriu;
  • raumenų tempimo ir atpalaidavimo.

Daugeliui gali pasirodyti, kad šis naujas ir madingas užsiėmimas tėra tik šokių judesiai skambant lotyniškai muzikai, kuriuos gali pakartoti kiekvienas naujokas. Vis dėlto, Zumba šokiai, atliekami treniruotės metu, susideda iš specifinių pratimų, kuriuos išmokti savarankiškai yra labai sunku. Dėl šios priežasties yra rekomenduojama užsiimti Zumba šokiais su profesionalo priežiūra (bent jau pradžioje). Be to, grupinių užsiėmimų atmosfera irgi turi nemažą įtaką rezultatui.

Šis fitneso treniruočių tipas puikiai tiks visiems, norintiems sulieknėti ir palaikyti save geroje formoje, tačiau laiko paprastus sporto užsiėmimus nuobodžiais. Dabar jums nebereikės rinktis tarp sporto ir linksmo laiko leidimo, nes Zumba šokiai apjungia ir vieną, ir kitą.

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: