Laiko persukimas - kada suksime laikrodžius 2024 metais?

Laiko persukimas – kada suksime laikrodžius 2024 metais?

Kaip ir kiekvienais metais, 2024 metais laiko persukimas bus daromas du kartus – pavasarį ir rudenį. Žemiau rasite informaciją, kada bus sukamas laikas ir į kokią pusę.

Laiko persukimas 2024 metų pavasarį

Laiko persukimas pavasarį
Laiko persukimas pavasarį

Pavasarį laiko persukimas vyksta paskutinį kovo savaitgalį – naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 2024 metais tai darysime kovo 31 dieną. 3:00 val. nakties reikės persukti laiką viena valanda į priekį.

Laiko sukimas 2024 metų rudenį

Laiko sukimas rudenį
Laiko sukimas rudenį

Rudenį laiko sukimas vyksta paskutinį spalio savaitgalį – irgi naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 2024 metais laiką suksime spalio 27 dieną. 4:00 val. nakties persuksime laiką viena valanda atgal.

Kodėl sukame laiką?

Laikrodžio sukimas į vasaros ir žiemos laiką daugelyje šalių naudojamas siekiant geriau išnaudoti dienos šviesą ir taupyti elektros energiją, taip pat dėl ​​kitų priežasčių, pavyzdžiui, norint sinchronizuoti laiką su kitomis šalimis arba teritorijomis.

Laiko sukimo kritikai kalba apie neigiamą jo poveikį žmonių sveikatai ir atkreipia dėmesį, kad ekonominė laiko sukimo nauda neįrodyta.

Kas ir kada sugalvojo sukti laikrodžius?

1895 metais entomologas iš Naujosios Zelandijos Džordžas Hadsonas pasiūlė savo šalies Karališkajai draugijai kiekvieną vasarą persukti laikrodžio rodykles dviem valandomis į priekį. Tokiu būdu jis norėjo turėti daugiau laiko prieš saulėlydį vabzdžiams gaudyti.

Po dešimties metų britų statybininkas Viljamas Villetas pasiūlė panašią idėją. Jam rūpėjo, kad per daug šviesaus paros meto valandų tenka praleisti miegant. Jo idėjai pritarė Vinstonas Čerčilis ir Artūras Konanas Doilis, tačiau ji netapo populiari ir apie ją pamiršo iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios.

1916 metais Vokietijos valdžia suprato, kad laiko sukimas padės sumažinti anglies ir malkų naudojimą namams ir gamykloms apšviesti. Todėl vokiečiai perėjo prie vasaros ir žiemos laiko, o netrukus jų pavyzdžiu pasekė ir kitų šalių gyventojai.

Įvertinimai
( 29 assessment, average 3.76 from 5 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Komentarų: 3
  1. Svečio paveiksliukas
    Taigi

    Dėkui už straipsnį! Žinosiu, kada reiks būti budriam, kad darban nepavėluočiau. O šiaip, tai tas laikrodžių sukaliojimas yra visiškai nereikalinga beprotybė (tiesiogine šio žodžio prasme). Kaip ir aiškinimas, kad tiesioji žarna yra lytinis organas. Pvz. dėl „laiko sinchronizavimo”, tai argumentas yra niekinis, nes niekaip neįmanoma sinchronizuoti laiko su visomis pasaulio šalimis ir teritorijomis (skirtumai visada bus); o dėl „el. energijos taupymo”, tai šio argumento absurdiškumas yra toks, kad šaltuoju sezonu pas mus VISĄ DARBO LAIKĄ dega šviesa tiek ofisuose, tiek fabrikuose, ir tą vieną valandą niekas elektros netaupo (net negalvoja apie tai).

  2. Svečio paveiksliukas
    Virginijus

    Del laiko sukinejimo labiausiai nukenčia vaikai. Jiems yra sunku priprasti eiti ankšiau miegoti ir keltis( kalbant apie vasaros laika). Del elektros yra visiška nesamone, nes yra puikiai parašyta, kad žiemos laiku dieninis tarifas taikomas darbo dienomis nuo 7 iki 23 valandos, vasaros laiku – nuo 8 iki 24 valandos. Naktinis tarifas žiemos laiku taikomas darbo dienomis nuo 23 iki 7 valandos, vasaros laiku – nuo 24 iki 8 valandos ir visą parą savaitgaliais tiek žiemos, tiek vasaros laiku. Ar ne laikas keisti standartus kurie buvo įvesti 1916 m.

  3. Svečio paveiksliukas
    Giedrius

    Šūdas tas laiko sukimas. Niekam nepatinka, niekam nenaudinga, vis tiek darom. Cirkas.

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: