10 būdų pagerinti bendravimo įgūdžius

10 būdų pagerinti bendravimo įgūdžius

Bendravimas – vienas iš svarbiausių įgūdžių, kurį reikia pastoviai tobulinti. Būtent gebėjimas bendrauti išskiria žmones iš kitų gyvų padarų. Ir nėra jokių abejonių, kad būtent bendravimo įgūdžiai leido žmonijai sukurti tą civilizaciją, kurioje mes visi dabar gyvenam.

Jeigu nori būti sėkmingu ir ko nors pasiekti – turi pastoviai tobulinti ir gerinti bendravimo įgūdžius. 10 patarimai, kuriuos rasi žemiau, leis tau tai padaryti.

Sek savo kūno kalbą

Sakai pašnekovui, kad tau džiugu jį matyti, o pats sukryžiuoji rankas ant krūtinės? Arba sakai, kad įdėmiai jį klausai, o pat visą laiką spoksai į telefoną? Jeigu teigiamai atsakei į šiuos klausimus, tau pats laikas pagalvoti apie savo kūno kalbą. Mūsų gestai įtakoja pokalbį lygiai tai pat, kaip ir žodžiai. Nori tapti geru pašnekovu? Išmok valdyti savo gestus!

Atsikratyk žodžių parazitų

„Eee” ir „Mmm” garsai dažnai naudojami tada, kai mes norime užpildyti nepatogias pauzes pokalbio metu. Tačiau tokie kalbos parazitai tik apsunkina situaciją. Sek savo kalbą ir pasistenk atsikratyti šių ir panašių garsų. Pauzės pokalbio metu ne tokios ir pastebimos, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Paruošk porą temų pokalbiui

Situacijos, kai tau reikia apsikeist pora frazių su pažįstamais, atsitinka dažnai. Gerai, jeigu tu komunikabilus nuo prigimties. Bet jei tau sunkiai sekasi rasti temą pokalbiui – geriau sugalvoti ją iš anksto. Štai porą tokių temų:

  • šeima;
  • darbas;
  • mėgstami užsiėmimai;
  • svajonės;

Šios temos sudaro FORD metodą (family, occupation, recreation, dreams). Paklausk pašnekovą apie vieną iš šių temų ir jūsų trumpas pokalbis gali virsti įdomiu bendravimu.

Papasakok istoriją

10 būdų pagerinti bendravimo įgūdžius

Tik nereikia sakyti, kad tavo gyvenimas visiškai niurus ir tu neturi ką papasakoti. Kartais istorija, kuri tau atrodo visiškai neįdomi, gali sukelti tikrą furorą.

Nebijok užduot klausimus

Paklausk pašnekovo apie jo planus vasarai, apie darbą, apie vaikus. Galu gale, pagalvok, kokį klausimą norėtum išgirsti tu, ir užduok jį pats. Nebijok perklausti, jeigu kažko neišgirdai iš pirmo karto. Tai žymiai geriau, nei pasakyti „aha” ir vėliau suprasti, kad tau buvo užduotas koks nors klausimas.

Nesiblaškyk

Aš žinau, kad tu labai myli savo telefoną, tačiau nereikia, kad tai žinotų ir tavo pašnekovas. Nėra nieko blogesnio, kai tavo pasakojimo metu pašnekovas žiūri ką nors telefone.

Nepamiršk savo auditorijos

Auditorija gali būti įvairi. Tai gali būti tavo bendradarbiai arba draugai. Kiekvienu atveju tavo kalbėjimo stilius turi būti skirtingas. Išrink tokį kalbėjimo stilių, kuris tiks tavo auditorijai.

Kalbėk aiškiai

Nekalbėk daug ir ne į temą. Iš vienos pusės, epitetai, aprašymai ir metaforos gali padaryti pasakojimą įdomesniu. Iš kitos pusės, tai gali paversti pasakojimą ilgu ir sunkiai suprantamu. Todėl visus šiuos dalykus reikia naudoti sveiko proto ribose.

Įsivaizduok save pašnekovo vietoje

Jeigu bandysi įsivaizduoti save pašnekovo vietoje, tau bus žymiai lengviau teisingai reaguoti į jo žodžius. Ši technika padarys pokalbį labiau draugišku ir padės atsikratyti nepatogių situacijų, kurie dažnai atsitinka kai jūsų nuomonės nesutampa.

Klausyk

10 būdų pagerinti bendravimo įgūdžius

Nėra nieko svarbesnio už gebėjimą būti geru klausytoju. Jeigu išmoksi klausyti ką sako kiti – busi tinkamai įvertintas už šį gebėjimą ir žmonės dažniau norės su tavim bendrauti.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: