5 skalbimo paslaptys nuo viešbučių darbuotojų

5 skalbimo paslaptys nuo viešbučių darbuotojų

Lifehacks.lt sužinojo skalbimo paslaptis, kuriomis naudojasi viešbučių darbuotojai, kad skalbiniai atrodytų idealiai.

Kiek drabužių dėti į skalbimo mašiną

Kiek drabužių dėti į skalbimo mašiną

Idealus variantas – užpildyti skalbimo mašiną 80%. Jeigu įdėsite daugiau skalbinių, jie tinkamai neišsiskalbs. Tačiau įdėjus į skalbimo mašiną mažai skalbinių, jei greičiau nusidėvės dėl mechaninių poveikių.

Kokia turi būti vandens temperatūra

Kokia turi būti vandens temperatūra

40-60 laipsnių temperatūra laikoma optimaliausia. Tokia temperatūra leidžia atlikti dezinfekciją ir išvalyti skalbimo mašiną nuo purvo. Šaltas vanduo nesugeba sunaikinti bakterijas ir dulkių erkutes patalynėje bei rankšluosčiuose, o labai karštas vanduo kenkia audiniams.

Kokias skalbimo priemones naudoti

Kokias skalbimo priemones naudoti

Vietoj kondicionieriaus, kuris kaupiasi ir dėl kurio rankšluosčiai su laiku tampa kieti, viešbučių darbuotojai naudoja actą. Įpilkite 100 ml skalavimo metu ir jūsų skalbiniai bus minkšti bei be skalbimo miltelių žymių.

Kaip kovoti su dėmėmis

Kaip kovoti su dėmėmis

  • Šviežias dėmes nuo aliejaus pabarstykite cukraus pakaitalu arba krakmolu ir tiesiog išskalbkite.
  • Pomidorų sulčių ir padažo pėdsakas padės pašalinti WD-40 preparatas. Papurkškite juo ant dėmės ir palikite 5-10 minučių, o po to išskalbkite šaltame vandenyje.
  • Tam, kad pašalinti prakaito dėmes nuo baltų drabužių, įjunkite pirminio skalbimo režimą 40°С temperatūroje. Vėliau paleiskite skalbimo ciklą su balikliu.
  • Jeigu valandai pamerkti skalbinius vandenyje su druska (vienam litrui vandens reikia vieno šaukšto druskos), o vėliau išskalbti, atsikratysite kavos ir vyno dėmių.
  • Soda padės pašalinti gelsvumą nuo baltų drabužių ir padės atsikratyti nemalonių kvapų. Pridėkite pusę stiklinės sodos į skalbimo miltelius ir išskalbkite drabužius karštame vandenyje.

Kaip džiovinti skalbinius

Kaip džiovinti skalbinius

Ekspertai rekomenduoja esant galimybėms džiovinti skalbinius ant saulės, atvirame ore. Jeigu tokios galimybės nėra, padėkite į skalbimo mašinos būgną teniso kamuoliuką ir rankšluosčiai bus minkšti bei švelnūs.

O kokias skalbimo paslaptis žinote jūs? Dalinkitės savo patirtimi komentaruose!

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: