Kada keisti padangas į vasarines ir žiemines 2024 metais

Kada keisti padangas į vasarines ir žiemines 2024 metais?

Kada keisti padangas 2024 metais ir kas nutiks, jei to nepadarysite? Lietuvos Respublikos kelių eismo taisyklėse nustatyta, kad padangas reikia keisti du kartus per metus: prieš žiemos ir prieš vasaros sezonus. Taip yra todėl, kad kiekvieno tipo padangos turi savitų savybių. Važinėti su žieminėmis padangomis vasarą ir atvirkščiai yra nesaugu, nepatogu ir nepraktiška.

Kada keisti padangas į vasarines 2024 metais?

Vasarinės padangos
Vasarinės padangos

Kelių eismo taisyklėse (KET) nurodyta, kad draudžiama eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis nuo lapkričio 10 dienos iki kovo 31 dienos. Tai reiškia, kad keisti žiemines padangas vasarinėmis galima nuo balandžio 1 dienos. Tačiau nereikia skubėti ir verta atsižvelgti į oro sąlygas. Padangų gamintojai rekomenduoja žiemines padangas keisti vasarinėmis tik tada, kai vidutinė dienos temperatūra viršija 7 laipsnius šilumos.

Vasaros metu nėra draudžiama važinėti su žieminėmis padangomis, tačiau tai nėra labai praktiška. Tiesiog sugadinsite žiemines padangas ir kitam žiemos sezonui teks pirkti naujas. O štai dygliuotomis padangomis Lietuvos keliais galima važinėti tik nuo spalio paskutinės dienos iki balandžio 10 dienos. Tai reišia, kad dygliuotas padangas privaloma pakeisti iki balandžio 10 dienos.

Kada keisti padangas į žiemines 2024 metais?

Kada keisti padangas į žiemines?
Kada keisti padangas į žiemines?

Kaip jau rašėme, KET nurodyta, kad su vasarinėmis padangomis draudžiama važinėti nuo lapkričio 10 dienos. Tai reiškia, kad pakeisti vasarines padangas žieminėmis reikia iki lapkričio 10 d.

Koks turi būti žieminių ir vasarinių padangų protektoriaus gylis?

Padangų protektorius
Padangų protektorius

Minimalus lengvųjų automobilių (B kategorija) padangų protektoriaus gylis nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. yra 3,0 mm. Nurodytu laikotarpiu tinkamos eksploatuoti padangos žymimos ženklais „M+S”, užrašu „All Seasons” arba „*” (snaigės ženkliukas). Naujų žieminių padangų protektoriaus gylis siekia 8-9,5 mm, tad iki leistinos minimalios nusidėvėjimo ribos su naujomis padangomis galėsite važiuoti kelis metus.

Lengvojo automobilio padangų protektoriaus gylis vasaros metu turi būti ne mažesnis kaip 1,6 mm.

Kas bus nespėjus laiku pasikeisti padangas?

Nespėjus pakeisti vasarines padangas žieminėmis iki lapkričio 10 dienos gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 40 eurų (KET 415 str. 2 d.). Dar daugiau, už tokį pažeidimą transporto priemonei gali būti panaikinta techninė apžiūra.

Privalomoji techninė apžiūra transporto priemonėms gali būti panaikinta <…>, jei motorinės transporto priemonės arba jos priekabos protektoriaus rašto gylis mažesnis, nei nustatyta Techniniuose reikalavimuose arba nuo lapkričio 11 d. iki kovo 31 d. motorinės transporto priemonės, kurios bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 t, ir (arba) jos priekaba (jei priekaboje įrengti stabdžiai) eksploatuojama su padangomis, kurios neskirtos važiuoti žiemą (nepažymėtos ženklais „M+S”, „*” arba užrašu „All seasons”), <…>.

Taip pat, tai gali būti laikoma ir draudimo sąlygų pažeidimu. Sukėlus eismo įvykį, gali negalioti kasko draudimas ir yra tikimybė, kad teks atlyginti kitam žmogui padarytą žalą.

Kaip jau minėjome aukščiai, KET nedraudžia važinėti su žieminėmis padangomis vasaros metu.

Įvertinimai
( 5 įvertinimų, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: