Eta ženklas klaviatūroje

Eta ženklas klaviatūroje – kaip parašyti @?

Informacinių technologijų srityje eta ženklas (@) naudojamas įvairiais tikslais. Tačiau paprasti naudotojai dažniausiai jį naudoja, rašydami el. pašto adresą. Pašto dėžutės adrese vartotojo vardas ir serverio adresas yra atskirti būtent eta simboliu.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis būdus, kaip parašyti eta ženklą nešiojamojo ar stacionaraus kompiuterio klaviatūroje.

Eta ženklas – standartinė kombinacija

Norint parašyti eta ženklą klaviatūroje – reikia paspausti ir laikyti mygtuką Shift, o tada – skaičių 2 viršutinėje skaičių eilutėje. Tačiau ši kombinacija suveiks tik tada, kai klaviatūroje naudojate anglų kalbą.

Eta ženklas klaviatūroje
Eta ženklas klaviatūroje

Jeigu šių mygtukų kombinacija nesuveikė, greičiausiai klaviatūros nustatymuose pasirinkta kita kalba.

Eta ženklas lietuviškoje klaviatūroje

Jeigu pas jus įjungta lietuviška klaviatūra, aukščiau aprašytas būdas nesuveiks, o ekrane pamatysite didžiąją Č raidę. Norint įterpti @ simbolį lietuviškoje klaviatūroje turite paspausti šių mygtukų kombinaciją:

Shift+Ctrl+Alt+2
Eta ženklas lietuviškoje klaviatūroje
Eta ženklas lietuviškoje klaviatūroje

Alternatyvus būdas parašyti eta simbolį

Šis būdas panašus į aprašytą straipsnyje apie euro ženklą. Jį galima naudoti ir lietuviškoje ir angliškoje klaviatūroje. Paspauskite ir laikykite Alt mygtuką, o Numpad klaviatūroje surinkite skaičius 6 ir 4. Atkreipkite dėmesį, kad skaičius reikia surinkti būtent Numpad klaviatūros dalyje, viršutinė skaičių eilutė šiuo atveju netinka.

Alternatyvus būdas parašyti eta simbolį
Alternatyvus būdas parašyti eta simbolį

Eta ženklas simbolių lentelėje

Jeigu ne vienas iš aukščiau aprašytų būdų jums netinka, galite tiesiog nukopijuoti eta ženklą iš kompiuterio simbolių lentelės. Paspauskite mygtukus Win ir R.

Win ir R mygtukų kombinacija
Win ir R mygtukų kombinacija

Iššokusiame langelyje įrašykite komandą „charmap.exe” ir spauskite OK.

charmap.exe komanda
charmap.exe komanda

Ekrane pasirodys lentelė su simboliais. Pasirinkite @ ženkliuką, tada paspauskite mygtuką Select, o paskui – Copy.

Windows simbolių lentelė
Windows simbolių lentelė

Dabar galėsite įterpti eta ženkliuką bet kurioje vietoje naudojant klaviatūros kombinaciją Ctrl+V.

Kada ir kaip atsirado eta simbolis?

Eta simbolis žinomas visiems, kas kada nors naudojosi internetu. Jį galima rasti elektroninio pašto adresuose, naudotojo varduose pokalbių programose, socialiniuose tinkluose ir kitur. @ simbolis taip pat naudojamas programavime.

Visur jis atlieka įvairias funkcijas: išryškina paskyros pavadinimą žinutėje ar forume, atskiria elektroninio pašto adresą nuo domeno. O kai kuriose programavimo kalbose jis naudojamas klaidoms ar anotacijoms pabrėžti.

Eta ženklas tapo neoficialiu interneto simboliu ir yra siejamas su informacinėmis technologijomis. Tačiau iš kur atsirado ši simbolis ir kodėl jis iš tikrųjų taip vadinasi?

Galbūt nustebsite sužinoję, kad šis simbolis buvo išrastas gerokai anksčiau nei kompiuteriai ar internetas. Vienas pirmųjų @ ženklo naudojimo atvejų užfiksuotas 1448 metais ispanų dokumente „Taula de Ariz“. Tai buvo registras, kuriame aprašoma kviečių siunta, pristatyta iš Kastilijos į Aragoną.

Eta zenklas (@) senoviniame dokumente
Eta zenklas (@) senoviniame dokumente

Ženklas @ buvo naudojamas katalonų, ispanų ir portugalų kalbose kaip žodžio „arroba“ trumpinys – svorio vienetas, atitinkantis 25 svarus. Jis kilęs iš arabų kalbos žodžio „ar-rub“, reiškiančio „ketvirtis“.

Italų istorikas Giorgio Stabile taip pat rado @ simbolį 1536 metų Florencijos pirklio Francesco Lapi iš Sevilijos į Romą išsiųstame pardavimo kvite. Dokumente kalbama apie prekybą su konkistadoru Francisco Pizarro.

Konkrečiai – apie vieno @ vyno kainą Peru. Venecijoje šis simbolis reiškė ne tik birių prekių, bet ir skysčių matą. Jis buvo aiškinamas kaip amfora (ispaniškai anfora) – svorio ir tūrio vienetas, pagrįstas vidutinio ąsočio talpa.

Užuot vartoję ilgus žodžius „arroba“, „anfora“  ir taip toliau, prekybininkai paprasčiausiai rašė raidę „a“ ir apvedžiodavo ją.

Simbolis @ iš ispaniškų prekybos dokumentų persikėlė į angliškus, tačiau pakeitė savo reikšmę. Dabar jis buvo vartojamas kaip trumpesnis frazės „at the rate of“ (esant vieneto kainai) pakaitalas. Panašiai dar VIII amžiuje anglai sugalvojo ženklą &, kad nerašyti žodžio „and“.

Mažiausiai nuo 1889 metų @ buvo pridedamas į pirmąsias rašomąsias mašinėles. Šis simbolis buvo ir garsiojoje 1900 metų „Underwood No. 5“, o iš ten pateko į kompiuterių klaviatūras. O 1971 metais amerikiečių programuotojas Rėjus Tomlinsonas, elektroninio pašto išradėjas, tiesiog atsitiktinai pasirinko šį simbolį, kad adresuose atskirtų vartotojų vardus nuo domeno vardo.

Tokiu būdu itin specializuotas @ simbolis, anksčiau reikalingas tik buhalteriams ir pardavimų vadybininkams, tapo labiausiai atpažįstamu ir populiariausiu simboliu internete.

Tačiau kodėl @ vadinamas „eta“? Iš tikrųjų šis simbolis skirtingose šalyse vadinamas skirtingai. Anglai jį vadina tiesiog „at“, italai – „sraigė“, bulgarai ir olandai – „beždžionė“, graikai – „antis“, norvegai ir švedai – „a su straubliu“, žydai – „strutis“, tailandiečiai – „pelė“, o rusai – „šuniukas“.

Įvertinimai
( 4 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: