Kiek laiko virti kiaušinius?

Kaip ir kiek laiko virti kiaušinius?

Kaip ir kiek laiko virti kiaušinius priklauso nuo to, kokius kiaušinius norite gauti: skystus, pusiau skystus arba kietus. Gali atrodyti, kad virti kiaušiniai – lengviausias ir paprasčiausias patiekalas pasaulyje. Tačiau praktikoje viskas būna sudėtingiau. Kiaušiniai gaunasi ne iki galo išvirti, arba atvirkščiai – pervirti. Tai lukšto negalima nulupti arba jis yra įtrūkęs. Todėl mūsų patarimai padės jums išvirti tobulus kiaušinius.

Kaip paruošti kiaušinius virimui?

 1. Prieš valandą iki virimo pradžios išimkite kiaušinius iš šaldytuvo, kad jie sušiltų iki kambario temperatūros. Jei to nepadaryti, verdant kiaušinius jų lukštai gali įtrūkti.
 2. Prieš virdami kiaušinius, nuplaukite juos po tekančiu vandeniu, kad pašalinti nešvarumų likučius ir apsisaugoti nuo salmoneliozės. Plauti kiaušinius reikia prieš pat virimą, nes išplovus juos iš anksto, jie blogiau išsilaikys.

Kaip virti kiaušinius – bendri patarimai

 1. Įpilkite vandenį į puodą ir palaukite, kol užvirs. Jei padėti kiaušinius į šaltą vandenį, juos bus sunkiau nulupti, nes baltymai virs lėtai ir tvirtai prilips prie vidinės lukšto pusės.
 2. Atsargiai panardinkite kiaušinius į verdantį vandenį. Jei juos tiesiog įmesite, lukštas gali įtrūkti ir baltymas pateks į vandenį. Tai nemalonu, ypač jei norite gauti virtus kiaušinius idealios formos.
 3. Kad kiaušinius būtų lengviau nulupti, juos reikia atvėsinti. Išvirtus kiaušinius 15 minučių palaikykite šaltame vandenyje. Tuomet lukštus nuo kiaušinių bus galima nuimti beveik vienu sluoksniu.

Kaip ir kiek laiko virti kiaušinius, kad jie būtų kieti?

Kietai virti kiaušiniai
Kietai virti kiaušiniai

Norint išvirti kiaušinius kietai, jums prireiks mažiausiai 10 minučių, bet viskas priklauso nuo pasirinkto virimo būdo.

Kaip išvirti kietus kiaušinius ant viryklės

 • 1 būdas. Sudėkite kiaušinius į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu taip, kad jo lygis būtų keliais centimetrais aukščiau už kiaušinius. Įberkite šaukštą druskos, užvirinkite vandenį ir virkite kiaušinius ant silpnos ugnies 10 minučių.
 • 2 būdas. Kiaušinius taip pat padėkite į puodą, užpilkite šaltu vandeniu ir įberkite šaukštą druskos. Uždenkite puodą dangčiu ir užvirinkite vandenį ant vidutinės ugnies. Kai vanduo užvirs, užgesinkite ugnį ir palikite puodą su dangčiu pastovėti ant viryklės 15-20 minučių.
 • 3 būdas. Kiaušinius taip pat galima dėti į verdantį vandenį. Užvirkite pasūdytą vandenį ir atsargiai nuleiskite į  jį kiaušinius. Būkite atsargūs ir nepažeiskite lukšto. Virkite 10 minučių.

Kaip išvirti kietus kiaušinius daugiafunkciniame puode

 • 1 būdas. Į aparato dubenį įdėkite kiaušinius. Įpilkite šalto sūdyto vandens, kad jo lygis būtų pora centimetrų aukščiau už kiaušinius. Įjunkite garų režimą ir virkite 10-12 minučių.
 • 2 būdas. Norint išvirti kietus kiaušinius daugiafunkciniame puode ant garų, įdėkite juos į specialų padėklą, o į puodo dubenį įpilkite du ar tris puodelius vandens. Virkite garuose 18-20 minučių.

Kaip išvirti kietus kiaušinius mikrobangų krosnelėje

Užvirinkite vandenį specialiame inde, kuris tinka mikrobangų krosnelei. Atsargiai išimkite indą. Sudėkite kiaušinius į indą ir įsitikinkite, kad jie visiškai apsemti vandeniu. Uždenkite indą su kiaušiniais dangčiu arba lėkšte. Palikite 20 minučių arba šiek tiek ilgiau.

Kaip ir kiek laiko virti kiaušinius, kad jie būtų pusiau skysti?

Pusiau skystai virti kiaušiniai
Pusiau skystai virti kiaušiniai

Pusiau skystus kiaušinius reikia virti 4-6 minutes, priklausomai nuo pasirinkto gaminimo būdo.

Išvirtus kiaušinius reikia iš karto porai minučių perkelti į šaltą vandenį. Tai sustabdys virimo procesą ir palengvins nulupimą.

Kaip išvirti pusiau skystus kiaušinius ant viryklės

 • 1 būdas. Sudėkite kiaušinius į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu. Vandens lygis turi būti maždaug 2 cm aukščiau už kiaušinius. Šiek tiek pasūdykite, užvirinkite ir sumažinkite ugnį. Virkite kiaušinius 4-5 minutes.
 • 2 būdas. Kiaušinius sudėkite į puodą, užpilkite šaltu vandeniu ir pagardinkite druska. Užvirinkite ir nukelkite nuo ugnies. Uždenkite dangčiu ir palikite pastovėti apie 4 minutes.
 • 3 būdas. Puode užvirinkite vandenį ir pagardinkite druska. Pasirūpinkite, kad vandens būtų tiek, kad jo lygis būtų 2 cm virš kiaušinių. Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį. Atsargiai sudėkite kiaušinius į puodą. Virkite 5-6 minutes.

Kaip išvirti pusiau skystus kiaušinius daugiafunkciniame puode

 • 1 būdas. Kiaušinius sudėkite į daugiafunkcinio puodo dubenį. Visiškai užpilkite vandeniu ir pagardinkite druska. Įjunkite garų režimą, palaukite, kol vanduo užvirs ir virkite 4-5 minutes.
 • 2 būdas. Į daugiafunkcinio puodo dubenį įpilkite 3 puodelius vandens. Ant viršaus uždėkite indą, skirtą gaminti maistą ant garų. Į indą sudėkite kiaušinius. Užvirus vandeniui, gaminkite 4 minutes.

Kaip ir kiek laiko virti kiaušinius, kad jie būtų skysti?

Skystus kiaušinius reikia virti nuo 1,5 iki 3 minučių, priklausomai nuo pasirinkto gaminimo būdo.

Iškart po virimo 1-2 minutėms įdėkite kiaušinius į šaltą vandenį. Tai sustabdys virimo procesą ir palengvins kiaušinių nulupimą.

Kaip išvirti skystus kiaušinius ant viryklės

 • 1 būdas. Kiaušinius sudėkite į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu. Vandens lygis turi būti maždaug 2-3 cm aukščiau už kiaušinius. Įdėkite šiek tiek druskos ir užvirinkite vandenį ant vidutinės ugnies. Tada sumažinkite ugnį ir virkite 2 minutes.
 • 2 būdas. Įdėkite kiaušinius į puodą, užpilkite šaltu vandeniu ir pagardinkite druska. Kai vanduo užvirs, nukelkite puodą nuo ugnies. Uždenkite jį dangčiu ir palikite pastovėti apie 1,5-2 minutes.
 • 3 būdas. Užvirinkite puode pasūdytą vandenį. Pasirūpinkite, kad vandens būtų tiek, kad jo lygis būtų 2-3 cm virš kiaušinių. Kai vanduo užvirs – sumažinkite ugnį  ir atsargiai įdėkite kiaušinius į puodą. Virkite 1,5-2 minutes.

Kaip išvirti skystus kiaušinius daugiafunkciniame puode

 • 1 būdas. Padėkite kiaušinius į daugiafunkcinio puodo dubenį. Visiškai užpilkite vandeniu ir pagardinkite druska. Įjunkite garų režimą, palaukite, kol vanduo užvirs ir virkite 2 minutes.
 • 2 būdas. Įpilkite į daugiafunkcinio puodo dubenį 3 puodelius vandens. Ant viršaus uždėkite indą, skirtą gaminti maistą ant garų. Į indą sudėkite kiaušinius. Užvirus vandeniui, gaminkite 2-3 minutes.

Kaip pagaminti benedikto kiaušinius?

Kaip pagaminti benedikto kiaušinį
Kaip pagaminti benedikto kiaušinį

Benedikto kiaušiniai – puikus patiekalas pusryčiams ir gardus priedas prie salotų arba sumuštinių. Sužinokite, kaip pagaminti benedikto kiaušinius namuose.

Benedikto kiaušiniai – kas tai?

Benedikto kiaušiniai – tai karštame vandenyje virti kiaušiniai be lukšto. Baltymai būna gana kieti, bet viduje esantys tryniai – skysti. Tačiau nesilaikant tam tikrų taisyklių, gausite beformę masę. Benedikto kiaušinius galima gaminti puode, orkaitėje ar net mikrobangų krosnelėje.

Kaip teisingai gaminti benedikto kiaušinius

Štai ką reikia turėti omenyje, jei norite pagaminti skanius benedikto kiaušinius:

 • naudokite tik šviežius, kambario temperatūros kiaušinius;
 • įpilkite į vandenį apie 100 ml citrinos sulčių arba acto, kad baltymai geriau sukietėtų;
 • prieš dedant kiaušinį į puodą, įmuškite jį į švarų dubenį;
 • gaminant benedikto kiaušinį puode, nelaukite kol vanduo pilnai užvirs – jame turi atsirasti šiek tiek burbuliukų.

Kaip pagaminti benedikto kiaušinį puode

Norint pagaminti benedikto kiaušinį puode, jums prireiks šių ingredientų: vanduo, 100 ml acto, 10 g druskos ir 1 kiaušinio.

 1. Įpilkite į puodą apie 1 litrą vandens, 100 ml acto ir įdėkite 10 g druskos.
 2. Pastatykite puodą ant vidutinės ugnies ir palaukite kol jame atsiras burbuliukai. Tada šaukštu padarykite vandenyje sūkurį ir atsargiai įleiskite į jį kiaušinį. Baltymas palaipsniui ims tirštėti.
 3. Kiaušinį virkite 1,5 minutės ant silpnos ugnies.
 4. Tada nuleiskite kiaušinį į šaltą vandenį, kad sustotų tirštėjimo procesas.

Kaip pagaminti benedikto kiaušinį orkaitėje

Šis metodas idealiai tiks norintiems pagaminti kelis kiaušinius vienu metu. Šiam metodui reikės keksiukų formų. Į kiekvieną formą įpilkite po 1 valgomąjį šaukštą vandens ir atsargiai įdėkite kiaušinį. Formas dėkite į iki 200 °C įkaitintą orkaitę. Gaminkite 12-15 minučių.

Kaip pagaminti benedikto kiaušinius mikrobangų krosnelėje

Norint pagaminti benedikto kiaušinį mikrobangų krosnelėje, jums reikės atitinkamo indo, pageidautina su plačiu dugnu. Procesas yra lygiai toks pat, kaip ir gaminant puode. Kiaušinį reikia virti 1,5 minutės.

Kiap gaminti benedikto kiaušinius daugiafunkciniame puode

Tai bene paprasčiausias būdas pagaminti benedikto kiaušinius. Šiuo atveju galima apsieiti be acto, tačiau bus reikalingos silikoninės formos, suteptos sviestu. Įpilkite vandenį į daugiafunkcinį puodą. Ant viršaus uždėkite specialų indą, skirtą gaminti maistą ant garų, o į jį sudėkite silikonines formas su kiaušiniais. Kiaušinius galima pabarstyti druska, pipirais arba prieskoniais. Uždarykite dangtį ir įjunkite garų režimą. Po 3,5 minučių išimkite kiaušinius. Per tą laiką kiaušinių baltymai sutirštės, o tryniai liks skysti.

Kaip ir kiek laiko virti putpelių kiaušinius?

Putpelių kiaušiniai
Putpelių kiaušiniai

Kiek laiko virti putpelių kiaušinius

Putpelių kiaušinių virimo laikas priklauso nuo to, kokio rezultato norite gauti:

 • pusiau skystus ant viryklės – virkite 1 minutę ir dar porą minučių palaikykite vandenyje;
 • skystus ant viryklės – virkite 2 minutes;
 • kietus ant viryklės – virkite 4-5 minutes, mikrobangų krosnelėje – 3 minutes.

Kaip virti putpelių kiaušinius ant viryklės

Prieš verdami kiaušinius, išimkite juos iš šaldytuvo ir palaukite kol sušils iki kambario temperatūros.

Sudėkite kiaušinius į puodą ir užpilkite vandeniu, kad jie būtų visiškai apsemti, o vandens lygis būtų keliais centimetrais aukščiau. Įdėkite maždaug pusę arbatinio šaukštelio druskos. Užvirinkite vandenį ant didelės ugnies, tada sumažinkite ugnį ir virkite toliau.

Išvirtus kiaušinius perkelkite į dubenį su šaltu vandeniu ir palikite 5 minutėms.

Kaip virti putpelių kiaušinius mikrobangų krosnelėje

Mikrobangų krosnelėje galima išvirti putpelių kiaušinius kietai. Tam juos sudėkite į tinkamą indą ir užpilkite šaltu vandeniu, kad visiškai apsemtų. Mikrobangų krosnelę nustatykite ant 500W. Išvirtus kiaušinius perkelkite į dubenį su šaltu vandeniu ir palikite 5 minutėms.

Kaip nulupti putpelių kiaušinius

Nulupti putpelių kiaušinius galima keliais būdais. Paprasčiausias būdas – ridenti kiaušinius ant stalo arba patrinti rankose. Kai atsiras įtrūkimai – juos galima bus lengvai nulupti.

Kitas būdas – sudėti išvirtus kiaušinius į kokį nors indą, uždengti dangčiu ir pakratyti. Kai atsiras įtrūkimai, užpilkite kiaušinius kambario temperatūros vandeniu, palikite porai minučių ir tada nulupkite.

Kaip ir kiek laiko virti žąsų kiaušinius?

Žąsų kiaušiniai
Žąsų kiaušiniai

Žąsų kiaušinius taip pat galima išvirti skystai, pusiau skystai ir kietai.

Juos galima valgyti atskirai arba dėti į salotas. Vienas žąsų kiaušinis pakeis 2 ar 3 vištų kiaušinius. Tačiau žąsų kiaušiniai yra ryškesnio skonio ir aromato.

Prieš verdant kiaušinius reikia kruopščiai nuplauti po tekančiu vandeniu.

Kiek laiko virti žąsų kiaušinius

Žąsų kiaušiniai sveria maždaug 3-4 kartus daugiau nei vištų kiaušiniai. Todėl, priklausomai nuo jų paruošimo būdo, juos reikia virti ilgiau – nuo 5 iki 25 minučių.

Išvirtus žąsų kiaušinius reikia atvėsinti šaltame vandenyje. Tai sustabdo virimo procesą ir palengvina jų lupimą.

Kaip išvirti žąsų kiaušinius kietai

Kiaušinius sudėkite į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu, kad vanduo juos visiškai apsemtų. Įberkite druskos. Užvirkite, sumažinkite ugnį ir virkite apie 25 minutes.

Kaip išvirti žąsų kiaušinius pusiau skystai

Žąsų kiaušinius sudėkite į puodą, užpilkite šaltu vandeniu ir pagardinkite druska. Užvirinkite ir sumažinkite ugnį, kad vanduo šiek tiek burbuliuotų. Kiaušinius virkite 10-13 minučių.

Kaip išvirti žąsų kiaušinius skystai

Kiaušinius įdėkite į puodą, užpilkite šaltu vandeniu ir pagardinkite druska. Kai užvirs, sumažinkite ugnį. Vanduo turėtų šiek tiek burbuliuoti. Virkite 5-7 minutes.

Įvertinimai
( 2 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: