Kaip išmokti greičiau skaityti?

Kaip išmokti greičiau skaityti?

Šiandien noriu pasidalinti su jumis paprastu patarimu, kuris padės jums išmokti greičiau skaityti. Nerašysiu daug nereikalingos informacijos, o iškart pasidalinsiu šiuo patarimu.

Tam, kad išmokti greičiau skaityti, reikia nustoti tarti žodžius savo mintyse.

O padaryti tai galima užėmus kuo nors savo burną. Pavyzdžiui, skaitymo metu galite kramtyti gumą.

Pamenate, kaip mokotės skaityti? Iš karto vaikai įsisavina garsus, tada su paveiksliukų pagalba įsimina raides, ir tik tada pereina prie skiemenų, žodžių ir sakinių. Kai vaikas išmoksta skaityti garsiai, tik tada jis mokomas skaityti mintyse.

Su laiku mes priprantame skaityti tyliai, tačiau įprotis tarti žodžius mintyse gali likti visam gyvenimui. Toks skaitymo būdas vadinamas subvokalizacija.

Pagrindiniai subvokalizacijos priešininkai – greito skaitymo dėstytojai. Tik įsivaizduokite, per minutę žmogus gali pasakyti 170 žodžių, o perskaityti per tą patį laiką – 600. Jeigu jūs nenorite, kad kalbėjimo greitis ribotų gaunamos informacijos apimtį ir nusprendėte atsikratyti įpročio tarti mintyse skaitomus žodžius, sėkmės receptas labai paprastas: jūsų kalbėjimo aparatas neturi judėti. Specialistai sako, kad dviejų savaičių praktikos užtenka tam, kad visiems laikams atsikratyti subvokalizacijos.

Paprasčiausias būdas tai padaryti – kramtyti gumą skaitymo metu. Tik šiuo atveju kalbos aparatas „neveiks” ne todėl, kad jis nejuda, o todėl, kad jis yra užimtas kitomis funkcijomis. Niekas negali vienu metu kramtyti gumą ir tarti žodžius.

Kai tik atsikratysite subvokalizacijos įpročio, nustokite kramtyti gumą, nes tai irgi gali tapti įpročiu.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: