Kaip žaisti Pokemon Go ir kas tai per žaidimas?

Kaip žaisti Pokemon Go ir kas tai per žaidimas?

Prieš porą dienų Lietuvos vartotojams tapo oficialiai prieinamas visą pasaulį iš proto vedantis Pokemon Go žaidimas. Iki šiol jis buvo prieinamas tik JAV, Naujosios Zelandijos ir Australijos vartotojams, o norint žaisti Lietuvoje, reikėjo į savo telefoną įrašyti APK bylą. Nuo šiol žaidimą galima oficialiai atsiųsti iš Google Play ir App Store, todėl nusprendžiau papasakoti kaip žaisti Pokemon Go ir kas tai per žaidimas.

Kas yra pokemonai?

Mano pasakojimas būtų nepilnas, jeigu nepapasakočiau jums kas yra pokemonai ir kaip jie atsirado. Žodis „pokemonas” – tai angliškos frazės „Poket monsters” (liet. kišeniniai monstrai) sutrumpinimas. Juos 1995 metais sukūrė Satoshis Tajiris. Šie monstrai yra populiarių filmų, serialų ir komiksų pagrindiniai veikėjai.

Prieš pradedant žaisti Pokemon Go turite suprasti, kad per 20 metų gyvavimo pokemonų pasaulis taip išsivystė, kad jame atsirado daugybė rašytų ir nerašytų taisyklių ir tradicijų, todėl naujokui iš pradžių bus labai sunku tarp jų susigaudyti. Iš čia galima padaryti išvadą: jeigu pamatėte Pokemon Go žaidime nesuprantamus ir keistus dalykus, nebandykite paaiškinti juos su logikos pagalba. Tiesiog pokemonų pasaulyje taip turi būti ir taškas.

Taigi, jau išsiaiškinome, kad pagrindiniais žaidimo veikėjais yra kišeniniai monstrai – pokemonai. Iš viso jų yra virš 700 rūšių, bet žaidime kol kas galima sutikti tik 174. Bet pradžiai to visiškai pakanka, nes kiekvienas pokemonas turi unikalias savybes, savo istoriją ir kelią.

Kaip rasti ir pagauti pokemoną?

Kaip rasti ir pagauti pokemoną?

Pagrindinis Pokemon Go žaidimo tikslas – gaudyti pokemonus. Tačiau padaryti tai galima tik lauke, nes žaidimas vyksta pasitelkiant papildytos realybės technologija. Papildytos realybės technologijos dėka telefono ekrane transliuojamas aplinkos vaizdas yra papildomas daiktais, kurių realiai nėra. Norint žaisti Pokemon Go jums reikės aktyvuoti GPS ir internetą, paleisti žaidimą ir išeiti į lauką.

Jokios tikslios vietos, kurioje gali būti pokemonai – nenurodoma. Tačiau yra netiesioginiai jų būvimo požymiai. Pirmiausiai, atkreipkite dėmesį į tas vietas žemėlapyje, kur juda žolė ir lapai. Visada sekite indikatorių dešiniame apatiniame ekrano kampe. Jame rodomi netoli esantys pokemonai. Tačiau nėra jokios garantijos, kad jūs juos sutiksite. Ir tai daro žaidimą dar įdomesniu.

Radus pokemoną, jo atvaizdas atsiras žemėlapyje šalia jūsų. Paspauskite ant jo ir atsidarys naujas ekranas, kuriame jums reikės iššauti į pokemoną su kamuoliuku, kuris vadinasi PoketBall. Pataikius į pokemoną jis yra pagaunamas ir prisijungia prie žaidėjo pokemonų kolekcijos.

Pagavau pokemoną ir kas toliau?

Viena iš svarbių Pokemon Go žaidimo užduočių – pagauti bent po vieną kiekvienos kategorijos pokemoną. Visa pagautų pokemonų kolekcija keliauja į Pokedex’ą ir reikia stengtis visiškai jį užpildyti.

Tačiau tai ne viskas, kam reikalingi pokemonai. Dar jie moka kovoti vienas prieš kitą. Kiekvienas pokemonas turi unikalias savybes, kurias galima tobulinti treniruočių metu. Tai yra gyvybės taškai (Hit Points – HP), kovos taškai (Combat Points – CP) ir atakos (Moves).

Taip pat, pokemonai gali evoliucionuoti. Tai svarbu žinoti, norint turėti retų rūšių pokemonus, kuriuos sunku rasti. Pavyzdžiui, jeigu aplink jūsų yra daug Poliwag rūšies pokemonų ir sunku rasti Poliwhirl pokemonus, jums reikia surinkti kuo daugiau Poliwag’ų, kad vienas iš jų galėtų evoliucionuoti į Poliwhirl’ą.

O kas tai per besisukantys daiktai Pokemon Go žemėlapyje?

O kas tai per besisukantys daiktai Pokemon Go žemėlapyje?

Tai PokeStop’ai – specialios slėptuvės, kuriose galima rasti Pokeball’us, pokemonų kiaušinius ir kitus įdomius daiktus. Dažniausiai PokeStop’us galima rasti prie įvairių lankytinų vietų, tokių kaip architektūros, istorijos ar kultūros paminklai. Todėl žaidžiant Pokemon Go žaidimą galima susipažinti su įdomiais objektais aplinkui, apie kurių egzistavimą galėjote net nežinoti.

Kai prieisite pakankamai arti prie PokeStop’o, jis padidės, o jūsų telefonas suvibruos. Palieskite PokeStop’e ir jums bus parodyta šios vietos nuotrauka. Perbraukite ją ir PokeStop’o diskas pradės suktis, o iš jo iškris įvairūs daiktai. Surinkite juos paspaudus kiekvieną.

O kam reikalingi šitie dideli bokštai?

Kai pasieksite 5 lygį, jums bus pasiūlyta prisijungti prie komandos. O šitie bokštai, kurie žaidime vadinami Gym’ais (liet. treniruočių salė), ir yra tos vietos, kur susirenka komandos. Jūs galite leisti pagautus pokemonus į laisvus arba jūsų komandai priklausančius gym’us, tačiau į vieną gym’ą vienas žaidėjas gali leisti tik vieną pokemoną. Gym’uose galima treniruoti pokemonus, taip didinant treniruočių salės prestižą.

Kuo didesnis yra prestižas, tuo varžovams bus sunkiau jį atimti. Jeigu prestižas bus lygus nuliui, besiginanti komanda praranda jo kontrolę ir treniruočių salę galės užvaldyti kita komanda ar žaidėjas. Tokiu būdu komanda, turinti didesnį kiekį ir geresnio lygio pokemonus su laiku galės užkariauti vis daugiau naujų treniruočių salių.

Štai tiek ir norėjau jums papasakoti apie Pokemon Go žaidimą. Noriu pabrėžti, kad šiame straipsnyje pateikta nors ir svarbi, tačiau nevisa informacija. Tam, kad papasakoti viską – neužteks ir storos enciklopedijos, todėl toliau turėsite aiškintis patys. Sėkmės!

Atsiųsti iš Google Play

Atsiųsti iš App Store

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 7
 1. Svečio paveiksliukas
  Pyjus

  Prašau leisti žaisti žaidima

 2. Svečio paveiksliukas
  Titas

  Kaip prisijungti

 3. Svečio paveiksliukas
  enreta

  noriu prisijunkti prie pokemon go

 4. Svečio paveiksliukas
  enreta

  kaip prisijunkti?

  1. Autorius Darius Darko
   Darius Darko (author)

   Atsiųskite Pokemon Go žaidimą iš Google Play ar App Store parduotuvės į savo telefoną ar planšetę, registruokitės ir žaiskite.

 5. Svečio paveiksliukas
  LUKAS

  AŠ NORIU ŽAISTI PAKIMON GO

 6. Svečio paveiksliukas
  LUKAS

  AŠ TIK NORIU ŽAISTI PAKIMON GO

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: